Nové poznatky

Pokec o genealogii jen tak - prostě volně.

Nové poznatky

Příspěvekod Rozina » úte úno 20, 2007 20:50

Tak jsem se dozvěděla, že můj prapředek z matčiny strany přišel z Holandska. Bohužel ten pán, o kterém jsem se dozvěděla, že pracuje na stejném rodokmenu jako já odchází na nějakou operaci a kdoví zda se s ním na jaře setkám. No smůla, co se dá dělat, doufejme že to dobře dopadne. Mluvila jsem s ním jen krátce telefonem a od něho jsem se dozvěděla že rod Dinther, Dintera, Dyntera nebo Dyntar pochází z North Brabant v Holandsku. Edmund van Dinther byl údajně kronikář Karla IV. O tom mám ale pochyby, neboť jsem na holandském servru našla rozsáhlou genealogii tohoto rodu a tam Edmond je jako tajemník nějakého krále, teď si nevzpomínám kterého, ale určitě to nebyl Karel IV. Bohužel je to psané holandsky a tak z toho moc nevyčtu. Tento týden přijedou naši přátelé z Holandska tak se pokusím, aby mi to přepsali do němčiny.Potom to už nějak přelouskám.
Uživatelský avatar
Rozina
 
Příspěvky: 485
Registrován: pon črc 31, 2006 11:17
Bydliště: Opočno

Příspěvekod VLVOJTA » pát úno 23, 2007 8:06

Tenhle program http://world.altavista.com/ dokáže překládat holandštinu do angličtiny nebo francouštiny. Kdyby to pomohlo.... :-)
Uživatelský avatar
VLVOJTA
 
Příspěvky: 151
Registrován: pon srp 07, 2006 18:10
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod Rozina » pát úno 23, 2007 22:13

Děkuji. Škoda, že to není do němčiny, s tím bych si již nějak poradila. Můj muž velmi dobře ovládá angličtinu, ale mému koníčku moc nakloněn není.
Uživatelský avatar
Rozina
 
Příspěvky: 485
Registrován: pon črc 31, 2006 11:17
Bydliště: Opočno


Zpět na Povídání volně na genealogické téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 5 návštevníků