Arogantní zedir - ano, nebo ne?

Pokec o genealogii jen tak - prostě volně.

Arogantní zedir - ano, nebo ne?

Příspěvekod zedir » čtv dub 20, 2017 19:06

Dobrý den,

mám takový jeden problém. Opravdu se nechci chválit, ale myslím, že už jsem tu pomohl nejednomu člověku při jeho bádání a že vždy jsem si zakládal na slušnosti a korektním jednání. A nechci ani vypadat vztahovačně či hystericky, ale důvod, proč sem píšu, mě opravdu zarazil, znechutil a také pohoršil. Nyní mě totiž jeden pán obvinil z toho, že byl překvapen mou arogancí. Jmenovat ho tu přímo nebudu a dávat odkaz také ne, ale pro ty, co to zaznamenali nebo pro ty, kteří si příspěvek chtějí dohledat, jedná se ve Čtení starých materiálů o včerejší dotaz ohledně narození v Hradci Králové, v němž jsem upozornil na malé rozlišení obrázku a pramalou snahu něco přečíst z toho dlouhého záznamu. Dávám to sem jednak pro onoho pána, jednak pro "čtečky", aby zvážily samy za sebe, zda chtějí někomu, kdo se takto projevuje, pomáhat (nebo samozřejmě, jestli chtějí mít cokoliv společného se mnou, pokud usoudí, že vina je na mé straně).

Nejdříve jsem tedy napsal, cituji:

Na čtení je to místy moc malé a neostré, chce to rozhodně větší rozlišení a jestli myslíte přečíst a přeložit celý záznam, měl byste se nejdříve sám více snažit, vzhledem k celkovému rozsahu máte uvedeno nepoměrně méně a jak se praví v bodě 2:

Vždy napište do těla zprávy to co sami přečtete, i kdyby to mělo být chybně nebo torzovitě. Váš zápis: .... Marie ? (asi Richter?), dcera ..... a .... je pro nás povzbuzením k pomoci a ocenění snahy, žádná snaha o přečtení textu z vaší strany bude znamenat, že vám pravděpodobně nikdo nepomůže. Chybně přečtený text znamená jenom tolik, že vám jej opravíme, hlavu vám trhat nebo smát se vám nebudeme.


Po následném uzavření tématu bez napravení mnou vytýkaného jsem jen zklamaně dodal, cituji:

Hm, vyřešeno. A to stačilo přiložit jen požadované větší rozlišení, takové, jaké je k dispozici při stažení ze Zámrsku a připsat vlastní snahu, která v textu chybí. To se mi opravdu nezdá jako přehnané požadavky či nenaplnitelná očekávání. Když to tak ale cítíte...


Na tuto zprávu jsem dostal tuto reakci, cituji:

Vážený pane,
Váš příspěvek k mé prosbě o přečtení textu mne překvapil Vaší arogancí. Genealogií svého rodu se zabývám pro zábavu spoustu let, tentokrát jsem si s textem nevěděl rady a proto jsem požádal o pomoc. Dostal jsem za vyučenou jako blbý žáček od "vševědoucího učitele." Pokud nemáte vůli pomoci, tak radši žádné příspěvky nepište.

Zdraví XXXXXXXXXXXXXX


Na to jsem napsal tuto zprávu, cituji:

Dobrý den,

to je velmi zajímavé, jsem na fóru několik let a ani jednou jedinkráte jsem na nikoho arogantní nebyl, nikoho jsem neurazil, naopak si zakládám na slušném a korektním jednání, což ovšem můžete vidět i nyní. Jestli mi nevěříte, klidně si na fóru uspořádejte anketu či dotazník, ať se ozvou všichni ti, na které jsem byl arogantní nebo ke kterým jsem měl neoprávněné výtky. Naopak mi mnoho tazatelů soukromě píše a děkuje za pomoc. Já Vás jen slušně upozornil na porušení pravidel fóra. Víte, už jsem tu odpovídal na stovky a tisíce dotazů, takže už moc dobře poznám, jestli dotyčný tazatel přečte více. Včera jste z celého záznamu vyčetl jen několik slov, ale dnes je jich podezřele podstatně více, tím jen potvrzujete, že jsem měl včera pravdu, ale stále mi to budete vytýkat. Nevím, který z nás dvou to je, kdo toho druhého obviňuje z arogance, ač jen hájí pravidla fóra, nevím, který z nás dvou to je, kdo má potřebu to řešit soukromě a ne veřejně, tam, kde to začalo. Já si za svým názorem, že jsem nic přehnaného nežádal, jednoznačně stojím, Vy za tím svým tak nestojíte? Jestli jste měl pocit, že dostáváte za vyučenou, měl jste se obhájit hned v tématu. Tak bych to učinil já.

Je úsměvné, že se ozýváte zvláště potom, když mám další důkaz o tom, jak nedodržujete pravidla a ve všech svých dotazech přidáváte malé náhledy, které ke čtení nejsou, už Vás na to upozorňovali i jiní, ti byli také arogantní, když požadovali dodržování pravidel fóra? Také jste jim to "osobně" vytýkal?

A znovu je úsměvné, když mně píšete, že nemám vůli pomoci, podívejte se na počet mých příspěvků, ve kterých jsem ostatním už dokázal více než dost dobré vůle pomoci, ale musel jsem k tomu mít důvod. A asi si to ani neuvědomujete a nevíte, co píšete, ale když nemám vůli pomoci, proč si myslíte, že jsem odpovídal na Váš dotaz již 10. února? A jestli nemám vůli pomoci, proč si myslíte, že jsem požadoval větší rozlišení? Hned odpovím, bylo to proto, aby se to dalo číst a já Vám mohl pomoci. A za mou ochotu pomoci dostanu já od Vás vynadáno, ale arogantně se chovám já? Očividně nevíte, co píšete. Jsem upřímně překvapený a znechucený Vaší arogancí, když si nevážíte podané pomocné ruky. Místo toho, abyste do včerejšího příspěvku přidal požadovaný obrázek, jste téma uzavřel a mě obviňujete, že Vás pasoval do role "blbého žáčka" jak píšete, i když do té role jste se pasoval sám, když se sám chováte jako ukřivděné malé dítě? To splňuje definici arogance poměrně přesně - obrátit to, co se stalo a z dobrého záměru učinit špatný výsledek, z nějž obviníte toho, kdo to neudělal.

Můžete mi vlastně upřesnit, co přesně jsem udělal arogantního? Můj pohled na Vaši aroganci jsem vysvětlil, nyní mi prosím objasněte ten Váš. Předem děkuji. A víte co? Tu "anketu" jdu založit sám, tak uvidíme, jak to dopadne.

s pozdravem
zedir


Můj záměr je tedy jasný - jménem onoho pána tu vyzývám všechny, na něž jsem kdy byl arogantní a měl jsem k nim neoprávněné výtky, aby se tu ozvali a veřejně mě tu odhalili jako lháře. A ostatní mohou napsat jakékoliv podněty, pokud si to kdokoliv přeje, samozřejmě souhlasné i nesouhlasné.

předem děkuji
zedir
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6291
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59

Re: Arogantní zedir - ano, nebo ne?

Příspěvekod Zora » čtv dub 20, 2017 19:27

Zedire, za Tebe dávám ruku do ohně a skláním všechny klobouky, které vlastním, pokud by to nestačilo, další i ukradnu.

Važme si kolegů, kteří jsou vstřícní, ochotní a věnují neskutečné množství hodin všem těm, kteří se snaží, ale potřebují pomoci.

Ti, kteří nedokážou své dotazy formulovat podle pravidel, ani se řídit vyřčenými prosbami, podrobnými návody,jak správně postupovat, ani nedokážou ovládnout svoje emoce, by si mohli - měli najít třeba jiné fórum. Pokud by za služby, které jim poskytuje Zedir a další čtečky, měli platit, asi by to už byl pořádný měšec. Pokud se někdo ohání jakousi smyšlenou arogancí, pak ji musí vztáhnout jen a jen na sebe a v tomto případě připíšu, že u tazatele jde nejen o aroganci, ale o chování řeznického psa, sorry.
Já třeba na těch miniaturních obrázcích nevidím skoro nic, onen tazatel by si měl uvědomit, že mnozí z nás nosí i brýle.
To, kolik kdo vyhledal svých předků, vůbec nesouvisí s tím, jak se slušně chovat.

Prosby, upozornění na řádné chování se na fóru - se týkají v mnoha dalších případech nejen velikosti vkládaných obrázku, ale i přidání odkazu - kde to jde, podobně také správně zadaného předmětu dotazu.

Zedire, jsi fajn, obdivuji nejen Tvoje znalosti, ale především to, jak se nám věnuješ a za sebe Ti chci moc a moc poděkovat za pomoc při čtení - sice se snažím poděkovat vždy, ale tentokrát za všechno minulé a snad i budoucí.
Nenechej se otrávit, toho tazatele neskutečně převyšuješ svou trpělivostí a přístupem k problémům nás druhých.


Děkuji.
Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Arogantní zedir - ano, nebo ne?

Příspěvekod Dagmar8 » čtv dub 20, 2017 20:28

Zedire, právě jsem se vrátila k tomu samému příspěvku, kde jsem také odpovídala - sice jen okrajově - dřív jsem si nevšimla, že mi rovněž pán odpovídá jak nějakému dementovi :D ale proti odpovědi vám je to čajíček.

Složím vám poklonu - jste můj oblíbený, vždy ochotný pomoci okamžitě, velmi často vtipný, slušný... nakonec statistiky hovoří za vše......a nikdy jste ani v nejmenším nenaznačil, že už bych tedy také mohla číst o něco lépe....o aroganci tady ani vzdáleně nemůže být řeč.

Je nutné, aby zde byl určitý řád a pravidla, protože jinak by z toho byl chaos a proto je nutné to některým lidem připomínat.

Nenechejte se otrávit prosím a buďte takový jako dosud. Za sebe a jistě i za ostatní velké Děkuji
ty Dáša
Uživatelský avatar
Dagmar8
 
Příspěvky: 1108
Registrován: pát pro 13, 2013 14:37
Bydliště: Hradec Králové
Oblast pátrání: Slavkov u Brna, Vyškov, Humpolec, Jiřice a okolí, Hradec Králové, Praha, Pardubice, Rokytno,

Re: Arogantní zedir - ano, nebo ne?

Příspěvekod ozana » čtv dub 20, 2017 20:35

Uživatel byl varován, ať brzdí své emoce.
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: Arogantní zedir - ano, nebo ne?

Příspěvekod duros » pát dub 21, 2017 5:52

Existuje také slovenské porekadlo: "Za dobrotu na žobrotu!". Uvarte si kávu, vyložte nohy na stôl a ignorujte úbožiakov. Želám Vám pevné zdravie a pevné nervy, aby ste mohli ešte dlho pokračovať v tom, čo robíte!
Uživatelský avatar
duros
 
Příspěvky: 853
Registrován: pát zář 04, 2009 22:06

Re: Arogantní zedir - ano, nebo ne?

Příspěvekod sanssouci » pát dub 21, 2017 6:35

Já tam čtu a vidím tohle. My tady ve foru jsme jenom
„čtenáři“ a „diváci“. Zajímavé by bylo, jak tu kauzu vidí
ten pán s tím „narozením v Hradci Králové“.
sanssouci
 
Příspěvky: 1806
Registrován: stř srp 08, 2012 7:39

Re: Arogantní zedir - ano, nebo ne?

Příspěvekod Viola » pát dub 21, 2017 7:14

I v běžném neinternetovém životě jsou lidé, kteří žijí stylem "já něco chci, tak mi to dejte".
Já osobně jsem za tuto diskuzi a za všechny, kteří tady pomáháte radami a čtením moc ráda, Vás samozřejmě nevyjímaje.
Věřím, že poděkování, radost z poznání nového a vděčnost za pomoc nás ostatních, kterým jste Vy a všichni ostatní DOBROVOLNĚ a ZDARMA pomohli s čímkoliv, Vám vyváží zklamání z chování tohoto uživatele.
Děkuji.
Viola
Uživatelský avatar
Viola
 
Příspěvky: 639
Registrován: úte srp 26, 2014 11:08
Bydliště: Olomouc
Oblast pátrání: Jižní Čechy > Marčovice, Milíkovice; Plzeň; Jižní Morava > Čechy pod Kosířem; Severní Čechy > Železný Brod

Re: Arogantní zedir - ano, nebo ne?

Příspěvekod matju » pát dub 21, 2017 9:40

Zedire, nenechte si s tím pokazit den.
TY Michala Maturová
matju
 
Příspěvky: 1025
Registrován: čtv úno 14, 2013 22:50
Oblast pátrání: Hradecko, Jičínsko, Trutnovsko, Železnobrodsko, Hořicko, Berounsko, Střední čechy
https://www.mojekoreny.com/

Re: Arogantní zedir - ano, nebo ne?

Příspěvekod pen » pát dub 21, 2017 13:37

Ač zdejší novic, dovolím si připojit se. Nejvíc se pohybuju v sekci čtení a mnohokrát se mi stalo, že než se mi podařilo svůj přepis dopsat, Zedir už ho měl odeslaný. Pokaždé slušně a korektně, takže za mě NEarogantní Zedir.

Zedir se onoho pána ptá:

Dobrý den,

Můžete mi vlastně upřesnit, co přesně jsem udělal arogantního? ...

s pozdravem
zedir


V reakci na pánovo prohlášení:

... Genealogií svého rodu se zabývám pro zábavu ...

Zdraví XXXXXXXXXXXXXX



mě na něj napadá otázka druhá:

Myslíte si, že Zedir nebo kdokoliv jiný, kdo pomáhá v sekci čtení starých materiálů, tak činí pro něco jiného než zábavu (rozuměj potěšení někomu pomoci) :?: :?: :?:
Uživatelský avatar
pen
 
Příspěvky: 265
Registrován: čtv dub 06, 2017 16:52

Re: Arogantní zedir - ano, nebo ne?

Příspěvekod Zora » pát dub 21, 2017 14:50

Monika píše:
pen píše:mnohokrát se mi stalo, že než se mi podařilo svůj přepis dopsat, Zedir už ho měl odeslaný.

Přesně! :) A to pokaždé koukám, jestli je zedir ve čtení, protože pokaždé zapomenu, že je vlastně skrytý :lol: Ještě, že tu nejste, zedire, i k ránu - alespoň tehdy to, co přečtu, má smysl i poslat :wink:
.


Dříve tu bývalo běžně zvykem, že ti, kteří se do čtení pustili, zveřejnili u stejného příspěvku své odpovědi . Nikdo se nezlobil, nikdo nikomu nevyčítal (spíše to byla legrace, kdo kdy a jak přečte... a spíše se čekalo na reakci tazatele, koho a jak "pochválí"
Bylo to i podnětné, občas se stane, že první něco přehlédne, zapíše nesprávně, neúplně... druhý naopak si právě této drobnůstky všimne a právě to často tazateli ukázalo další směr pátrání. Pro nás ostatní to byla velká pomoc v tom, jak je třeba luštit, na co se zaměřit a kde se může stát chyba.
Myslím si, že by Zedir právě tohle přivítal, je vstřícný, a v množství dotazů, které čte i přes SZ, určitě přivítá "parťáka".
A Zedire, vrať se zpět, my ostatní slušní na Tebe čekáme. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Arogantní zedir - ano, nebo ne?

Příspěvekod zedir » pát dub 21, 2017 15:07

Děkuji všem za podporu, opravdu si jí nesmírně vážím. Než téma opustím, chci jen přidat ještě několik postřehů. Nerad bych vyvolával dojem, že se mě musí někdo zastávat nebo že si osobní neshody vyřizuji veřejně, ale pokládal jsem za přínosné pro fórum to tady zveřejnit. S pánem bych si to klidně vyříkal soukromě, ale musel bych mít pocit, že jeho arogantnost směřuje čistě vůči mé osobě, kdyby mi například i ne zcela uhlazeně napsal, že si z jakéhokoliv důvodu nepřeje, abych odpovídal na jeho dotazy, že našel v mých starších odpovědích chyby, ať se do tématu nemíchám, ať jej nechám na pokoji, že nestojí o má moudra apod. Pochopitelně by mě to mrzelo a myslel bych si své, protože nemám rád konflikty, ale přešel bych to.

Důvod, proč jsem to zde zveřejnil, je však jeho naprostá absence sebereflexe a pohrdání pravidly fóra, jehož kultivovanost je jeho základním kamenem. Svou registrací zde se samozřejmě nezavázal povinností být slušný vůči mně, i když alespoň základní slušnost by měla platit mezi všemi, ale registrací se každý zavazuje dodržovat pravidla fóra, která zrovna ve čtení jsou vyjádřena velmi jasně. Můžu mu garantovat, že kdybych mu to nenapsal já, někdo jiný by se ozval s požadavkem na větší rozlišení nebo i více snahy. Nedodržení pravidel jsem tu vytýkal už mnohokrát a dosud vždy bez výjimky následovala náprava nebo dokonce i náprava s upřímnou omluvou, již jsem pochopitelně ani nevyžadoval, stál jsem jen o tu nápravu, nebo se několikrát stalo, že došlo k témuž uzavření tématu bez nápravy, ale také bez jakéhokoliv ublíženého vyčítání a nepodloženého obviňování z arogance. Toto bylo naprosto poprvé a je to velmi nepříjemná premiéra a nehodlal jsem se smířit s tím, že se někdo snaží toto fórum degradovat.

Opravdu jsem sem nepsal kvůli usměrnění adminy, jinak bych se jim ozval rovnou, ale nakonec to tak je lepší a děkuji za to, když dotyčný pán zjistí, že to, co jsem mu psal, není jen pohled mě coby řadového člena fóra, ale že to je i názor, se kterým se ztotožňuje admin, který na fórum dohlíží. Jak jsem zmiňoval, vzhledem k absenci pánovy sebereflexe, kdy si očividně neuvědomuje, v čem udělal chybu, jsem pokládal za nutné informovat ostatní o takovém chování, protože pán nemá problém s mou osobou, ale s pravidly fóra obecně, takže tam, kde stojím nyní já, může brzy stát zase kdokoliv jiný, s upřímným zájmem pomoci a navzdory svým očekáváním se může setkat znovu s takovou zarážející neúctou – proto jsem chtěl, aby se každý mohl svobodně rozhodnout, zda někomu takovému chce pomáhat. A k tomu rozhodnutí bylo zapotřebí napsat to, co jsem tu napsal, takže pokud by to v někom vyvolalo dojem o mé ublíženosti, tak se omlouvám, ale opravdu to tak není.

Děkuji tedy ještě jednou všem za úžasnou podporu a přeji co nejvíce pozitivních zkušeností na fóru a co nejméně tazatelů a reakcí jako "tady ten pán s Hradcem".

s úctou
zedir
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6291
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59

Re: Arogantní zedir - ano, nebo ne?

Příspěvekod Rebeca » úte dub 25, 2017 8:46

Zdravím, až teď jsem narazila na tuto "debatu" a chci také přispět svou troškou do mlýna - pokud je zedir AROGANTNÍ, tak já jsem ČÍNSKÁ BOHYNĚ srandy....:-D

A teď vážně - díky zedirovi netápu ve čtení....bez něj bych byla v p...... tedy v prachu :-D a s arogancí jsem se tady setkala jen jednou a zedir ani jiný čtecí pomocník to tedy nebyl .-D

Takže ZEDIRE nenechte se odradit sebestředností a zahleděností do sebe některých návštěvníků tohoto fóra a PROSÍÍÍÍM pomáhejte nám zoufalcům i nadále.....jo a kdybyste i náhodou někdy potřeboval být trochu uštěpačný či arogantní, tak pokud mi se čtením pomůžete, můžete mě peskovat až do příštích Vánoc :twisted: :lol: :D

Ještě jednou díky za to, co pro nás s problémy se čtením děláte.

Rebeca

EDIT a PS: Samozřejmě mé díky a obdiv patří i všem dalším, kteří pomáhají s problémy při hledání předků a jejich historie.
Rebeca
 
Příspěvky: 549
Registrován: pát lis 04, 2016 17:43
Oblast pátrání: Příbram a okolí, Most a okolí, Cheznovice a okolí, Praha západ, panství Worlické :-D


Zpět na Povídání volně na genealogické téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků