81.pěší pluk - 4.prapor

Pokec o genealogii jen tak - prostě volně.

Re: 81.pěší pluk - 4.prapor

Příspěvekod greghouse » stř říj 20, 2021 20:59

Moc Vám děkuju! Tohle jsou informace, ke kterým bych se dostával dlouho, protože se v tom nepohybuju a co jsem měl tak já v plánu především ohledně prapradědečka bylo přepsat a přeložit jeho kmenový list.
Naposledy upravil greghouse dne čtv říj 21, 2021 13:05, celkově upraveno 1
Převodník starých odkazů Acta Publica - pro převod starých odkazů jednotlivě, hromadně i v souborech.
Uživatelský avatar
greghouse
 
Příspěvky: 484
Registrován: stř pro 26, 2018 1:04
Oblast pátrání: Tukleky a okolí (okres Písek), Telč, Dačice a okolí, Derfle a okolní obce

Re: 81.pěší pluk - 4.prapor

Příspěvekod Martin Jílek » stř říj 20, 2021 22:21

Tak tam by mělo být více informací.

Ještě jsem se díval do seznamu ztrát IR.81 v prosinci 1914. Největší ztráty v Janowicích cca.300, Szczepanowicích cca. 325 a Plešně cca.180. (8.12.1914 -31.12.1915). V okolí je velké množství voj.hřbitovů, bohužel žádný ucelený seznam pochovaných není. Určitě by to stálo za výlet, minimálně do okolí těch jmenovaných obcí, které se nácházejí východně od Walu. U hory Wal jsou také tři hřbitovy. Na některých hřbitovech jsou stále čitelné tabulky se jmény.
Seznam ztrát IR.81:
https://www.velkavalka.info/projekty/Ve ... ?pluk=3325
Uživatelský avatar
Martin Jílek
 
Příspěvky: 1070
Registrován: sob srp 04, 2012 15:41
Oblast pátrání: Šumperk, Telč, Mrákotín, Studená a okolí

Re: 81.pěší pluk - 4.prapor

Příspěvekod greghouse » stř říj 20, 2021 22:34

Na tento seznam ztrát si pamatuju, že jsem se tuším minulý rok díval, ale prapraděda tam k nalezení nebyl a není ani teď.
Převodník starých odkazů Acta Publica - pro převod starých odkazů jednotlivě, hromadně i v souborech.
Uživatelský avatar
greghouse
 
Příspěvky: 484
Registrován: stř pro 26, 2018 1:04
Oblast pátrání: Tukleky a okolí (okres Písek), Telč, Dačice a okolí, Derfle a okolní obce

Re: 81.pěší pluk - 4.prapor

Příspěvekod Martin Jílek » stř říj 20, 2021 22:51

greghouse píše:Na tento seznam ztrát si pamatuju, že jsem se tuším minulý rok díval, ale prapraděda tam k nalezení nebyl a není ani teď.

Tu bude tím, že tento seznam vychází ze seznamu ztrát. V originálních seznamech ztrát jsem ho hledal a není tam, proto není ani na webu www.velkavalka.info
To jeho úmtí je jen v matrice IR.81 a je zapsáno podle svědectví Karla Červinky.
Uživatelský avatar
Martin Jílek
 
Příspěvky: 1070
Registrován: sob srp 04, 2012 15:41
Oblast pátrání: Šumperk, Telč, Mrákotín, Studená a okolí

Předchozí

Zpět na Povídání volně na genealogické téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 15 návštevníků