Někoho baví luštit sudoku, jinýho baví luštit kurent...

Pokec o genealogii jen tak - prostě volně.

Re: Někoho baví luštit sudoku, jinýho baví luštit kurent...

Příspěvekod Sagitarius » pon čer 15, 2015 9:43

Karolina Vernerova píše:Sagitarie: taky jste mne rozesmál a když už tady mluvíme o všem možném, ta fotka ve Vašm nicku mi připomíná Smíška ze Zeměpolochy....ale pak si říkám, že to může taky být Vaše svatební nebo promoční.... neprozradíte to?


No je hodně stará, určitě víc jak 10 let, focená v Praze na Matějské.
Tehdy jsem si nechal udělat trvalou (nesmějte se, byl jsem mladý a infantilní. Teď už jen to druhé) :-) Teď nosím ohon a kozí bradku. (jsem línej se holit)
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 717
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Re: Někoho baví luštit sudoku, jinýho baví luštit kurent...

Příspěvekod Karolina Vernerova » pon čer 15, 2015 9:49

díky za odhalení :-)
ráda se dozvím i něco jiného než předky dvě stě let staré.
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Někoho baví luštit sudoku, jinýho baví luštit kurent...

Příspěvekod Popanz » pon čer 15, 2015 9:54

Jak rychle se dá prosím namáčecím brkem psát? Čekal bych, že to bude tak poloviční až třetinová rychlost psaní propiskou...

(Ze šedesátejch let si ještě pamatuju školní lavice s kalamářema, jakkoli jsme už tehdy jářku všichni psali - a svinili si prsty - plnicíma perama.)
Uživatelský avatar
Popanz
 
Příspěvky: 156
Registrován: čtv čer 11, 2015 12:27
Bydliště: Vídeň a Božice
Oblast pátrání: Křivoklátsko, Berounsko - Kouřil, Šíma, Souček

Re: Někoho baví luštit sudoku, jinýho baví luštit kurent...

Příspěvekod Brasl » pon čer 15, 2015 10:12

Zora píše:Tedy jak jsem psala, a jak jsme sand shodli, že měl příspěvek vyznít, vše je o tom, že někdo musí obětovat svůj čas na úkor toho, aby druzí byli spokojení - admin přehazuje do správných sekcí, opravuje nadpisy, Milan a Henricus II udělali seznamy , po nich nepřišel nikdo další.

V principu, že záleží na lidech, se shodneme. To že daný příklad má své zákulisí, to snad také (já byl jedním z aktérů). Pokud se týká toho, že né každý ví že se mu podle zvoleného předmětu příspěvky seřadí dle abecedy. S tím souhlasím, také jsem podnikl kroky k tomu, aby se tato možnost objevila v pravidlech rubriky. To ovšem ztroskotalo na tom, že Ožana k tomu nemá pravomoc, může to udělat pouze administrátor (Dr. Taby). Od toho jsem dostal po více než týdnu odpověď, že se na to po dovolené podívá. Asi se ještě dívá. (psal jsem - Odesláno: pon čer 16, 2014 19:10).

A k tomu ostatnímu. Učitelka na prvním stupni by pro vás asi nebylo dobré místo. :wink:
Brasl
 
Příspěvky: 1285
Registrován: stř dub 06, 2011 8:20

Re: Někoho baví luštit sudoku, jinýho baví luštit kurent...

Příspěvekod Sagitarius » pon čer 15, 2015 10:22

Popanz píše:Jak rychle se dá prosím namáčecím brkem psát? Čekal bych, že to bude tak poloviční až třetinová rychlost psaní propiskou...

Tak určitě na mě nečekali. Ale přesně už si to nevybavuju. Na vejšce jsem už psal jen plnicím, tam to byl jinší fofr stíhat. Sám to dnes po sobě nepřečtu. ;-)
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 717
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Re: Někoho baví luštit sudoku, jinýho baví luštit kurent...

Příspěvekod Zora » pon čer 15, 2015 12:00

:D
Brasl píše:
Zora píše:Tedy jak jsem psala, a jak jsme sand shodli, že měl příspěvek vyznít, vše je o tom, že někdo musí obětovat svůj čas na úkor toho, aby druzí byli spokojení - admin přehazuje do správných sekcí, opravuje nadpisy, Milan a Henricus II udělali seznamy , po nich nepřišel nikdo další.

V principu, že záleží na lidech, se shodneme. To že daný příklad má své zákulisí, to snad také (já byl jedním z aktérů). Pokud se týká toho, že né každý ví že se mu podle zvoleného předmětu příspěvky seřadí dle abecedy. S tím souhlasím, také jsem podnikl kroky k tomu, aby se tato možnost objevila v pravidlech rubriky. To ovšem ztroskotalo na tom, že Ožana k tomu nemá pravomoc, může to udělat pouze administrátor (Dr. Taby). Od toho jsem dostal po více než týdnu odpověď, že se na to po dovolené podívá. Asi se ještě dívá. (psal jsem - Odesláno: pon čer 16, 2014 19:10).

A k tomu ostatnímu. Učitelka na prvním stupni by pro vás asi nebylo dobré místo.

Ale jo děti si na mě nikdy nestěžovaly, ty chápou velice rychle :-))).
Z.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Někoho baví luštit sudoku, jinýho baví luštit kurent...

Příspěvekod Brasl » pon čer 15, 2015 12:56

Zora píše:Ale jo děti si na mě nikdy nestěžovaly, ty chápou velice rychle :-))).

Tak to je fajn. "Děti" se mění, ale otázky zůstávají stále stejné, jak v té škole. :wink:
Zora píše:Kolikrát se už zodpovídal třeba dotaz na hranici zletilosti.:-))), kolikrát se odpovídalo na problematiku rozvodů, legitimizace, kolik vyjádření bylo k postupům na systém hledání v matričních knihách v jednotlivých archivech nebo o kudrlince, podle které se rozliší velké B a L


Berte jako pozitivum, že převážně se tady zadávají dotazy s diakritikou a celými větami včetně odkazu na zdroj. Trendem doby je psát bez diakritiky, vyjadřovat se zkratkami a více jak tři slova je už moc najednou. Zdroj si přece domyslíte, čtete myšlenky. To je dnes běžná praxe na fórech. :D
Brasl
 
Příspěvky: 1285
Registrován: stř dub 06, 2011 8:20

Re: Někoho baví luštit sudoku, jinýho baví luštit kurent...

Příspěvekod Zora » pon čer 15, 2015 15:30

Šlo mně o to, zda se nenajde způsob, jak vyhledávání ve starších příspěvcích zjednodušit, nebo jak všeobecně platné informace zpřístupnit těm, kteří se po nich pídí. Nejde o moji osobu, když je třeba, vysvětlivky zopakuji.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Někoho baví luštit sudoku, jinýho baví luštit kurent...

Příspěvekod Popanz » pon čer 15, 2015 15:44

Od toho bejvaj FAQ, k tomu sí musí někdo sednout a sepsat, a stejně je málokdo čte. -- Než budu hledat odpověď na nějakou otázku, je přece mnohem jednodušší ji na dvou řádcích znova položit, však už mi někdo odpoví. Když bude nejhůř, tak mi s uštěpačnou poznámkou, na kterou prdim, pošle link k příslušnýmu tématu. Tralalala, to jsem si zase utřetřil času a práce!
Uživatelský avatar
Popanz
 
Příspěvky: 156
Registrován: čtv čer 11, 2015 12:27
Bydliště: Vídeň a Božice
Oblast pátrání: Křivoklátsko, Berounsko - Kouřil, Šíma, Souček

Re: Někoho baví luštit sudoku, jinýho baví luštit kurent...

Příspěvekod Zora » pon čer 15, 2015 16:00

no, dobrý nápad, tak ať jen nekecám a nestýskám si...
pokud se dopídím nějakého seznamu otázek, pak v zimních večerech odpovědi vyhledám ve starších příspěvcích, event. dopíšu, sepíšu, nechám opravit, zkontrolovat ...
Kam potom s tím, dokáže se to nějak vyřešit? Poradí někdo, jak to provádět po "organizační stránce"? do jakého formátu vypisovat a pod. ?

Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Někoho baví luštit sudoku, jinýho baví luštit kurent...

Příspěvekod Brasl » pon čer 15, 2015 16:34

Zora píše:Kam potom s tím...

Tak pro tohle by místo bylo zřejmě tak, jako je to u rubriky "Původ příjmení, příjmení podobná", tam jsou oznámení a dvě vlákna. Ty jsou vždy vidět. Pak jsou teprve témata. Pak stačí do pravidel napsat jednu větu: "Před vložením dotazu si zkontrolujte v zda Vámi hledaný dotaz už nebyl zodpovězen -"Často kladené dotazy".
Brasl
 
Příspěvky: 1285
Registrován: stř dub 06, 2011 8:20

Re: Někoho baví luštit sudoku, jinýho baví luštit kurent...

Příspěvekod Zora » pon čer 15, 2015 16:39

Mám na mysli, kam se vloží otázky a odpovědi, ne kam se umístí info o tom, že něco takového existuje

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Někoho baví luštit sudoku, jinýho baví luštit kurent...

Příspěvekod Viola » pon čer 15, 2015 17:10

Brasl píše:"Před vložením dotazu si zkontrolujte zda Vámi hledaný dotaz už nebyl zodpovězen - viz "Často kladené dotazy".

Dovolím si tvrdit, že návody se vždycky čtou až poslední, i když já osobně bych se styděla po někom něco chtít a nedodržovat daná pravidla.

To, co navrhuje Zora si myslím, že by bylo velmi užitečné a už mě to taky napadlo - rubrika "Genealogické otázky, odpovědi a odkazy" např. typu (v poslední době časté) - co znamená "saused" a odpověď nebo "kde a jak najít ..." a odkaz.

Jsem ochotná se na obsahovém zpracování podílet, i když vzhledem k volnému času malým dílem, ale přece. A spíš vyhledávat ty otázky, s mými malými zkušenostmi si netroufám dostatečně fundovaně odpovídat :-)
Viola
Uživatelský avatar
Viola
 
Příspěvky: 639
Registrován: úte srp 26, 2014 11:08
Bydliště: Olomouc
Oblast pátrání: Jižní Čechy > Marčovice, Milíkovice; Plzeň; Jižní Morava > Čechy pod Kosířem; Severní Čechy > Železný Brod

Re: Někoho baví luštit sudoku, jinýho baví luštit kurent...

Příspěvekod Zora » pon čer 15, 2015 17:19

asi prvním krokem by tedy měl být seznam otázek - zřejmě rozdělený do určitých okruhů
takže - co kdybych otevřela na tohle téma nový příspěvek, tam bychom mohli všichni psát, co je potřebné odpovědět a pak se to setřídilo a upravilo. Těch otázek nemusí být pro začátek mnoho, postupně se pak mohou doplňovat, stejně jako odpovědi. Je ale třeba, aby "někdo" znalý" znal způsob, jak posléze otázky a odpovědi na ně někam přehledně umístit.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Někoho baví luštit sudoku, jinýho baví luštit kurent...

Příspěvekod Viola » pon čer 15, 2015 17:23

S otevřením nového tematického příspěvku souhlasím, bude to ku prospěchu věci.
Viola
Uživatelský avatar
Viola
 
Příspěvky: 639
Registrován: úte srp 26, 2014 11:08
Bydliště: Olomouc
Oblast pátrání: Jižní Čechy > Marčovice, Milíkovice; Plzeň; Jižní Morava > Čechy pod Kosířem; Severní Čechy > Železný Brod

PředchozíDalší

Zpět na Povídání volně na genealogické téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků