Ojedinělá křestní jména

Pokec o genealogii jen tak - prostě volně.

Re: Ojedinělá křestní jména

Příspěvekod Rebeca » čtv lis 07, 2019 21:42

alče píše:S křestním jménem BENIGNA jsem se zatím nesetkala...
http://digi.archives.cz/da/permalink?xi ... =39#scan39

...tak to já jo....mám minimálně jednu v rodokmenu a v té farnosti nebyla jediná, co si pamatuji :D
Rebeca

Oblast pátrání: Příbram a okolí, Most a okolí, Cheznovice a okolí, Praha západ, panství Worlické :-D

Příspěvekod Boza » stř pro 04, 2019 12:06

Náhodou jsem na to narazil v matrice, zde na fóru už několik výskytů je: Podivín

Zámrsk 187-10 (CZEC0004D_Matriky-Church-books-Jicin-187-10-1780-1796_00041.jpg) + 1792 Podiwin Sin Antonina Ssuler (také Schuler)

P.S. zrovna jeden Podiwen je i ve václavských legendách :D
Boza

Oblast pátrání: Převážně východní Čechy

Příspěvekod doupovcova » úte pro 10, 2019 14:35

Dismas a Hyacint. Toho Hyacinta si představuju jako obrovského chlapa, byl řezník.

Mám také předka jménem Johann Martyr. Dle historek v rodině tradovaných nebyl zrovna žádný mučedník a vůbec ne asketa. Postavil si chajdu mimo obec u lesa, aby si měl kam vodit ženské. Omluvou mu budiž, že byl jediným dítětem nemanželské matky, tak jako dítě možná mnoho lásky neužil - tak přece trochu Martyr... Ani ona neužila, maminka jí umřela brzy a hned dostala macechu. Jakmile porodila Jana Martyra, zápisy o ní zcela mizí. J. M. asi nedělal nic polovičatě - oženil se hned čtyřikrát.

Staré matriky jsou obrovským zdrojem fantazie.
doupovcova

Oblast pátrání: Hovorany, Hodonín, Čejč, Šardice, Svatobořice, Mistřín, Ždánice, Bzenec, Kostelec u Kyjova, Horní Lipová, Hovězí, Frenštát, Smolkov u Opavy, Hrabyně, Otice, Opava-Kylešovice, Nemochovice, Archlebov, Brankovice, Lovčice, USA - Racine, Biberbach – Rakousko

Předchozí

Zpět na Povídání volně na genealogické téma