Nej matrikářka a opis

Pokec o genealogii jen tak - prostě volně.

Nej matrikářka a opis

Příspěvekod mastermisule » úte črc 14, 2015 15:37

Musím se pochlubit, prosila jsem paní matrikářku na jednom městysu, zda mají uložen záznam o narození mého předka a jak mám v případě postupovat s žádostí o opis. Paní matrikářka mi zápis opsala do mailu i s datem svatby a daty narození rodičů. Dále mi sdělila, že pokud budu chtít opis formální cestou-doložit příbuznost + poplatek. Jsem ráda, že ještě dnes se najdou normální lidé, kteří nekomlikují jednoduché :-) Dnes mám díky ní hezčí den a vám ho přeji též.
mastermisule
 
Příspěvky: 134
Registrován: pon pro 26, 2011 21:19
Bydliště: Česká Kamenice

Re: Nej matrikářka a opis

Příspěvekod Semik » úte črc 14, 2015 21:51

Můžete přidat do seznamu zkušeností :-)
Semik
 
Příspěvky: 410
Registrován: ned říj 23, 2011 22:20
Oblast pátrání: Smrdov
Sázavka
Ovesná Lhota
Bačkov
Leština u Světlé

Re: Nej matrikářka a opis

Příspěvekod mastermisule » sob črc 25, 2015 10:40

Zapsáno :-)
mastermisule
 
Příspěvky: 134
Registrován: pon pro 26, 2011 21:19
Bydliště: Česká Kamenice

Re: Nej matrikářka a opis

Příspěvekod Rooka » sob zář 19, 2015 1:41

krásný den přeji všem, i já sem musím přidat poznatky z určitých lokalit. Jelikož nevím jak zapsat do seznamu, který tu je, prosím o zapis. Trutnov matrika NOZ pani matrikářka ochhotná ve všech směrech mě vyšla vstříc, tak i na ev obyvatel, jsem se setkal z přijemnou paní, která má pochopení pro genealogii. Benešov u Prahy jsem se sešel taktéž z ochotou matrikářky, i když jak bylo v seznamu zapsano, že matriční knihy jsou mimo budovu, tím je vše zdlouhavé. Praha 3 přišel jsem žádat ohledně zapisu o umrtí svého člena rodiny, matrikářka neochotná co že si dovoluji o tohle žadat, že nemám nárok nahlednout do těchto záznamu.(to byl rok 2013) Dneska jsem (2015) volal ohledně dohledaní umrtí své babičky a taktéž bez šance na uspěch. Nový Bydžov 2014 telefonicky mě zdělila paní matrikařka že musim mit vyplněnou žadost, a zaplatit poplatek za nahlednutí do knihy, ale když jsem ji po emailu poslal udaje o co mi jde, a že bydlím daleko a nemám se tam jak dostat, tak mi se zapisem vyšla vstříc.
Rooka
 
Příspěvky: 360
Registrován: pát čer 18, 2010 15:22
Oblast pátrání: z Otcovi strany:
Benešovsko - Myslíč Bedrč Jírovice Postupice,
Kolínsko - Příšimasy Škvorec Uhřiněves, Uvaly
Praha - Strašnice Košíře Vršovice Nusle Žižkov Vinohrady


Zpět na Povídání volně na genealogické téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků