Fojti ze Závišic

Pokec o genealogii jen tak - prostě volně.

Fojti ze Závišic

Příspěvekod dominikmatus » stř črc 01, 2015 23:25

Zdravím,
sepsal jsem pár zjištění do článku. Žádný velký výzkum, jen pro budoucí badatele.

http://www.dominikmatus.cz/cs/2015/07/0 ... e-zavisic/
Můj plný rodokmen online na MyHeritage, | Méně často aktualizovaný rodokmen v aplikaci Webtrees
Restaurátor nábytku a umělecký truhlář. Dobrovolný překladatel MyHeritage. Haploskupina J2b2a1a1.
Uživatelský avatar
dominikmatus
 
Příspěvky: 235
Registrován: ned říj 19, 2014 10:56
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: Příbor, Kroměříž, Dluhonice, Rokytnice, Předmostí, Senec,....

Re: Fojti ze Závišic

Příspěvekod Dawid » úte črc 07, 2015 0:29

S chutí a zájmem jsem přečetl, děkuju.

Dvě doplnění, jestli můžu:
Vypadá to zkrátka, že Václav Pustějovský (†1810) v r. 1763 koupil od otce Kristiána (†1775) fojtství - načež mu ho ovšem v r. 1770 z nějakého důvodu zase vrátil (prodal?) zpátky.
A jestliže Jan Hikl byl zeťem tohoto Kristiána Pustějovského ("zeť předešlého"), musel být manželem některé sestry zde jmenovaného Václava (nikoliv pokrevním příbuzným manželky tohoto Václava, jak v článku uvažujete). Koneckonců, je pak logické, že právě tato sestra a její manžel (Hikl) dědili po Kristiánově smrti závišické fojtství (když sám Václav už o něj zjevně neměl zájem).
Dawid
 
Příspěvky: 1431
Registrován: stř bře 04, 2015 14:57

Re: Fojti ze Závišic

Příspěvekod dominikmatus » stř črc 08, 2015 2:44

Díky za tip, pátral jsem dál a v podstatě jsem to doplnil celé a vysvětlil nejasnosti. Některé sňatky a úmrtí však stále nemohu najít, ale to až tak nevadí. Zajímalo by mne, kde zjistit jestli existují zápisy o tom předávání z otce na syna a zpět.
Můj plný rodokmen online na MyHeritage, | Méně často aktualizovaný rodokmen v aplikaci Webtrees
Restaurátor nábytku a umělecký truhlář. Dobrovolný překladatel MyHeritage. Haploskupina J2b2a1a1.
Uživatelský avatar
dominikmatus
 
Příspěvky: 235
Registrován: ned říj 19, 2014 10:56
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: Příbor, Kroměříž, Dluhonice, Rokytnice, Předmostí, Senec,....

Re: Fojti ze Závišic

Příspěvekod dominikmatus » stř črc 08, 2015 3:14

No super. Někdo to již zpracoval v podstatě přede mnou. :D No nevadí, potvrdily se mé informace. Některé jsou nové u mě.

http://www.zavisice.cz/zavisan/zavisan_2009_08.pdf
Můj plný rodokmen online na MyHeritage, | Méně často aktualizovaný rodokmen v aplikaci Webtrees
Restaurátor nábytku a umělecký truhlář. Dobrovolný překladatel MyHeritage. Haploskupina J2b2a1a1.
Uživatelský avatar
dominikmatus
 
Příspěvky: 235
Registrován: ned říj 19, 2014 10:56
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: Příbor, Kroměříž, Dluhonice, Rokytnice, Předmostí, Senec,....


Zpět na Povídání volně na genealogické téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků