Doplňovací odvody R-U k r. 1914

Pokec o genealogii jen tak - prostě volně.

Doplňovací odvody R-U k r. 1914

Příspěvekod Zora » sob srp 08, 2015 5:52

Na této stránce je proto možno zjistit, k jaké jednotce byli standardně odváděni muži z hledané obce, a v jaké tedy pravděpodobně sloužili i během války (nelze to samozřejmě považovat za zcela jisté)

http://velka.valka.cz/wiki/doku.php?id=odvody
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29113
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Doplňovací odvody R-U k r. 1914

Příspěvekod Shari » sob srp 08, 2015 6:20

Díky za odkaz :-)
Potvrdila jsem si, že děda byl odveden správně do 92. pěšího. Podle pohledu vím, že byl 5. companie a že byl např. v Hau Krbljina, Trnovo, ale nějak jsem nepochopila to řazení do armád a jestli by se dalo najít, kudy všude táhli...
Uživatelský avatar
Shari
 
Příspěvky: 180
Registrován: úte bře 19, 2013 20:29
Bydliště: Louka u Litvínova
Oblast pátrání: Mostecko-Kopisty, Svinčice; Lounsko-Smolnice, Raná, Pochvalov; Příbramsko-Láz, Pozdyně, Narysov, Sedlice

Re: Doplňovací odvody R-U k r. 1914

Příspěvekod Zora » sob srp 08, 2015 7:24

Já jsem to zatím nějak do hloubky nezkoumala, ale zdá se, že je to dobrá stránka, třeba se tam dá najít mnohem víc, nebo je třeba možné poslat dotaz. Netuším.
To jsou takové mé nálezy, které "zatím" nepotřebuji, ale o které se dělím ...
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29113
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Doplňovací odvody R-U k r. 1914

Příspěvekod Shari » sob srp 08, 2015 7:32

Já tu teď mám před sebou hromádku "pokladů" z krabice z půdy...
"Teď jsme hotovi s těmi lumpy zde na Balkáně, jak to půjde dál nevíme kam nás strčí. Jsme nastěhovaný v domkách po chlevách, ale né jak u nás, ty jsou horší jak u nás nejhorší chlív pro svini. Máme zde sníh, zimy dost." 20. ledna 1916, IR 5./92. Feldpost N. 16
Uživatelský avatar
Shari
 
Příspěvky: 180
Registrován: úte bře 19, 2013 20:29
Bydliště: Louka u Litvínova
Oblast pátrání: Mostecko-Kopisty, Svinčice; Lounsko-Smolnice, Raná, Pochvalov; Příbramsko-Láz, Pozdyně, Narysov, Sedlice

Re: Doplňovací odvody R-U k r. 1914

Příspěvekod hozacwa » sob srp 08, 2015 10:07

"úvodní" doplňování probíhalo podle uvedených doplňovacích obvodů; neznamená to však, že u stejné jednotky strávil voják celý průběh 1.sv.války; např. můj pradědeček (záložák-*1871) byl v říjnu 1916 odveden ke 14. domobraneckému pluku, na to za měsíc byl (již ve svých 45 letech) odvelen na téměř rok a půl do Millitärtechnik v Erzendorfu u Vídně (pobočka R-U válečné školy), kde byl až do února 1918; pravděpodobně mu to zachránilo život,mnozí jeho spoluodvedení kamarádi ze stejné obce od 14. dp takové štěstí neměli. Z vojska byl propuštěn v listopadu 1919, zemřel v r.1959.
H.
hozacwa
 
Příspěvky: 238
Registrován: úte dub 09, 2013 16:28


Zpět na Povídání volně na genealogické téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků