Hřbitovy

Pokec o genealogii jen tak - prostě volně.

Re: Hřbitovy

Příspěvekod Antiquus » pát úno 23, 2018 11:38

Coí se týká BillionGraves, já Vám klidně nějaké hřbitovy po okolí nafotím. Ale nebudu to dávat na komerční nebo polokomerční americký a hlavně nepřehledný server, který je pro celý svět. Billion Graves je příšerný obecně i graficky, na stránce víc reklam než informací, posílá mi neustále nějaký spam jako MyHyritage. Je to takový MyHeritage hřbitovů. Nechápu, proč mají lidi potřebu dávat to neustále na placené stránky, když existují jiné volné a lepší.
Míchat na jeden server hřbitovy z ČR, Vídně, USA a co já vím, Thajska nebo Brazílie je blbost. Vznikne z toho hatmatilka, přesně taková, jaká tam je. Navíc asi Vám webmaster v USA těžko bude reagovat na připomínky z ČR k chybám nebo grafice, které tady jde udělat několikanásobněji přehlednější.
Když už to chcete dávat někam do USA, tak si vyberte aspoň, https://www.findagrave.com , i když ten se oproti minulosti dost zhoršil potom, co překopali grafiku.
Vůbec nejlepší by bylo sloučit ty české existující nebo vybrat ten nejlepší z těch českých a ten rozvíjet. Nový český bych nezakládal, leda by byl přehledný a jednoduchý jako býval kdysi find-a-grave.
Antiquus

Příspěvekod Ladislav Bátora » pát úno 23, 2018 13:40

Antiquus píše: Když už to chcete dávat někam do USA, tak si vyberte aspoň, https://www.findagrave.com , i když ten se oproti minulosti dost zhoršil potom, co překopali grafiku.
Vůbec nejlepší by bylo sloučit ty české existující nebo vybrat ten nejlepší z těch českých a ten rozvíjet. Nový český bych nezakládal, leda by byl přehledný a jednoduchý jako býval kdysi find-a-grave.

Tak jsem tam zašel, ale je to teda ještě nepřijatelnější situace než u BG: chtějí po mně okamžitě číslo kreditky, a že když se před skončením toho lákacího provozu výslovně neodhlásím, tak si mě sami nezištně zkasírujou.

No, tak to teda ani náhodou, soudruzi z USA, tady jste udělali chybu: to je zase čítankovej zajíc v pytli. A navíc jak se znám, tak bych na to včasný zrušení okamžitě zapomněl a diář si už coby pensista nevedu, na to jsem se taky těšil celej život jako malý dítě. Jak si už nepovedu diář.

Mnohem výhodnější – aspoň teda pro mě, pro vás možná ne – tudíž bude, soudruzi z USA, když se k vám vůbec nedám.
Třebaže jsem teda jinak úplně říčnej a na tuhle příležitost jsem vlastně čekal celej život.

lb.
Přílohy
AAAHroby.jpg
Ladislav Bátora

Oblast pátrání: Čechy: přede vším Jaroměřsko, Plzeňsko a mladé i staré Boleslavsko
Morava: zatím jen Prostějov a okolí
Slovensko: Bánovce na Bebravou a okolí
Maďarsko: Kiskunlacháza a okolí

Příspěvekod Antiquus » pát úno 23, 2018 14:45

Ladislav Bátora píše:
Antiquus píše: Když už to chcete dávat někam do USA, tak si vyberte aspoň, https://www.findagrave.com , i když ten se oproti minulosti dost zhoršil potom, co překopali grafiku.

Tak jsem tam zašel, ale je to teda ještě nepřijatelnější situace než u BG: chtějí po mně okamžitě číslo kreditky, a že když se před skončením toho lákacího provozu výslovně neodhlásím, tak si mě sami nezištně zkasírujou.

No, tak to teda ani náhodou, soudruzi z USA, tady jste udělali chybu: to je zase čítankovej zajíc v pytli. A navíc jak se znám, tak bych na to včasný zrušení okamžitě zapomněl a diář si už coby pensista nevedu, na to jsem se taky těšil celej život jako malý dítě. Jak si už nepovedu diář.

Mnohem výhodnější – aspoň teda pro mě, pro vás možná ne – tudíž bude, soudruzi z USA, když se k vám vůbec nedám.
Třebaže jsem teda jinak úplně říčnej a na tuhle příležitost jsem vlastně čekal celej život.

lb.

Já se tam nikdy nezkoušel registrovat, jenom v tom hledám (co tam kdo zadal), zobrazí se tam celý záznam s fotkou a v tom případě to po mě nic nechce. Možná tam je něco placeného (jako, že tomu zemřelému pošlete virtuální kytku), ale o tom já nevím a není to potřeba využívat. BG mi něco nabízí každou chvíli a fotky to bez registrace nezobrazí. Jenom škoda, že tohle překopali, dřív to bylo přehlednější.
Antiquus

Příspěvekod Anchie » pát dub 06, 2018 12:09

Zdravím všechny hřbitovní nadšence,
doufám že krásné jarní počasí už někoho z vás vylákalo na nějaké focení náhrobků.
V Billiongraves už totiž za chvíli nebude co transcribovat... zbývá jen asi 7000 fotek :-)
Anchie

Oblast pátrání: Kluky u Čáslavi, Souňov, Plaňany... Vamberk... Dolní Dobrouč :-)
okolí Žamberka - Helvíkovice, Kameničná, Líšnice ... panství Habry

Příspěvekod Sagitarius » pát dub 06, 2018 21:26

Mimulý týden v Letohradě, raději jsem si hned většinu přepsal. :-)
Sagitarius

Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Příspěvekod Anchie » pon dub 09, 2018 10:32

Sagitarius píše:Mimulý týden v Letohradě, raději jsem si hned většinu přepsal. :-)

To je skvělé!!! Díky, zrovna tyhle končiny mě zajímají.
A navíc koukám, že nás oba zajímá podobná oblast - Co takhle vyfotit Dolní Dobrouč nebo Čermnou? ;-)
Anchie

Oblast pátrání: Kluky u Čáslavi, Souňov, Plaňany... Vamberk... Dolní Dobrouč :-)

Příspěvekod Sagitarius » pon dub 09, 2018 15:34

Anchie píše:
Sagitarius píše:Mimulý týden v Letohradě, raději jsem si hned většinu přepsal. :-)

A navíc koukám, že nás oba zajímá podobná oblast - Co takhle vyfotit Dolní Dobrouč nebo Čermnou? ;-)

Dolní Dobrouč už jsem byl omrknout, mám tam hodně silné kořeny. Bohužel tehdy tam byly hrozné davy lidí na to aby se dalo v klidu fotit, a navíc co jsem viděl, tak je to tam samý nový náhrobek, a většina bez uvedení celých jmen, jen rodina toho a toho. :-( Fakt bída, Letohrad proti tomu zlatej.
Sagitarius

Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Příspěvekod Anchie » úte dub 10, 2018 16:28

Sagitarius píše:
Anchie píše:

Dolní Dobrouč už jsem byl omrknout, mám tam hodně silné kořeny. Bohužel tehdy tam byly hrozné davy lidí na to aby se dalo v klidu fotit, a navíc co jsem viděl, tak je to tam samý nový náhrobek, a většina bez uvedení celých jmen, jen rodina toho a toho. :-( Fakt bída, Letohrad proti tomu zlatej.

Škoda přeškoda, ale jak už to bývá, není místo pro staré hroby... :-( Ale i tak by mě ta Dobrouč zajímala, celá jedna větev našeho rodu je odtamtud...
Anchie

Příspěvekod Sagitarius » stř dub 11, 2018 7:32

Anchie píše:Ale i tak by mě ta Dobrouč zajímala, celá jedna větev našeho rodu je odtamtud...

Mí předci tam žili 250 let :-)
Sagitarius

Příspěvekod Anchie » pát dub 13, 2018 13:07

Sagitarius píše:
Anchie píše:Ale i tak by mě ta Dobrouč zajímala, celá jedna větev našeho rodu je odtamtud...

Mí předci tam žili 250 let :-)

Nápodobně, ale to už odbíháme od tématu hřbitovů...
Anchie

Příspěvekod Anchie » pát dub 13, 2018 14:25

NOVINKA !?!
Nově se mi na úvodní stránce, po přihlášení objevila informace, že lze nahrávat fotky už vyfocené např. foťákem přes uploadovací stránku... --- za mě skvělá zpráva! (Ne každý má chytrý telefon a aplikaci v něm)
https://billiongraves.com/add-record?ba ... eadstone#/

Takže kdo má nějaké fotky ze hřbitovů, je šance se o ně podělit ;-)
Anchie

Předchozí

Zpět na Povídání volně na genealogické téma