Jak daleko jste se ve svém genealogickém pátrání dostali?

Pokec o genealogii jen tak - prostě volně.

Jak daleko jste se ve svém genealogickém pátrání dostali?

1200-1299
1
1%
1300-1399
0
Žádná hlasování
1400-1499
1
1%
1500-1599
17
22%
1600-1699
40
51%
1700-1799
16
21%
1800-1899
3
4%
1900-nyní
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů : 78

Příspěvekod selinger » stř led 04, 2012 12:43

Zdenek píše:
stanley4 píše:
duros píše:Odpustite mi to, ceski kolegovia a neberte to, prosim, ako rypanie - ale: to sa Vam chvali, ked mate tolko zdrojov a tak zachovalych. Ja Vam v kutiku duse spoza hranic len tisko zavidim... To v nasom Uhorsku sme radi, ked sa dopracujeme do 17. storocia (ti nemajetni a nenobilitovani).
Tak toto je pravda, našťastie mám 1/4 predkov z Moravy. Vývod tejto vetvy mám už spracovaný (na malé výnimky) do polovice 17. storočia, niekde až do začiatku storočia. A to zatiaľ len s využitím on-line matrík... :)
Slovenské vetvy budú musieť počkať asi na mormónov... :(


Už třetí týden prohlížím matriky Oravských vesnic a pátrám po předcích. S tím stářím matrik to není zas tak strašné. Mám tam nejstarší matriky z roku 1686 a to jsem u některých moravských farností ani nedosáhl. I s kvalitou jsem spokojen, hlavně, že tam není ta strašná němčina, kterou se nikdy nenaučím :oops: :oops: .
Ale nedá mi, abych se nezeptal, existují na Slovensku ještě i jiné zdroje pro pátrání, než matriky? Nějaké pozemkové knihy, sčítání lidu, nebo něco takového? A kde takové věci hledat. Zatím bych se do toho asi nepouštěl, ale někdy v budoucnu??? A v jakých jazycích by to eventuálně mohlo být? S maďarštinou bych zřejmě pohořel stejně jako s němčinouu. :lol: :lol: :lol:


Pešť je mi na nic, můj uherský předek byl Ignatius Borsody měšťan v Raabu ( Gyer, HU )
selinger
 
Příspěvky: 411
Registrován: ned dub 17, 2011 16:09

Předchozí

Zpět na Povídání volně na genealogické téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků