příbuzní mezi členy zdejšího fóra

Pokec o genealogii jen tak - prostě volně.

příbuzní mezi členy zdejšího fóra

Příspěvekod Zora » pát říj 02, 2015 23:58

Po půlnoci mě napadla otázka:
S kolika lidmi z našeho fóra je konkretní člen fóra spřízněn.
Komu se podařilo najít mezi členy fóra příbuzenskou vazbu. Nemusí se nutně jednat o přímou (rodovou souvislost, ale i třeba svatby mezi sourozenci předků a podobně.

Jakákoliv, ale matričně doložitelná příbuznost (klidně naše kráva z Vaší louže) je vítaná
Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: příbuzní mezi členy zdejšího fóra

Příspěvekod lerak » ned říj 04, 2015 16:50

Nějaká vzdálená příbuznost mezi členy fóra se těžko zjišťuje, protože většina používá nějakou přezdívku. Mně se to stalo, ale už jsem zapomněl nick .
lerak
 
Příspěvky: 481
Registrován: čtv led 19, 2012 10:09

Re: příbuzní mezi členy zdejšího fóra

Příspěvekod Kašpar » ned říj 04, 2015 16:53

lerak píše:Nějaká vzdálená příbuznost mezi členy fóra se těžko zjišťuje, protože většina používá nějakou přezdívku. Mně se to stalo, ale už jsem zapomněl nick .


"Mně se to stalo, ale už jsem zapomněl nick"
:) )))
Uživatelský avatar
Kašpar
 
Příspěvky: 6141
Registrován: sob bře 09, 2013 15:32

Re: příbuzní mezi členy zdejšího fóra

Příspěvekod pazve » ned říj 04, 2015 16:59

Já tady mám 2 vzdálené příbuzné se společnými předky ze západních Čech (Žinkovy...) a 1 se společnými předky z okolí Barchova (VČ). :D
pazve
 
Příspěvky: 167
Registrován: pon srp 20, 2012 7:36
Bydliště: Hradec Králové
Oblast pátrání: Luže, Střemošice, Radhošť, Horní Jelení, Holohlavy, Hradec Králové, Čibuz, Barchov, Rybná n. Zdobnicí, Ktová, Poniklá, Praha a okolí, Nedanice a okolí, Sebranice a okolí

Re: příbuzní mezi členy zdejšího fóra

Příspěvekod Zora » ned říj 04, 2015 17:21

Já se tedy většinou se členy, kteří mají stejné předky jako já, domlouvám, známe se aspoň trochu.
Je zajímavé, jak dlouhé "vazby" se pak dají vypátrat.
Oslovil mě nečlen A, kvůli stejnému příjmení. vyhledala jsem, kterého předka máme společného. Zjistila jsem, že u nevěsty v další jeho generaci je příjmení, po kterém pátrá zdejší člen B.
Po kontaktu bylo odsouhlaseno. S tímhle členem je příbuzná další naše členka C. Takže super..., ale

Příjmení, které má člen B, je ze strany jeho přítelkyně....
Nezbývá tedy než čekat na svatbu člena B, abychom se s členkou C mohly stát "příbuznými"

Jinak jsem ale narazila na členy, se kterými mám společné předky, je jich více, odhaduji tak deset, dvanáct osob. Přes polovinu Vysočina.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: příbuzní mezi členy zdejšího fóra

Příspěvekod lerak » ned říj 04, 2015 20:11

My jsme se znali již dříve přes MyHeritage, ale tady na fóru jsme o sobě nevěděli až když padl dotaz.
lerak
 
Příspěvky: 481
Registrován: čtv led 19, 2012 10:09

Re: příbuzní mezi členy zdejšího fóra

Příspěvekod Monty » pon říj 05, 2015 9:43

Pár jich tu bude, soudě dle diskusí ve fórech o příjmení. :-)
Z otcovy strany jsem našla příbuzné, se kterými jsem i v kontaktu minimálně přes net, z matčiny strany se tu ozvali asi tři lidé, kteří společné předky mají, ale je to hodně vzdálená přízeň.
Monty
 
Příspěvky: 130
Registrován: ned dub 01, 2012 16:38
Oblast pátrání: Nepomucko, Klatovsko, Blatensko, okolí Zdíkova

Re: příbuzní mezi členy zdejšího fóra

Příspěvekod Zora » pon říj 05, 2015 9:46

Vzdálenosti mezi předky pomiňme. prostě jakékoliv příbuzenství :-)) ať máme v dlouhých večerech o čem číst. :-)))
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: příbuzní mezi členy zdejšího fóra

Příspěvekod Monty » pon říj 05, 2015 10:18

Zora píše:Vzdálenosti mezi předky pomiňme. prostě jakékoliv příbuzenství :-)) ať máme v dlouhých večerech o čem číst. :-)))



Tak já ho zatím detailně nevyhledávala, ale zrovna včera jsem tu narazila na někoho, kdo hledá Toušovy ze Střebišova, které v rodokmenu mám (a mám jich tam dost).
Pak mi tu někdo psal, že má dědečka z Mlýnského Struhadla, což je díra, kde musí být příbuzný každý s každým a moji předkové tam žijí od 14. století.

Našla jsem ale hodně příbuzných z otcovy strany, což mne fakt těší, protože s otcem se nestýkám a jeho rodinu v podstatě neznám a nic jsem o ní nevěděla. Takže z jeho strany už mi chybí jen jeho otec, můj dědeček, který se k němu ale nehlásil a babičku "vyplatil" - bohužel jen tuším, odkud pocházel a jak se přibližně jmenoval. Pokud si to příjmení pamatuji dobře, tak je nositelů toho příjmení jen 18 v republice. :)
Monty
 
Příspěvky: 130
Registrován: ned dub 01, 2012 16:38
Oblast pátrání: Nepomucko, Klatovsko, Blatensko, okolí Zdíkova

Re: příbuzní mezi členy zdejšího fóra

Příspěvekod Monty » pon říj 05, 2015 11:44

pazve píše:Já tady mám 2 vzdálené příbuzné se společnými předky ze západních Čech (Žinkovy...) a 1 se společnými předky z okolí Barchova (VČ). :D



Ze Žinkov mám v přímé linii Boříkovy a Horovy, event. Mašátovy. :D
Monty
 
Příspěvky: 130
Registrován: ned dub 01, 2012 16:38
Oblast pátrání: Nepomucko, Klatovsko, Blatensko, okolí Zdíkova

Re: příbuzní mezi členy zdejšího fóra

Příspěvekod jtaborsky » pon říj 12, 2015 16:28

Moji dva pošvagřenci na fóru a já jsme pošli ze tří sester:

Viktorie/Eleonora Chytilová *29.7.1787 Hvozd č.22
Kateřina Chytilová *19.4.1782 Hvozd č.22
Terezie Chytilová/Spáčilová *13.9.1776 Hvozd č.21

cca 6 generací zpět:)
Uživatelský avatar
jtaborsky
 
Příspěvky: 271
Registrován: pon bře 04, 2013 0:07
Bydliště: brno
Oblast pátrání: kutnohorsko-bouzovsko-bohuslavice-libina

Re: příbuzní mezi členy zdejšího fóra

Příspěvekod jirkabart » pon říj 12, 2015 18:46

Vzhledem k tomu, že už zareagovali dva z mých vzdálených příbuzných, tak se k nim hlásím i já. :-) A nejsou zdaleka jediní, s nimiž jsem zde na fóru našel společné předky.
Pátrám především na jižním plzeňsku, klatovsku a královehradecku.
Uživatelský avatar
jirkabart
 
Příspěvky: 536
Registrován: pon bře 18, 2013 13:20
Oblast pátrání: plzeňský kraj: přešticko, švihovsko, žinkovsko, nepomucko
královéhradecký kraj: severně od Nechanic

Re: příbuzní mezi členy zdejšího fóra

Příspěvekod Shari » pon říj 12, 2015 20:31

Také jsem tu našla vzdálené příbuzné... a s některými jsme se možná potkali u křtu, na pohřbech, na veselicích, na trzích :-)
Uživatelský avatar
Shari
 
Příspěvky: 180
Registrován: úte bře 19, 2013 20:29
Bydliště: Louka u Litvínova
Oblast pátrání: Mostecko-Kopisty, Svinčice; Lounsko-Smolnice, Raná, Pochvalov; Příbramsko-Láz, Pozdyně, Narysov, Sedlice

Re: příbuzní mezi členy zdejšího fóra

Příspěvekod Paca » čtv říj 22, 2015 10:54

Zdravím,Nedávno mě překvapila zpráva od brendamonique.Že jsme vzdálení příbuzní.Moje praprababička byla sestra jejího prapradědy.A ještě by mohla být vzdálená příbuznost s Mirka1965 kde se nám schodují stejná příjmení ze stejných vesnic :)
Uživatelský avatar
Paca
 
Příspěvky: 189
Registrován: čtv říj 21, 2010 18:07
Bydliště: Kutná Hora
Oblast pátrání: Kolínsko,Jičínsko,Třeboňsko

Re: příbuzní mezi členy zdejšího fóra

Příspěvekod brendamonique » úte srp 16, 2016 10:53

přesně, tak díky genea foru, jsme zde na sebe narazili :-) přijde mi to až neuvěřitelné, taková shoda náhod.

můj praděda Stanislav Studený byl z 9ti dětí a jednou z jeho sester byla i Marie Studená zmíněna praprababička Pacy.
Můj praděda byl narozený jako nejmladší a jeho praprababička naopak nejstarší ze sourozenců.
Je fakt, že se pak hned ve dvou hledá lépe :-)
Uživatelský avatar
brendamonique
 
Příspěvky: 76
Registrován: čtv říj 15, 2015 18:50
Bydliště: Kardašova Řečice (Jindřichohradecko)
Oblast pátrání: Studení (Kardašova Řečice, Stráž nad Nežárkou, Soběslav), Malinovských (Kutná Hora, Kaňk), Novotní ze Pleší, Šifferovi/Schifferovi (Třebovle, Cerhenice, Kouřim), Bradovi (Panské Dubenky, Horní Vilímeč)


Zpět na Povídání volně na genealogické téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků