Vyřešený Problém se zobrazením mapy 1. voj. mapování

Pokec o genealogii jen tak - prostě volně.

Vyřešený Problém se zobrazením mapy 1. voj. mapování

Příspěvekod Noodle » sob dub 09, 2016 23:30

Zakládám nové téma, neboť se mi nehodilo žádné již založené, které by pokrývalo můj problém technického rázu. (A doufám, že i ve "správné" sekci :-) )

Oč tedy jde, před dlouhou dobou jsem se díval na mapy 1. vojenského mapování na této adrese: http://oldmaps.geolab.cz/map_root.pl?z_height=70&lang=cs&z_width=0&z_newwin=0&map_root=1vm a když jsem si link otevřel dnes, tak po kliknutí na chtěný mapový list se mi sice objeví nové okno ale bez mapového listu!
Obrázek jak to vypadá zde: http://i.imgur.com/loxj612.png
A já se ptám, je chyba u mě, že se mi nic nezobrazuje? Díval jsem se do zdrojového kódu stránky a měl by se mi otevřít prohlížeč Zoomify, ale bohužel se tak neděje, nevíte někdo, jak to zprovoznit? Děkuji za nápady.
Naposledy upravil Noodle dne ned dub 10, 2016 11:51, celkově upraveno 1
Noodle
 
Příspěvky: 153
Registrován: sob lis 01, 2014 21:04
Oblast pátrání: Semilsko, Lomnicko (n. Popelkou), Chlumec nad Cidlinou (okolí), Kopidlno (okolí)

Re: Problém se zobrazením mapy 1. voj. mapování

Příspěvekod Karolina Vernerova » ned dub 10, 2016 7:05

Také se mi list 73 Čechy neotevře.
Ale nebude to chyba na mém soustruhu, protože jinde (http://mapy.vugtk.cz/praha/) mi Zoomify funguje.
Snad na webu pracují....
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Problém se zobrazením mapy 1. voj. mapování

Příspěvekod Dawid » ned dub 10, 2016 7:54

Jeden možný tip: nahlédněte na stránce do sekce "Nastavení". Nemáte v jedné z hodnot zadánu nulu? Pokud ano, mapa se vám vlastně zobrazuje, jenže s nulovou šířkou/výškou okna. Nutno hodnotu změnit.
Dawid
 
Příspěvky: 1431
Registrován: stř bře 04, 2015 14:57

Re: Problém se zobrazením mapy 1. voj. mapování

Příspěvekod Radix » ned dub 10, 2016 8:01

Jak píše Dawid. Ono se totiž to nastavení neudrží v paměti a je ho potřeba pokaždé překontrolovat.
Radix
 
Příspěvky: 3179
Registrován: úte led 08, 2013 18:54

Re: Problém se zobrazením mapy 1. voj. mapování

Příspěvekod Karolina Vernerova » ned dub 10, 2016 8:31

No já Vám nevím a nehodlám se Vám do toho už dál plést, ale já jsem tam nešla dokazem od tazatele, ale přímo svým, co mám v záložkách.
To width=0 (a height 70) se mi do adresní řádky napsalo samo ve chvíli, kdy jsem na vstupní stránce vybrala 1.vojenské mapování. Když se to přepíše na podstatně větší číslo, list se opravdu zobrazí....
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Problém se zobrazením mapy 1. voj. mapování

Příspěvekod Radix » ned dub 10, 2016 8:43

Poradím ještě něco jiného.
Běžte na tyto stránky: http://mapire.eu/en/
Zde zvolte příslušnou mapu, I. voj. mapování je The First Military Survey.
Do vyhledávače vpravo nahoře pak stačí přímo napsat obec, kterou hledáte.
Je to jiná verze map, poněkud tmavší.
Radix
 
Příspěvky: 3179
Registrován: úte led 08, 2013 18:54

Re: Problém se zobrazením mapy 1. voj. mapování

Příspěvekod Noodle » ned dub 10, 2016 11:51

Karolina Vernerova píše:No já Vám nevím a nehodlám se Vám do toho už dál plést, ale já jsem tam nešla dokazem od tazatele, ale přímo svým, co mám v záložkách.
To width=0 (a height 70) se mi do adresní řádky napsalo samo ve chvíli, kdy jsem na vstupní stránce vybrala 1.vojenské mapování. Když se to přepíše na podstatně větší číslo, list se opravdu zobrazí....

Dawid píše:Jeden možný tip: nahlédněte na stránce do sekce "Nastavení". Nemáte v jedné z hodnot zadánu nulu? Pokud ano, mapa se vám vlastně zobrazuje, jenže s nulovou šířkou/výškou okna. Nutno hodnotu změnit.


ANO! Máte pravdu! Měl jsem v záložce Nastavení v buňce šířka napsanou nulu :D Když jsem ji procházel, tak mě nenapadlo, že to má vliv přímo na prohlížení. Takže děkuji všem za pomoc! :idea: (téma označím jako vyřešené)
Noodle
 
Příspěvky: 153
Registrován: sob lis 01, 2014 21:04
Oblast pátrání: Semilsko, Lomnicko (n. Popelkou), Chlumec nad Cidlinou (okolí), Kopidlno (okolí)


Zpět na Povídání volně na genealogické téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků