Někoho baví luštit sudoku, jinýho baví luštit kurent...

Pokec o genealogii jen tak - prostě volně.

Re: Někoho baví luštit sudoku, jinýho baví luštit kurent...

Příspěvekod Karolina Vernerova » ned čer 14, 2015 20:04

pardon za vsuvku, líbí se mi to....
Johannes: to Lama pero je tohle? http://www.mitvsehotovo.cz/2010/10/pist ... e-byt-cil/
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Někoho baví luštit sudoku, jinýho baví luštit kurent...

Příspěvekod Johannes » ned čer 14, 2015 20:38

Karolina Vernerova píše:pardon za vsuvku, líbí se mi to....
Johannes: to Lama pero je tohle? http://www.mitvsehotovo.cz/2010/10/pist ... e-byt-cil/


V podstatě ano, akorát tohle je hrozně dlouhé, takže je nepraktické na nošení v penálu. Používám jiný model s hrotem 1.1 http://www.penshop.cz/plnici-pero-lamy-logo-black/dp-8865/.

A tentokrát malá vsuvka ode mě - Moleskine má sice dobře udělané týdenní diáře, ale nevhodný papír pro psaní plnícím perem. Stopa chlupatí. Po troše zkoušení jsem zakotvil u značky Leuchturm 1917, jehož papíry unesou inkoust z plnícího pera.
Johannes
 
Příspěvky: 107
Registrován: stř čer 26, 2013 19:14
Oblast pátrání: úsečka Lomnice nad Lužnicí, Strakonice, Horažďovice, Nepomuk. A okolí.

Re: Někoho baví luštit sudoku, jinýho baví luštit kurent...

Příspěvekod Karolina Vernerova » ned čer 14, 2015 20:49

Johaness: děkuju :-)
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Někoho baví luštit sudoku, jinýho baví luštit kurent...

Příspěvekod czluny » ned čer 14, 2015 20:53

Tak ja koupil pero v papirnictvi za 25,- kc a bombicky ve vyprodeji 50ks za 8kč kdyz rusili interspar (sest baleni)

Ps: kazí se inkoust?
TY Pavel
Uživatelský avatar
czluny
 
Příspěvky: 356
Registrován: čtv lis 27, 2014 21:09
Bydliště: Teplice
Oblast pátrání: Polička, Stachy, Terezín, Libochovice, Nekoř, Šajdíkove Humence, Ústí nad Labem, Bořitov, Sedlec, Těchonín, Bílina, Říhov, Dřínek, Borský Peter, Údolí

Re: Někoho baví luštit sudoku, jinýho baví luštit kurent...

Příspěvekod Zora » ned čer 14, 2015 21:10

PPS - Pokud se zrovna inkoustem neživíte, vydrží na věky :-)

taky mám ještě zásobu bombiček z dob synových pokusů na základce, dokonce i inkoust v lahvičce po sobě. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Někoho baví luštit sudoku, jinýho baví luštit kurent...

Příspěvekod Popanz » ned čer 14, 2015 21:46

Johannesův přístup je prďáckej. Tak se mi to líbí, tak se na obra musí!

Mmch. jsem si po tom, co jsem tu od váš četl, trochu klikal v profilech lidí ptajících se ve "čtení starých materiálů". To je opravdu zarážející, když valná většina, ne-li sto procent všech příspěvků - a že jich nejni málo - od někoho je jen v tom jednom fóru a všechny vypadaj tak stejně, že by člověk myslel, že dotyčnej tam ani to "prosím o pomoc" nenaklepne vlastnoručně, ale jen odněkud překopíruje, aby neztrácel čas zbytečnejma pitomostma, však von už se nějakej kořen najde. -- Teda byl jsem já to ale naivní idealista... :)
Uživatelský avatar
Popanz
 
Příspěvky: 156
Registrován: čtv čer 11, 2015 12:27
Bydliště: Vídeň a Božice
Oblast pátrání: Křivoklátsko, Berounsko - Kouřil, Šíma, Souček

Re: Někoho baví luštit sudoku, jinýho baví luštit kurent...

Příspěvekod Karolina Vernerova » ned čer 14, 2015 21:53

vítejte v klubu, ale jsem optimista, nevidím to B&W/ČB
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Někoho baví luštit sudoku, jinýho baví luštit kurent...

Příspěvekod Zora » ned čer 14, 2015 22:00

Karolina Vernerova píše:vítejte v klubu, ale jsem optimista, nevidím to B&W/ČB

optimismus závidím... nějak mě poslední dobou opouští...
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Někoho baví luštit sudoku, jinýho baví luštit kurent...

Příspěvekod Brasl » pon čer 15, 2015 8:02

Zora píše:Jakýkoliv nápad nějak čtení zautomatizovat - vypsat třeba strukturu zápisů, nejčastěji opakující se slova v latině, češtině, němčině, informace o možných změnách příjmení, o svatbách, o nemanželských dětech, o farnostech a jejich členění... to vše by pomohlo, ale ... stojí to a padá na konk. člověku, lidech.
Podívejte se na sekci původ příjmení. Kdysi si dal Milan spolu s kolegou Henricem II práci seřadili všechny dotazy do abecedního pořádku.
Jenže Milan studuje a má jiné aktivity, druhý kolega je Němec a věnuje se především německým geneforům. Nikdo nedoplňuje abec. seznam, ba ani se už striktně nedodržuje, že příjmení uvádíme po jednom...


Po roce opět stejný stesk? Zopakuji tedy rok starou odpověď. :cry:

V rubrice "Původ příjmení, příjmení podobná" je možné hledat na spodku stránky podle "Předmětu" a příjmení dostanete seřazená dle abecedy.


Aabec. seznam vznikl z jiného důvodu, byl pro nepřehledné vlákno, které předcházelo rubrice, a už tenkrát se vědělo že to s ním tak dopadne.

Ohradím se proti nepravdivému tvrzení, že příjmení nejsou řazena po jednom. Za to vděčíme Ožanovi, a já mu za to děkuji. (různé tvary nebo způsob zápisu jednoho příjmení, je stále jedno příjmení)
Přílohy
Nový rastrový obrázek.jpg
Brasl
 
Příspěvky: 1285
Registrován: stř dub 06, 2011 8:20

Re: Někoho baví luštit sudoku, jinýho baví luštit kurent...

Příspěvekod Zora » pon čer 15, 2015 8:12

Já si té práce vážím, můj příspěve k zněl v tom smyslu, že i tento systém je třeba udržovat, (někdo to musel udělat, někdo to musí udržovat a když osoba vypadne, tak systém stagnuje)
Jména jsou v přehledu po jednom, nejsou ale často po jednom zadávána (tazateli), ano, Ozana to poctivě opravuje.

Už jsme to opravdu probírali, ani v nejmenším nemám důvod se tvůrců dotýkat, ba naopak, uváděla jsem tento systém jen jako příklad, že nic se neudělá samo a o vše se musí někdo starat - věnovat tomu svůj čas na úkor druhých.
Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Někoho baví luštit sudoku, jinýho baví luštit kurent...

Příspěvekod Brasl » pon čer 15, 2015 8:42

Zora píše: uváděla jsem tento systém jen jako příklad, že nic se neudělá samo a o vše se musí někdo starat - věnovat tomu svůj čas na úkor druhých.


V tom máte pravdu, samo se nic neudělá.
Jako příklad to ovšem není šťastné, neb tenkrát k tomu byla obsáhlá debata. Milan Wölfl spolu s Henricem II razili cestu seznamu s hypertextovými odkazy a o řazení dle předmětu se vyjadřovali, že nikdo nedokáže uhlídat, aby lidé zadávali pouze příjmení, bez obligátního "Prosím o...", "Potřebuji...", atd. Čas ukazuje, že to co se jim zdálo nemožné, se nechá uhlídat, ale lidé přicházejí a odcházejí. Milan Wölfl to mohl dělat (technicky), byl to moderátor, stejně jako mnozí z těch které jste zmiňovala (já o moderátorská práva nestojím). Někteří lidé jsou jak komety, vyjdou, zazáří a pak zmizí. Jiní nejsou tolik vidět, ale odvádějí práci trvalou. To je právě případ Ožany, za to mu patří dík. Pokud jsem zapomněl na jiné moderátory, tak se omlouvám, ona jejich práce (moderátorů) není moc vidět, já se ale nejčastěji setkávám právě s Ožanou.
Brasl
 
Příspěvky: 1285
Registrován: stř dub 06, 2011 8:20

Re: Někoho baví luštit sudoku, jinýho baví luštit kurent...

Příspěvekod Zora » pon čer 15, 2015 9:01

Pokud si vybavuji, jiný admin než Ozana v posledních letech se tu nevyskytuje. Bursica, Jan, Milan W, Zrnka Písku, Stanley, Kempný... ti jsou tady naprosto sporadicky nebo vůbec.

Lidé přicházejí, odcházejí, ale ti noví si bohužel občas nečtou úvodní pokyny, chtějí jen zodpovědět svůj dotaz.
Tedy jak jsem psala, a jak jsme sand shodli, že měl příspěvek vyznít, vše je o tom, že někdo musí obětovat svůj čas na úkor toho, aby druzí byli spokojení - admin přehazuje do správných sekcí, opravuje nadpisy, Milan a Henricus II udělali seznamy , po nich nepřišel nikdo další.
O tom příkladu jsem psala, že všechny aktivity se budou dít jedině tehdy, když se najde osoba, osoby, které to dobrovolně budou dělat.
Pak totiž nezbývá nic jiného, než opakující se dotazy trpělivě znovu a znovu vysvětlovat. Ano, vysvětlivka ve fóŕu je, několikrát, ale nový příchozí termín nezná, netuší, že má specifický význam...a že by si mohl vysvětlivku vyhledat samostatně.
Bohužel navíc - u často frekventovaných slov - třeba Hausler- vyhledavačem najdeme všechny Hauslery ze záznamů, ale najít mezi nimi příspěvek s objasněním, je složité.
Ještě horší je to tehdy, pokud si nazapamatuji málo frekventovaný výraz, ale vím, že jeho vysvětlení na fóru je... to je nedohledatelné, jedině zázrakem.
Kolikrát se už zodpovídal třeba dotaz na hranici zletilosti.:-))), kolikrát se odpovídalo na problematiku rozvodů, legitimizace, kolik vyjádření bylo k postupům na systém hledání v matričních knihách v jednotlivých archivech nebo o kudrlince, podle které se rozliší velké B a L
...Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Někoho baví luštit sudoku, jinýho baví luštit kurent...

Příspěvekod Sagitarius » pon čer 15, 2015 9:16

Když jste se tu rozepsali o plnících perech, tak jsem si vzpomněl jak jsem na střední jen tak z hecu začal psát originál asi 40 cm husím brkem. Vzhledem k tomu že jsem byl premiant, tak mi to učitelé tolerovali, a vydrželo mi to skoro rok, než se ořezalo. (muselo se často zaostřovat) Ale zase to bylo velice příjemné pro ruku, člověk se naučil příliš při psaní netlačit, o zajímavějším krasopisu nemluvě.
(a pro vtipálky, sice to už nějaký ten pátek je, ale za Franc Josefa jsem opravdu nestudoval) :-)

Jinak já luštím sudoku i kurent. A když se má žena pohrdlivě ptá, co na těch mrtvolách pořád mám, tak ji říkám že je to pro mě trochu jiný rébus.
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 716
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Re: Někoho baví luštit sudoku, jinýho baví luštit kurent...

Příspěvekod Popanz » pon čer 15, 2015 9:20

Sagitarius píše:A když se má žena pohrdlivě ptá, co na těch mrtvolách pořád mám, ...


(Mít zrovna v hubě kafe, tak asi potřebuju novej počítač.)
Uživatelský avatar
Popanz
 
Příspěvky: 156
Registrován: čtv čer 11, 2015 12:27
Bydliště: Vídeň a Božice
Oblast pátrání: Křivoklátsko, Berounsko - Kouřil, Šíma, Souček

Re: Někoho baví luštit sudoku, jinýho baví luštit kurent...

Příspěvekod Karolina Vernerova » pon čer 15, 2015 9:29

Sagitarie: taky jste mne rozesmál a když už tady mluvíme o všem možném, ta fotka ve Vašm nicku mi připomíná Smíška ze Zeměpolochy....ale pak si říkám, že to může taky být Vaše svatební nebo promoční.... neprozradíte to?
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

PředchozíDalší

Zpět na Povídání volně na genealogické téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků