Hřbitovy

Pokec o genealogii jen tak - prostě volně.

Re: Hřbitovy

Příspěvekod JahoMi » úte úno 20, 2018 13:49

Jak už posílala odkaz Tamy: http://www.ceskehrbitovy.cz/index.php?sub=4 Přes 130 hřbitovů z Čech i Moravy je tam, a přibývají další. Když se to doplní s BG tak už je to dost dobrý. Lepší by samozřejmě bylo přepsat hřbitovní knihu, kde bude těch záznamů daleko více, ale i tohle je výborný.
TY Michal
JahoMi
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon čer 22, 2015 14:07
Bydliště: Králův Dvůr
Oblast pátrání: Chrudim, Polička, Klenice, Dohalice, Mžany, Králův Dvůr, Beroun, Hudlice, Mořina, Mořinka, Josefova Huť u Plané, Mnichov u Mariánských Lázní, Škvořetice a okolí Blatné.

Re: Hřbitovy

Příspěvekod Arkady » úte úno 20, 2018 16:57

Já jsem několik hřbitovů nafotil pro BG a část z toho i popsal, celkem to jde a je to asi nejlepší způsob jak původní myšlenku realizovat

...k dotazu:
Fotím dopoledne ve všední den, jdu podle řady hrobů a cvakám tak aby to bylo vidět, hřbitovy jsou v tu dobu prázdné, takže žádný konflikt. Navíc protože to dělám "v pauze" na služební cestě, mám na sobě oblek a vypadám seriózně, jednou se staší paní podivně dívala, vysvětlil jsem jí co dělám a ještě mi pomohla s hledáním konkrétního hrobu, který jsem pro své pátrání potřeboval.
Arkady
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon bře 02, 2015 22:41
Oblast pátrání: Bakov, Beroun, Nový Knín

Re: Hřbitovy

Příspěvekod skipi » stř úno 21, 2018 5:32

Není to blbost. Také pochoduji po hřbitovech. Jednou jsem narazil na hrobníka, který měl po předchůdcích sešitek od roku 1923. To jsem si zmlsl. Ale pro jistotu si zkuste nafotit malý hřbitov, cca 100 - 200 duší. Všechny údaje musíte přepsat do texťáku a vytvořit jmenný index, minimálně. Budete se divit, kolik času vám to sežere. Pak se o tuto databázi musíte ale i starat, to znamená pravidelně, dejme tomu každých pět let aktualizovat. Do té doby, než sami na hřbitově neskončíte.

Co se týče velkých hřbitovů. Několikrát jsem prohledával Olšany (dnes se dá hrob vyhledat na internetu) a brněnský Ústřední. Stalo se mi po měsíci, že jsem nanavázal. Prostě jsem bloudil a přemýšlel, kde jsem skončil. Pokud jste na cizím hřbitově, který neznáte, nezbývá vám nic jiného, než vzít tyčku s červeným praporkem a zarazit mezi hroby. Vypadá to jako vytyčovací značka. A doufat, že ji nikdo neodstraní.
skipi
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv říj 13, 2016 17:53
Oblast pátrání: Bezdružice

Re: Hřbitovy

Příspěvekod Sagitarius » stř úno 21, 2018 13:41

Také bych se přiklonil k BG, má sice svoje chybky, ale v rámci možností asi to nejlepší co se vytvořilo. A hlavně už běží dostatečně dlouho, abych věřil že to autoři jen tak nevzdají.
Sám mám také už něco nafoceno a přepsáno - jak už někdo zmínil, raději sám než nějaký cizinec, co ani nemá českou klávesnici. Se divím že někteří nemají dost soudnosti.
Ale už dlouho jsem nikde nebyl, odradilo mě že když jsem začínal, tak na mém androidu v aplikaci nefungovalo automatické ostření, takže jsem všechno fotil 2x, jednou na mobilu v aplikaci, a podruhé s normálním foťákem abych ty nápisy vůbec přečetl. Tu kvalitu zveřejněných fotek a prudu s tím spojenou si asi dovedete představit. :-) Teď už sice mám půl roku nový mobil, ale ještě jsem neměl čas ho otestovat. (naposledy tento víkend mě v rodišti odradilo počasí od návštěvy hřbitova)
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 716
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Jako na zavolenou...

Příspěvekod Ladislav Bátora » čtv úno 22, 2018 0:36

Dobrý večer,
zrovna jsem jako na zavolanou obdržel (přiložený) emajl od BG, a tak bych se s vámi rád nejdřív poradil:
Čert vem těch 30 USD, ale vadí mi, že bych takto čítankově kupoval zajíce v pytli.
Předpokládám totiž (správně???), že je to podobně jako u My Heritage, tedy že se jedná za ty peníze o něco navíc. Takže bych si nejdříve rád vyzkoušel, co přináší BG „zadarmo“...

Samosebou nevylučuju, že moje „analogická“ úvaha je naprosto scestná, takže předem děkuji za jakékoli rady, jak mám postupovati, abych se i já stal členem BG, zatím pokud možno zadarmo, než zjistím, co to vlastně je a zda to pro má nějaký význam.
lb.
Přílohy
AAABillionGraves.jpg
Uživatelský avatar
Ladislav Bátora
 
Příspěvky: 1003
Registrován: pon lis 16, 2015 16:51
Bydliště: dolní Holešovice
Oblast pátrání: Čechy: přede vším Jaroměřsko, Plzeňsko a mladé i staré Boleslavsko
Morava: zatím jen Prostějov a okolí
Slovensko: Bánovce na Bebravou a okolí
Maďarsko: Kiskunlacháza a okolí

Re: Hřbitovy

Příspěvekod Anchie » čtv úno 22, 2018 7:15

Pro získání BG+ tedy premium verze BG stačí přispívat - každý měsíc kdy nahrajete/přepíšete dost fotek na to aby to bylo vidět v žebříčku prvních 50 (nic těžkého) = dostanete měsíc BG+ zdarma jako poděkování = dobrá motivace proč přispívat...
Anchie
 
Příspěvky: 65
Registrován: ned kvě 11, 2014 16:20
Oblast pátrání: Kluky u Čáslavi, Souňov, Plaňany... Vamberk... Dolní Dobrouč :-)
okolí Žamberka - Helvíkovice, Kameničná, Líšnice ... panství Habry

Re: Hřbitovy

Příspěvekod J.i.Š.i. » čtv úno 22, 2018 7:28

Anchie píše:Pro získání BG+ tedy premium verze BG stačí přispívat - každý měsíc kdy nahrajete/přepíšete dost fotek na to aby to bylo vidět v žebříčku prvních 50 (nic těžkého) = dostanete měsíc BG+ zdarma jako poděkování = dobrá motivace proč přispívat...


A co tedy vlastně za to získáte přesně navíc oproti té NEpremium verzi?
Sein Grund und Boden pflanz' ich nicht, nach seiner Pfeife tanz' ich nicht.
J.i.Š.i.
 
Příspěvky: 2330
Registrován: pon srp 18, 2014 16:18
Oblast pátrání: Absolon - Olomoucko
Hála, Janda, Pokorný - Mělnicko, Staroboleslavsko
Šiška - Mladoboleslavsko, Mělnicko, Sedlčansko, Táborsko
Albrecht - Praha, Český Brod, Mladá Boleslav
Ulrich - Mostecko
Vlček - Náchodsko
Eliáš - Habry
Vydra - Český Brod

Re: Hřbitovy

Příspěvekod ozana » čtv úno 22, 2018 8:46

Svobodnik_Jirik píše:A co tedy vlastně za to získáte přesně navíc oproti té NEpremium verzi?

Prioritní podpora
Slevy u partnerů
Mapa hrobů předků
Hroby v nejbližším okolí vašeho náhrobku
Rodinné pozemky(????)
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: Hřbitovy

Příspěvekod J.i.Š.i. » čtv úno 22, 2018 9:10

ozana píše:Prioritní podpora
Slevy u partnerů
Mapa hrobů předků
Hroby v nejbližším okolí vašeho náhrobku
Rodinné pozemky(????)


Děkuji. Osobně v tom přidanou hodnotu příliš nevidím...
Sein Grund und Boden pflanz' ich nicht, nach seiner Pfeife tanz' ich nicht.
J.i.Š.i.
 
Příspěvky: 2330
Registrován: pon srp 18, 2014 16:18
Oblast pátrání: Absolon - Olomoucko
Hála, Janda, Pokorný - Mělnicko, Staroboleslavsko
Šiška - Mladoboleslavsko, Mělnicko, Sedlčansko, Táborsko
Albrecht - Praha, Český Brod, Mladá Boleslav
Ulrich - Mostecko
Vlček - Náchodsko
Eliáš - Habry
Vydra - Český Brod

Re: Hřbitovy

Příspěvekod Ladislav Bátora » čtv úno 22, 2018 9:33

Anchie píše:Pro získání BG+ tedy premium verze BG stačí přispívat - každý měsíc kdy nahrajete/přepíšete dost fotek na to aby to bylo vidět v žebříčku prvních 50 (nic těžkého) = dostanete měsíc BG+ zdarma jako poděkování = dobrá motivace proč přispívat...


Což o to, to já bych třeba i rád na BG tímto způsobem příspíval, stejně se chystám, že už brzo začnu po stovkách těch našich vesniček jezdit (ovšem zrovna Áporka a Majosháza přijdou na řadu opravdu asi až na konec, protože náš Kiskunság vidím na minimálně 14denní pobytový vejlet – na otočku by to byly jen vyhozené peníze za benzín a oči ze smutku pro pláč: nebyl jsem tam 54 let...) ale zatím existují v téhle věci dvě základní překážky:
a) neumím fotografovati v tom novém slova smyslu, resp. nemám kýžený fotoaparát, s kterým by šlo dělat ta nahrávací kouzla pro BG, o kterých se tady někdo zmiňoval...
b) a co hlavně: zatím ani nevím, jak se leze na ten BG zadarmo, takže bych to stejně neměl nahrát kam, i kdybych fotit uměl.

Poraďte mi proto prosím způsobm pro starce srozumitelným, jak se dostanu na „obyčejný“ BG, abych se v klidu a míru a zadarmo podíval, zda je to BG – rozuměj: i pro mě – vlastně k něčemu. Díky předem za návod. Snad se chytím, když jsem časem jakž takž zvládnul i My Heritage „plus“...
lb.

P.S.: I s mladým p. Braunem (jeho tchán Miselius chodíval k našim často za kmotra nebo svědčit na svatby) mě musel vyfotiti laskavý jaroměřský pan starosta a poslat mi to, protože neumím ani selfies...
Přílohy
Braun2.jpg
Uživatelský avatar
Ladislav Bátora
 
Příspěvky: 1003
Registrován: pon lis 16, 2015 16:51
Bydliště: dolní Holešovice
Oblast pátrání: Čechy: přede vším Jaroměřsko, Plzeňsko a mladé i staré Boleslavsko
Morava: zatím jen Prostějov a okolí
Slovensko: Bánovce na Bebravou a okolí
Maďarsko: Kiskunlacháza a okolí

Re: Hřbitovy

Příspěvekod ozana » čtv úno 22, 2018 10:02

Požádejte nějakého mladšího člena rodiny, ať to s Vámi projde (registrace na BG, instalace aplikace do "smartfounu", práce s aplikací (focení), připojení se k nějakému Wifi a nahrání fotek do internetu.

http://billiongraves.com/, vpravo nahoře vylistovat Česky (místo English, asi třetí od spodu), pak LOG-IN, REGISTRACE, vyplním svůj email a nějaké jednoduché heslo, vpravo zopakuju to heslo a jsem tam.
Hledám jméno na náhrobku - kliknu na Search Billiongraves, vyplním příjmení do Last Name, popř. křestní do First Name anebo rok narození, rok úmrtí, zúžím hledání na Czech Republic u Where, region u State a dám hledat.
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: Hřbitovy

Příspěvekod Ladislav Bátora » čtv úno 22, 2018 10:45

ozana píše:Požádejte nějakého mladšího člena rodiny, ať to s Vámi projde (registrace na BG, instalace aplikace do "smartfounu", práce s aplikací (focení), připojení se k nějakému Wifi a nahrání fotek do internetu.

http://billiongraves.com/, vpravo nahoře vylistovat Česky (místo English, asi třetí od spodu), pak LOG-IN, REGISTRACE, vyplním svůj email a nějaké jednoduché heslo, vpravo zopakuju to heslo a jsem tam.
Hledám jméno na náhrobku - kliknu na Search Billiongraves, vyplním příjmení do Last Name, popř. křestní do First Name anebo rok narození, rok úmrtí, zúžím hledání na Czech Republic u Where, region u State a dám hledat.


Já asi nemám smartfouna, mám nějakou prastarou Nokii, ta asi nebude moc chytrá. A o Wifi jsem něco četl, ale v životě jsem ji nepotřeboval, takže ani pořádně nevím, na co to je.
Tak jdu teda zkusit ten link http://billiongraves.com. Vypadá to takhle na první pohled nesložitě, ale uvidíme, co mě jako obvykle zaskočí...

A mladšího člena rodiny nemám. Vlastně jak umřela máma, nemám už žádnýho živýho člena rodiny vůbec, natož mladšího.
Teda mám, ale Sašence je teprve sedm, tak tyhle věci kolem BG asi ještě neumí. A navíc se mě rodina předloni rozhořčenými ústy někdejšího (jediného) syna zřekla a mám kategorický zákaz styku, který kategoricky dodržuji, protože se nechci dostat do žádnýho kontaktu s kvalifikovaným kategorickým magorerm, natož do konfliktu s ním... :evil:

Todle je dočista poslední dochovaná společná fotka, právě po mámině pohřbu v Jaroměři v únoru 2016. A o osm měsíců později se – alespoň dle mínění mnohých – zbláznil. A mně nezbejvá, než to vzít navždy na vědomí, jinak bych se časem zbláznil taky, kdybych se tím usilovně zanášel. A tak teď už mám jen ty svoje mrtvý. Aspoň, že aspoň to.
lb.
Přílohy
AAAJosefov.jpg
Uživatelský avatar
Ladislav Bátora
 
Příspěvky: 1003
Registrován: pon lis 16, 2015 16:51
Bydliště: dolní Holešovice
Oblast pátrání: Čechy: přede vším Jaroměřsko, Plzeňsko a mladé i staré Boleslavsko
Morava: zatím jen Prostějov a okolí
Slovensko: Bánovce na Bebravou a okolí
Maďarsko: Kiskunlacháza a okolí

Re: Hřbitovy

Příspěvekod Ladislav Bátora » čtv úno 22, 2018 12:05

Tak jsem zkusil zadat asi deset jmen – ale lautr nic.
Takže se potvrzuje, co už tady myslím zaznělo: dokud ty údaje na BG nenahrajete, tak je tam nemáte.
Jenže kdybych ta úmrtí znal, tak bych je už nepotřeboval hledat na BG. že...
lb.
Uživatelský avatar
Ladislav Bátora
 
Příspěvky: 1003
Registrován: pon lis 16, 2015 16:51
Bydliště: dolní Holešovice
Oblast pátrání: Čechy: přede vším Jaroměřsko, Plzeňsko a mladé i staré Boleslavsko
Morava: zatím jen Prostějov a okolí
Slovensko: Bánovce na Bebravou a okolí
Maďarsko: Kiskunlacháza a okolí

Re: Hřbitovy

Příspěvekod Menya » čtv úno 22, 2018 12:18

Laislav Bátora: Zkoušel jste českou aplikaci: http://www.hrbitovycr.cz/vyhledavani.html?
Uživatelský avatar
Menya
 
Příspěvky: 324
Registrován: čtv úno 18, 2016 14:35
Bydliště: Letohrad
Oblast pátrání: Poličsko
Rodokmen online: https://ogy.de/v4af

Re: Hřbitovy

Příspěvekod ozana » čtv úno 22, 2018 12:34

Samozřejmě, že se tam ta jména z náhrobků neobjeví sama od sebe.
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

PředchozíDalší

Zpět na Povídání volně na genealogické téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků