Původ ženicha

Pokec o genealogii jen tak - prostě volně.

Původ ženicha

Příspěvekod hatlman » stř srp 16, 2017 12:38

Dobrý den,
jako všichni zde pátrám po předcích a protože mám celkem ojedinělé příjmení (Hatlman)poměrně rychle jsem se dostal k jistému Karlovi Hattelmannovi. Ale ouha u něj jsem se zarazil. Objevil se v Bavorově na konci 18. století, kdy už mu bylo přes 50 let, oženil se zde dokonce dvakrát a v roce 1821 zemřel (https://digi.ceskearchivy.cz/DA?doctree=1nrba&menu=3&id=2033&page=84). Dle matriky to byl lékař a ranhojič. Tím ale o něm veškěré informace končí. Před ním se matriky v Bavorově o žádném Hatlmanovi nezmiňují. Zajímavé také je, že první ženu měl z Budějovic, ale ani zde jsem Hatlmany nenašel. Vypadá to, že přišel bůhví odkud (nejspíš z Rakouska nebo Německa).
Byla to doba napoleonských válek, tak třeba mohl přijít s vojáky, kdo ví.
Všichni lidé podobného příjmení v Čechách (tedy ty, které jsem našel) jsou jeho potomci a moji příbuzní, tudy cesta tedy nevede.
A tak jsem zkoušel všechno možné, např. seznamy ze sčítání lidu v USA tam jsem příjmení našel a dokonce i že jeden z nich pocházel z Německa..no ale je to stopa dost vlažná...https://familysearch.org/ark:/61903/1:1:XHJG-HPX
Neporadili byste někdo, jak pátrat dál?
odkaz na narození jednoho z dětí http://digi.ceskearchivy.cz/cs/2027/49/929/1731/53/0

Díky za nápady
Petr
hatlman
 
Příspěvky: 76
Registrován: pon črc 28, 2014 14:40
Oblast pátrání: Domažlicko

Zpět na Povídání volně na genealogické téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník