identifikace osob

Pokec o genealogii jen tak - prostě volně.

Re: identifikace osob

Příspěvekod Karolina Vernerova » úte úno 02, 2016 6:25

i tak jste dobrej .-)
(http://www.aukce-pohlednic.com/foto/pro ... 050009.jpg)
(to je teda krásná stavba....)

Napadlo mne, zda to není brána ne do zámeckého areálu, ale do obory....
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: identifikace osob

Příspěvekod LAURIN » pát úno 05, 2016 20:15

Karolíno, souhlas, zřejmě to je brána do obory! Hledejme ale v okolí Jičína, nedovedu si představit, že by foto dělal Brožek z Jičína a fotil to např. u Pardubic. To je nereálné. Vlastním první výrobní a prodejní knihu firmy Laurin a Klement (není v archivu Škoda) a z knížecích rodů kolem Jičína je tam jen Anton Gallas. O nich nic nevím, ani o jejich sídlech.
LAURIN
 
Příspěvky: 110
Registrován: pon črc 31, 2006 20:24
Bydliště: Praha-Dobříš

Re: identifikace osob

Příspěvekod Karolina Vernerova » pát úno 05, 2016 20:35

No to je pěkný, AG. To bylo na té bráně. Ale nenašla jsem jeho fotku.... jen jeho předky....
To by pak byl Clam-Gallas.
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: identifikace osob

Příspěvekod martin.foto » pát úno 05, 2016 20:42

A co tedy pak treba Clam-Gallasove a jejich obora v okoli Frydlantu. I kdyz to by bylo na Jicinsko dost daleko
TY Martin
martin.foto
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon bře 17, 2014 0:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Praha, Lipník nad Bečvou, Pelhřimov, Blatná, Chotěšice, Mělník, Veltrusy, Chomutov, Nelahozeves, Přívlaka, Horní Bousov, Veltrusy, Kouřim, Žatec, Hluboš, Tábor, Čáslav

Re: identifikace osob

Příspěvekod Noodle » pát úno 05, 2016 21:42

A nemohly by to být třeba Dětenice? Clam-Gallasové Dětenice měli ve vlastnictví a z Jičína to není zase tak daleko (a taky to není daleko od Laurinů z fabriky v Boleslavi)... :idea:
Noodle
 
Příspěvky: 153
Registrován: sob lis 01, 2014 21:04
Oblast pátrání: Semilsko, Lomnicko (n. Popelkou), Chlumec nad Cidlinou (okolí), Kopidlno (okolí)

Re: identifikace osob

Příspěvekod Homelessbar » pát úno 05, 2016 22:05

a nejsou to tak náhodou Schlikové, kteří měli panství okolo Jičína. V tom erbu nad bránou bych viděl i část jejich erbu, tedy přesně ten trojúhelník, co tam mají. Dokonce bych se i nebál je kontaktovat v jejich současném sídle v Jičíněvsi, jestli na fotce není jejich předek.
Uživatelský avatar
Homelessbar
 
Příspěvky: 186
Registrován: ned lis 24, 2013 22:02
Oblast pátrání: Morava

Re: identifikace osob

Příspěvekod LAURIN » sob úno 06, 2016 17:22

No, to nejsou špatná vodítka! Pokusím se o těchto rodech zjistit víc. Naskenuji lépe znak na bráně ale "odešla" mi tiskárna se skenerem, takže až v týdnu koupím novou.
LAURIN
 
Příspěvky: 110
Registrován: pon črc 31, 2006 20:24
Bydliště: Praha-Dobříš


Re: identifikace osob

Příspěvekod phejl » pon úno 08, 2016 11:25

Noodle píše:A nemohly by to být třeba Dětenice? Clam-Gallasové Dětenice měli ve vlastnictví a z Jičína to není zase tak daleko (a taky to není daleko od Laurinů z fabriky v Boleslavi)... :idea:

Ti ale vlastnili Dětenice v 18. století. Na konci 19. století vlastnili Dětenice Maltezští rytíři a poté bratři Blochové.
phejl
 
Příspěvky: 124
Registrován: pát črc 31, 2009 7:18

Re: identifikace osob

Příspěvekod Dia_linn » čtv bře 03, 2016 20:43

Dneska jsem si prohlížela poslední číslo časopisu "Knižní novinky" a vychází kniha "Zámek s vůní benzínu - Automobily a šlechta v českých zemích do roku 1945". Třeba byste tam našel něco zajímavého ?!

https://www.kosmas.cz/knihy/214078/zamek-s-vuni-benzinu/
Přemýšlej o minulosti a budeš znát budoucnost (čínské přísloví)
Uživatelský avatar
Dia_linn
 
Příspěvky: 864
Registrován: pát říj 05, 2012 14:17
Bydliště: Plzeň
Oblast pátrání: farnosti Bezdědice, Borotice, Dobříš, Neumětely, Pičín, Starý Knín, Svaté Pole, Višňová (Středočeský kraj), farnosti v okr. Plzeň-jih a Plzeň + okolí

Re: identifikace osob

Příspěvekod LAURIN » pát bře 04, 2016 12:43

Děkuji za upozornění, právě jsem ji objednal.
Ještě k tomuto tématu, Před časem jsem na stránkách fotoatelieru Scheufler identifikoval několik automobilů včetně jejich historie. Docela mne mrzí, že se nikdo neozval i když je tam uveden požadavek na identifikaci. Vždyť snad máme všichni radost když se nám povede nějaký objev ale také máme radost když nás někdo pochválí. Ješitný jsem přiměřeně, tak jsem se před zrcadlem pochválil sám.
LAURIN
 
Příspěvky: 110
Registrován: pon črc 31, 2006 20:24
Bydliště: Praha-Dobříš

Re: identifikace osob

Příspěvekod Dia_linn » pát bře 04, 2016 13:24

:-) Někdy je to nejlepoší nejrychlejší způsob, jak se pochvaly dočkat.
Přemýšlej o minulosti a budeš znát budoucnost (čínské přísloví)
Uživatelský avatar
Dia_linn
 
Příspěvky: 864
Registrován: pát říj 05, 2012 14:17
Bydliště: Plzeň
Oblast pátrání: farnosti Bezdědice, Borotice, Dobříš, Neumětely, Pičín, Starý Knín, Svaté Pole, Višňová (Středočeský kraj), farnosti v okr. Plzeň-jih a Plzeň + okolí

Předchozí

Zpět na Povídání volně na genealogické téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků