Díky Tyldě,Zoře a ostatním,setkání s předky po 50ti letech

Pokec o genealogii jen tak - prostě volně.

Díky Tyldě,Zoře a ostatním,setkání s předky po 50ti letech

Příspěvekod Dagmar8 » sob zář 09, 2017 15:27

Chci se s vámi podělit o velkou radost - zde http://genealogie.taby.cz/viewtopic.php?f=5&t=32515&p=151961&hilit=tvrd%C3%BD+josef#p151961
jsem hledala svého předka - bratra mé babičky a díky Tyldě a Zoře se mi podařilo najít jeho narození.
Tento příběh má však i pokračování - spojila jsem se přes hřbitovní správu složitě s jeho dcerami, s kterými jsem se viděla naposledy jako děti před 50ti lety.
Jedna z dcer bydlí od roku 1966 v USA, před týdnem přiletěla a bylo velké setkání u nás v Hradci, prasestřenice z USA projevila obrovskou radost z vytisknutého rodokmenu a opravdu moc si toho považuje, rodokmen je do roku 1618.
Takže chci znovu poděkovat všem, kteří mně a ostatním pomohli a pomáhají, protože takováto událost - to je i vaše zásluha.
ty Dáša
Uživatelský avatar
Dagmar8
 
Příspěvky: 1108
Registrován: pát pro 13, 2013 14:37
Bydliště: Hradec Králové
Oblast pátrání: Slavkov u Brna, Vyškov, Humpolec, Jiřice a okolí, Hradec Králové, Praha, Pardubice, Rokytno,

Re: Díky Tyldě,Zoře a ostatním,setkání s předky po 50ti lete

Příspěvekod ozana » sob zář 09, 2017 18:23

Blahopřeju!
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: Díky Tyldě,Zoře a ostatním,setkání s předky po 50ti lete

Příspěvekod Viola » sob zář 09, 2017 18:38

Dáši, krásně závidím.
Viola
Uživatelský avatar
Viola
 
Příspěvky: 639
Registrován: úte srp 26, 2014 11:08
Bydliště: Olomouc
Oblast pátrání: Jižní Čechy > Marčovice, Milíkovice; Plzeň; Jižní Morava > Čechy pod Kosířem; Severní Čechy > Železný Brod

Re: Díky Tyldě,Zoře a ostatním,setkání s předky po 50ti lete

Příspěvekod Marcus » sob zář 09, 2017 20:04

Moc pěkné, blahopřeji :-)
Marcus
 
Příspěvky: 162
Registrován: ned zář 01, 2013 5:56
Oblast pátrání: Přestavlky, Chrastná, Radlice, Kruty a okolí, Praha- rod Drahota

Re: Díky Tyldě,Zoře a ostatním,setkání s předky po 50ti lete

Příspěvekod Zora » sob zář 09, 2017 20:08

Dášo, ono pomoci někomu s dohledáváním předků a pak číst takový výsledek, mám z toho radost, jako by šlo o mé ztracené předky.

No, aspoň už budu do smrti vědět, kde byly v Brně garáže poblíž "Švancarky" a které matriky tuto oblast zahrnují. Sice jsem Tvého předka v brně nevypátrala, ale dozvěděla jsem se velmi zajímavou historii jednoho rodu a hlavně - nyní takové nádherné zakončení. Tak a%t se Vám všem, holky, prasestřenice, daří a navázané spojení ať trvá co nejdéle.-
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Díky Tyldě,Zoře a ostatním,setkání s předky po 50ti lete

Příspěvekod Dagmar8 » sob zář 09, 2017 20:52

všem moc děkuji, věřím že to je i vaše radost. Ještě mě potěšilo, když sestřenice říkala, že rodokmeny zažívají v Americe velký boom, ale takový rodokmen jako dostala ona, má asi málokdo. Víte sami, že ne všechny rodinné příslušníky tahle práce zajímá, o to víc potom potěší, když vidíte nelíčenou radost.
ty Dáša
Uživatelský avatar
Dagmar8
 
Příspěvky: 1108
Registrován: pát pro 13, 2013 14:37
Bydliště: Hradec Králové
Oblast pátrání: Slavkov u Brna, Vyškov, Humpolec, Jiřice a okolí, Hradec Králové, Praha, Pardubice, Rokytno,

Re: Díky Tyldě,Zoře a ostatním,setkání s předky po 50ti lete

Příspěvekod Zuzana Jah » pon zář 11, 2017 23:16

To jsem moc ráda, že jsi našla "ztracenou" sestřenici a že jste se nešly:-) Je to moc krásný úspěch v pátrání.
Zuzana Jah
 
Příspěvky: 275
Registrován: ned srp 03, 2014 15:09
Oblast pátrání: Královéhradecký kraj

Re: Díky Tyldě,Zoře a ostatním,setkání s předky po 50ti lete

Příspěvekod Tylda » čtv zář 14, 2017 13:11

Rádo se stalo!

Zdraví Tylda :)
Tylda
 
Příspěvky: 2465
Registrován: sob bře 17, 2007 21:54
Bydliště: Praha


Zpět na Povídání volně na genealogické téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků