Moritz Rosenfeld, Bürgstein - nápis na zrcadle

Pokec o genealogii jen tak - prostě volně.

Moritz Rosenfeld, Bürgstein - nápis na zrcadle

Příspěvekod dominikmatus » pon srp 24, 2015 13:17

Na jednom zlaceném zrcadle jsem našel nálepku pravděpodobně jednoho z majitelů na níž se píše Moritz Rosenfeld, Bürgstein. Jméno tipuji na židovské a místo by mohl být Sloup v Čechách. Avšak v židovských matrikách jsem Rosenfeldy našel, ale Moritze nikoli. Máte nějaké tipy kde hledat? V Čechách nemám zrovna zkušenost, a s židy už vůbec ne.

Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil dominikmatus dne pon srp 31, 2015 22:59, celkově upraveno 2
Můj plný rodokmen online na MyHeritage, | Méně často aktualizovaný rodokmen v aplikaci Webtrees
Restaurátor nábytku a umělecký truhlář. Dobrovolný překladatel MyHeritage. Haploskupina J2b2a1a1.
Uživatelský avatar
dominikmatus
 
Příspěvky: 235
Registrován: ned říj 19, 2014 10:56
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: Příbor, Kroměříž, Dluhonice, Rokytnice, Předmostí, Senec,....

Re: Moritz Rosenfeld, Bürgstein

Příspěvekod Brasl » úte srp 25, 2015 7:42

A co tohle?

Jüdischer Almanach Stránka periodika
ISSN: 1214-9977
Ročník: 1924 - 1925
Výtisk: 1924 - 1925
Stránka: 64
BRIEFE VON MORRIS ROSENFELD. Im Jahre 1908 hat Morris Rosenfeld in Prag eine Vorlesung gehalten. Er, der neben Frug Mitschöpfer der jiddischen Dichtung war, erschien uns Jungen als die stärkste Gewähr einer jüdischen Volksgemeinschaft. Die Seele des östlichen Juden, der über alle Welt gehetzt

Kramerius
Brasl
 
Příspěvky: 1285
Registrován: stř dub 06, 2011 8:20

Re: Moritz Rosenfeld, Bürgstein

Příspěvekod dominikmatus » úte srp 25, 2015 9:38

Problém je, že lidí se stejným jménem jsem našel na familysearch.org atp mnoho. Ale žádná spojitost se Sloupem.
Můj plný rodokmen online na MyHeritage, | Méně často aktualizovaný rodokmen v aplikaci Webtrees
Restaurátor nábytku a umělecký truhlář. Dobrovolný překladatel MyHeritage. Haploskupina J2b2a1a1.
Uživatelský avatar
dominikmatus
 
Příspěvky: 235
Registrován: ned říj 19, 2014 10:56
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: Příbor, Kroměříž, Dluhonice, Rokytnice, Předmostí, Senec,....

Re: Moritz Rosenfeld, Bürgstein

Příspěvekod dominikmatus » pon srp 31, 2015 22:54

Sčítací operáty nejsou, takže smůla. Jedině mě napadlo, pokud by to byl výrobce, tak v knize cechu truhlářů: http://www.badatelna.eu/fond/77316/
Můj plný rodokmen online na MyHeritage, | Méně často aktualizovaný rodokmen v aplikaci Webtrees
Restaurátor nábytku a umělecký truhlář. Dobrovolný překladatel MyHeritage. Haploskupina J2b2a1a1.
Uživatelský avatar
dominikmatus
 
Příspěvky: 235
Registrován: ned říj 19, 2014 10:56
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: Příbor, Kroměříž, Dluhonice, Rokytnice, Předmostí, Senec,....


Zpět na Povídání volně na genealogické téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků