Španělské geny v rodu Kotek

Pokec o genealogii jen tak - prostě volně.

Španělské geny v rodu Kotek

Příspěvekod Menya » pát črc 14, 2017 10:19

Obrázek
Uživatelský avatar
Menya
 
Příspěvky: 324
Registrován: čtv úno 18, 2016 14:35
Bydliště: Letohrad
Oblast pátrání: Poličsko
Rodokmen online: https://ogy.de/v4af

Re: Španělské geny v rodu Kotek

Příspěvekod Zora » pát črc 14, 2017 11:12

já už si dlouho říkám, že se podívám, zda v dalších generacích není tahle španělská větev spřízněna s rodem Karafiátů. (Svatbu má přepsanou Alt v matriky.msts.cz )
Jan Karafiát, autor knihy Broučci, pochází právě odsud, tedy po předkovi Františkovi, narozeném 1671. Narazila jsem na to, když jsem si dělala rodokmen rodu Wolfů - učitelská rodina, spřízněná s Karafiátovými.

Z

edit
psalo se o tom už na Okounovi


kozulena 31.leden 2015 22:08:38
Mohli tam docela dobře být z mnohem dřívější doby, panství patřilo před rokem 1600 Pernštejnům, a jejich nejvýznačnější představitel Vratislav II, nejvyšší kancléř, si vzal roku 1555 významnou španělskou šlechtičnu, která přišla do Čech s velmi početným dvorem, jistě přivedla i španělské řemeslníky a další doprovod.
Reakce na kostej007, 31.1 2015 21:13 | Vlákno

kostej007 31.leden 2015 21:13:04
Moc díky za Kotinské - obzvláště poznámka u Šimona, že byl zván "Kotek" mně potěšila. Možná bude zdejší badatele zajímat, že Václav Kotinský si r. 1676 v Jimramově vzal Španělku Marii de Sanchez Albarez. V jimramovských matrikách jsem ještě dohledal zápisy o jejím otci a dvou sourozencích, jak se tam ale dostali, je mi zatím záhadou. V roce 1626 prý v Jimramově byla španělská armáda, tak možná tak...?
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Povídání volně na genealogické téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků