fotografie retušování rekonstrukce

Pokec o genealogii jen tak - prostě volně.

fotografie retušování rekonstrukce

Příspěvekod petrckladno » ned bře 13, 2016 8:35

ahoj lidi
zkoušel někdo rekonstrukci fotek. sám doma na počítači nebo u nějaké firmy,
jaké máte zkušenosti. sám mám toho materiálu hodně, bylo by to hezké,
ale prostě nemůžu dát za jednu fotku 400kč

Obrázek
ZAČÁTEČNÍK - - - velké díky všem, bez vás by to nešlo :-)
petrckladno
 
Příspěvky: 142
Registrován: stř pro 09, 2015 5:41
Oblast pátrání: hlavně Středočeský kraj

Re: fotografie retušování rekonstrukce

Příspěvekod Radix » ned bře 13, 2016 8:42

Není to nic složitého, pokud nejsou kazy např. přes obličej. Retuš ukázkové fotografie je asi na pět minut.
Radix
 
Příspěvky: 3179
Registrován: úte led 08, 2013 18:54

Re: fotografie retušování rekonstrukce

Příspěvekod reta » pon bře 14, 2016 19:19

Skutečně to jde jak vidno. Musíš mít příslušný software (je i free) a čas. Naučit se retuše není až zase tak složité. Já bych byl jen s těmi pěti minutami opatrnější. :)
Uživatelský avatar
reta
 
Příspěvky: 138
Registrován: pon zář 17, 2012 11:20
Oblast pátrání: České Meziříčí, Králova Lhota, Skršice
Sklené, Račín a Nová Ves vše u Žďáru nad Sázavou

Re: fotografie retušování rekonstrukce

Příspěvekod Karolina Vernerova » pon bře 14, 2016 20:50

Už jsem jich zcela amatérsky několik udělala a několikrát je i zbastlila- chce to cit a když jich pak 10 "krásně vyčištěných" vytisknete, zjistíte, že každá je úplně jiná (hloubka, barva se totálně liší), tak to je překvápko.

Jenže: jsou fotky, které jsem si prostě chtěla udělat sama a ty mi udělali největší radost (a mám doma dobrého amatérského fotografa).... No, ale fakt mi to trvalo podstatně déle- spíš v řádu hodin. Ale jak říkám, neřekla bych, že jsem už dosáhla na úroveň amatéra- stále jen nadšenec :-)))
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: fotografie retušování rekonstrukce

Příspěvekod reta » pon bře 14, 2016 21:50

Některá programy umí fotku odbarvit a následně přidat barvu třeba sépii. Pak vypadají všechny stejně ale já nejsem přesvědčen, že je to to pravé ořechové. Ten můj program umí dokonce dodělat kus chybějící fotky. Ale to už bych nedoporučoval vůbec. To celkem dobře funguje u pozadí. V podstatě tam ale mohla být hora a on dodělá údolí. Já tuto funkci nepoužívám.

Rychle to tedy jde ale výsledek nic moc.
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
reta
 
Příspěvky: 138
Registrován: pon zář 17, 2012 11:20
Oblast pátrání: České Meziříčí, Králova Lhota, Skršice
Sklené, Račín a Nová Ves vše u Žďáru nad Sázavou

Re: fotografie retušování rekonstrukce

Příspěvekod luko » úte bře 15, 2016 12:36

A doporučíte alespoň nějaký "nic moc" program? Mně se zdá,že to vypadá slušně.Mám taky pár poškozených fotek.
Ty LuKo
˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod
Uživatelský avatar
luko
 
Příspěvky: 545
Registrován: pon dub 29, 2013 11:43
Oblast pátrání: Oslavany,Ivančice,Rosice,Křižanov,Vysoké Popovice,Čučice,Mohelno,Troubsko,Dolní Kounice,Neslovice,Budišov,Tasov,Velké Meziříčí,Netín
Bystřice n. Pernštejnem, Boskovice, Olešnice, Štěpánov n. Svratkou, Kunštát, Sulkovec, Prosetín, Doubravník, Nedvědice, Sebranice, Strážek, Zábrdovice, Svratka, Dolní Loučky, Lysice, Kuřim

Re: fotografie retušování rekonstrukce

Příspěvekod reta » úte bře 15, 2016 13:42

Záměrně jsem programy neuváděl je jich celkem dost.
IMHO: Zoner Photo Studio 18 řek bych dobrá cena a dobrý prgram, https://www.zoner.cz/, Adobe Photoshop je asi nejlepší ale ..., Picasa 3 je zadarmo, třeba mne někdo doplní.
Na tenhle jsem zapoměl Adobe Photoshop Elements 14 CZ.
Naposledy upravil reta dne úte bře 15, 2016 14:12, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
reta
 
Příspěvky: 138
Registrován: pon zář 17, 2012 11:20
Oblast pátrání: České Meziříčí, Králova Lhota, Skršice
Sklené, Račín a Nová Ves vše u Žďáru nad Sázavou

Re: fotografie retušování rekonstrukce

Příspěvekod Radix » úte bře 15, 2016 14:02

Dělám to v Gimpu, který je zdarma.
Radix
 
Příspěvky: 3179
Registrován: úte led 08, 2013 18:54

Re: fotografie retušování rekonstrukce

Příspěvekod martin.foto » úte bře 15, 2016 15:37

reta píše:Záměrně jsem programy neuváděl je jich celkem dost.
IMHO: Zoner Photo Studio 18 řek bych dobrá cena a dobrý prgram, https://www.zoner.cz/, Adobe Photoshop je asi nejlepší ale ..., Picasa 3 je zadarmo, třeba mne někdo doplní.
Na tenhle jsem zapoměl Adobe Photoshop Elements 14 CZ.


A nebyl by třeba právě pro tuto konkretní fotku nějaký stručný postup - asi nejsem jediný koho by zajímalo jak se da takového výsledku dosáhnout když už bude nářadí po ruce :)
TY Martin
martin.foto
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon bře 17, 2014 0:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Praha, Lipník nad Bečvou, Pelhřimov, Blatná, Chotěšice, Mělník, Veltrusy, Chomutov, Nelahozeves, Přívlaka, Horní Bousov, Veltrusy, Kouřim, Žatec, Hluboš, Tábor, Čáslav

Re: fotografie retušování rekonstrukce

Příspěvekod reta » úte bře 15, 2016 17:41

Nevím zdali takový minikurz k něčemu bude. Prvním problémem je to, že já pracuji ve Photoshopu. A to je editor né zrovna zadarmo. Tak obecně. Nejprve starou fotku musíte naskenovat (nevím jak je to česky) a to v rozlišení 300 dpi né méně a v barvách. Uložit ve formátu stačí JPG, lépe TIF (žere mnohem víc místo v PC), třeba se jménem souboru děda . Načíst do příslušného editoru. Uložit jako děda_kopie_pokusy, tímto si nezničíme původní sken (i když by se tak moc nestalo máme originál). Já jsem se rozhodl v tomto konkrétním případě odstranit bílý nápis jdoucí přes boky. Použil jsem k tomu funkci klonovací razítko. To je nástroj kde si definujete oblast na fotce kterou chcete přenést jinam (klonovat), přitom definovaná oblast sama zůstane nezměněná . Pro částečné vylepšení a změkčení přechodů po razítku jsem použil nástroj záplata. Pracuje podobně jako razítko ale výchozí a cílová oblast se mísí. Pokud se podíváte na boky musíte poznat rozdíly na fotkách vlevo a vpravo. Přiznávám udělal jsem to zmateně, originál je v tomto případě foto s bílým nápisem a ne ta fotografie pomačkaná a oloupaná. Jinak existují retušovací nástroje štětec, záplata a jistě i jiné dle editoru. Platí čím větší zvětšení a menší velikost nástroje pro retuš tím pomalejší práce ale výsledek bude lepší. Máte-li digi obrázek o kterém neznáte velikost a rozlišení, tak ho zvětšete na monitoru na 150% a když se rozpadne obraz na čtverečky tak s retuší moc neuspějete. Retuš je o pečlivé a titěrné práci pak je úspěšná. ZDAR. :)
Uživatelský avatar
reta
 
Příspěvky: 138
Registrován: pon zář 17, 2012 11:20
Oblast pátrání: České Meziříčí, Králova Lhota, Skršice
Sklené, Račín a Nová Ves vše u Žďáru nad Sázavou

Re: fotografie retušování rekonstrukce

Příspěvekod martin.foto » stř bře 16, 2016 19:51

reta píše:Nevím zdali takový minikurz k něčemu bude. Prvním problémem je to, že já pracuji ve Photoshopu. ..... :)


Děkuju :)
TY Martin
martin.foto
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon bře 17, 2014 0:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Praha, Lipník nad Bečvou, Pelhřimov, Blatná, Chotěšice, Mělník, Veltrusy, Chomutov, Nelahozeves, Přívlaka, Horní Bousov, Veltrusy, Kouřim, Žatec, Hluboš, Tábor, Čáslav

Re: fotografie retušování rekonstrukce

Příspěvekod Radix » stř bře 16, 2016 20:16

Radix
 
Příspěvky: 3179
Registrován: úte led 08, 2013 18:54

Re: fotografie retušování rekonstrukce

Příspěvekod dominikmatus » ned bře 20, 2016 17:31

Já si retušuji všechny fotografie, některé jsem si i koloroval. Nicméně používám Photoshop a ten není nejlépe dostupný. Pokud se ale nepletu, tak jho stará verze je zadarmo, avšak GIMP je volnou náhražkou Photoshopu.
Můj plný rodokmen online na MyHeritage, | Méně často aktualizovaný rodokmen v aplikaci Webtrees
Restaurátor nábytku a umělecký truhlář. Dobrovolný překladatel MyHeritage. Haploskupina J2b2a1a1.
Uživatelský avatar
dominikmatus
 
Příspěvky: 235
Registrován: ned říj 19, 2014 10:56
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: Příbor, Kroměříž, Dluhonice, Rokytnice, Předmostí, Senec,....


Zpět na Povídání volně na genealogické téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků