Neznámý příběh velitele Apolla 13 začíná v Čechách u Plzně

Pokec o genealogii jen tak - prostě volně.

Neznámý příběh velitele Apolla 13 začíná v Čechách u Plzně

Příspěvekod Zora » pát dub 10, 2015 23:32

Náš rod Mašků pochází z Lukavice u Plzně. Můj otec byl z deseti sourozenců a tři z nich odjeli již na sklonku 19. století za prací do Ameriky. Jeden – jmenoval se Jan – s sebou vzal svou mladou manželku Annu a z tohoto manželství se narodila dcera Blanka, která se později provdala za Američana Lovella, otce kosmonauta Jima Lovella.“
Zdroj: http://technet.idnes.cz/velitel-apolla- ... ntent=top6
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Neznámý příběh velitele Apolla 13 začíná v Čechách u Plz

Příspěvekod sanssouci » sob dub 11, 2015 18:41

Je to malý krok pro mne, ale velký skok pro tebe.
Naposledy upravil sanssouci dne sob dub 11, 2015 18:42, celkově upraveno 1
sanssouci
 
Příspěvky: 1806
Registrován: stř srp 08, 2012 7:39

Re: Neznámý příběh velitele Apolla 13 začíná v Čechách u Plz

Příspěvekod sanssouci » sob dub 11, 2015 18:41

:D
sanssouci píše:Je to malý krok pro mne, ale velký skok pro tebe.
sanssouci
 
Příspěvky: 1806
Registrován: stř srp 08, 2012 7:39

Re: Neznámý příběh velitele Apolla 13 začíná v Čechách u Plz

Příspěvekod jirkabart » sob dub 11, 2015 18:49

Musím přiznat, že mě ten článek také zaujal. A vzhledem k tomu, že Mašky z přešticka mám mezi předky, tak jsem jsem lehce zapátral ...

A výsledek? Ten astronaut je můj příbuzný, máme společné předky žijící v letech 1786-1865 (otec) a 1793-1867 (matka). :-)
Pátrám především na jižním plzeňsku, klatovsku a královehradecku.
Uživatelský avatar
jirkabart
 
Příspěvky: 536
Registrován: pon bře 18, 2013 13:20
Oblast pátrání: plzeňský kraj: přešticko, švihovsko, žinkovsko, nepomucko
královéhradecký kraj: severně od Nechanic

Re: Neznámý příběh velitele Apolla 13 začíná v Čechách u Plz

Příspěvekod Dagmar8 » sob dub 11, 2015 19:07

To je jak telenovela :D
ty Dáša
Uživatelský avatar
Dagmar8
 
Příspěvky: 1108
Registrován: pát pro 13, 2013 14:37
Bydliště: Hradec Králové
Oblast pátrání: Slavkov u Brna, Vyškov, Humpolec, Jiřice a okolí, Hradec Králové, Praha, Pardubice, Rokytno,

Re: Neznámý příběh velitele Apolla 13 začíná v Čechách u Plz

Příspěvekod Zora » sob dub 11, 2015 19:15

Neuvěřitelné,
já jsem jen tak v noci listovala na netu... a výsledek je, že jsem Vám pomohla najít takové příbuzenstvo...
Možná by stálo za to, oslovit někoho z žijících a poslat jim rodokmen :-)))
Myslím, že Honza takhle poslal rodokmen Evě Pilarové, se kterou má společné předky :-)))
Já jsem pouze zjistila, že rodina manžela mé tety je příbuzná s manželkou Roberta Kennedyho a to přes biologického otce Klementa Gottwalda. Bratr tohoto muže vycestoval za oceán a stal se předkem Ethel, provdané Kennedyové.
POkud vím, rodina stále přemýšlí, zda je to plus (J.F.G) nebo je lepší raději býti zticha (K.G.)
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Neznámý příběh velitele Apolla 13 začíná v Čechách u Plz

Příspěvekod jirkabart » sob dub 11, 2015 19:22

Já to oslovení ještě zvážím ... Předky Mašky mám matričně dopátrané až k narození v roce 1606, tak snad by to starého pána mohlo zajímat. :-)
Pátrám především na jižním plzeňsku, klatovsku a královehradecku.
Uživatelský avatar
jirkabart
 
Příspěvky: 536
Registrován: pon bře 18, 2013 13:20
Oblast pátrání: plzeňský kraj: přešticko, švihovsko, žinkovsko, nepomucko
královéhradecký kraj: severně od Nechanic

Re: Neznámý příběh velitele Apolla 13 začíná v Čechách u Plz

Příspěvekod Zora » sob dub 11, 2015 19:45

Ani minutu bych neváhala, tohle udělá naprosto jistě ohromnou radost a navázání velice zajímavých vztahů. Nakonec i my bychom se mohli dozvědět, jaký je Váš příbuzný :-))) a třeba i to , co máte společného kromě předků. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Neznámý příběh velitele Apolla 13 začíná v Čechách u Plz

Příspěvekod Appian » čtv kvě 30, 2019 5:21

Zora píše:Neuvěřitelné,
já jsem jen tak v noci listovala na netu... a výsledek je, že jsem Vám pomohla najít takové příbuzenstvo...
Možná by stálo za to, oslovit někoho z žijících a poslat jim rodokmen :-)))
Myslím, že Honza takhle poslal rodokmen Evě Pilarové, se kterou má společné předky :-)))
Já jsem pouze zjistila, že rodina manžela mé tety je příbuzná s manželkou Roberta Kennedyho a to přes biologického otce Klementa Gottwalda. Bratr tohoto muže vycestoval za oceán a stal se předkem Ethel, provdané Kennedyové.
POkud vím, rodina stále přemýšlí, zda je to plus (J.F.G) nebo je lepší raději býti zticha (K.G.)


To se mi nechce věřit že by K.G. byl spřízněn s Kennedyovými.
K.G. byl jedináček.
Uživatelský avatar
Appian
 
Příspěvky: 382
Registrován: pon kvě 21, 2012 21:42

Re: Neznámý příběh velitele Apolla 13 začíná v Čechách u Plz

Příspěvekod Zora » čtv kvě 30, 2019 5:28

To se mi nechce věřit že by K.G. byl spřízněn s Kennedyovými.
K.G. byl jedináček.
----------------
U K.G. je znám jeho biologický otec, který matce na syna platil. Myslím, že byl Skácel, ale přesně si to nepamatuji
Bratr? otce Klementa Gottwalda se vystěhoval do Ameriky, (změnilo se mu příjmení na Skakel) a stal se předkem Ethel Kennedyové.(manželka Bobyho K.) Nic víc, nic míň. Rodokmen Ethel se dá dohledat na MH.
Omlouvám se, z hlavy si nepamatuji, zda tam není na straně K.G posun v generaci. Někde na netu se dají dohledat další údaje. Já to beru jako úsměvnou raritu.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Neznámý příběh velitele Apolla 13 začíná v Čechách u Plz

Příspěvekod Mirra » pon čer 03, 2019 11:52

Zora píše:To se mi nechce věřit že by K.G. byl spřízněn s Kennedyovými.
K.G. byl jedináček.
----------------
U K.G. je znám jeho biologický otec, který matce na syna platil. Myslím, že byl Skácel, ale přesně si to nepamatuji
Bratr? otce Klementa Gottwalda se vystěhoval do Ameriky, (změnilo se mu příjmení na Skakel) a stal se předkem Ethel Kennedyové.(manželka Bobyho K.) Nic víc, nic míň. Rodokmen Ethel se dá dohledat na MH.
Omlouvám se, z hlavy si nepamatuji, zda tam není na straně K.G posun v generaci. Někde na netu se dají dohledat další údaje. Já to beru jako úsměvnou raritu.
Z

Jeden rodokmen na MH uvádí otce Ethel Kennedyové George Skakela *1892 Chicago, děda Jamese Skakela *1850 Quebec Kanada a praděda George Skakela *1830 rovněž Kanada

Obrázek
Mirra
 
Příspěvky: 541
Registrován: sob lis 18, 2006 14:44

Re: Neznámý příběh velitele Apolla 13 začíná v Čechách u Plz

Příspěvekod Zora » pon čer 03, 2019 14:15

Spřízněnost s Kennedyovými
Bylo by dobré, kdyby se někomu podařilo přidat další věrohodné zdroje, dokládající příbuznost KG s rodem Kennedyů. Tedy pravděpodobně zdroj, že byl synem sedlaka Fr. Skácela, a jeho bratr, že odjel do Ameriky, změnil si jméno na Skakel, a jehož vnučkou je en:Ethel Kennedy. BTW v daném anglickém článku životopisec Kennedyů Schlesinger uvádí, že en:George Skakel má nizozemský, nikoli český původ.

https://www.wikiwand.com/cs/Diskuse:Klement_Gottwald

Rodokmen ani jednoho prezidenta jsem osobně nezkoumala.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Neznámý příběh velitele Apolla 13 začíná v Čechách u Plz

Příspěvekod galulois » pon čer 03, 2019 18:07

Tak v Hošticích u Vyškova je lidem "všeobecně" známo, že se Klement narodil u Skácelů. A teď, když to tady čtu, vidím, že na každém šprochu je pravdy trochu. On je problém už s tím, že, pokud se nemýlím, zápis v matrice o narození Klementa, jaksi chybí. Myslím, že by se u místních dalo zjistit, zda měl bratra. Hoštice si nesou jakési stigma toho, že se tam tenhle chlápek narodil, tak si vyprávějí ,mnohé jen mezi sebou.
galulois
 
Příspěvky: 513
Registrován: úte čer 05, 2012 17:55
Oblast pátrání: Ivanovice na Hané, Pucov (Třebíč) a Domoradice (vys. mýto)

Re: Neznámý příběh velitele Apolla 13 začíná v Čechách u Plz

Příspěvekod AlesC » pát čer 07, 2019 5:02

To téma se tedy posunulo poněkud jinam, ale pokud je mně známo (před časem jsem se tím zabýval a nalezené informace mi do sebe zapadají), K.G. se nenarodil u Skácelů (tam byl jen zplozen), ale u Zabloudilů, viz. např. svědectví Karla Höfera (jako relativně blízký příbuzný to asi opravdu věděl) na http://www.cibulka.com/nnoviny/nn1998/nn0198/obsah/skolni.htm
A jak už tady psala Zora, do USA se měl vystěhovat bratr otce K.G. (tedy Skácel), nikoliv bratr K.G. ...
AlesC
 
Příspěvky: 168
Registrován: pát dub 25, 2014 12:32
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Frenštát p. R., Frýdlant n. O., Haná (okolí Prostějova, Vyškova a Přerova), okres Bochnia v Polsku

Re: Neznámý příběh velitele Apolla 13 začíná v Čechách u Plz

Příspěvekod Zora » pát čer 07, 2019 5:56

ano, naprostý souhlas, z rodu Skácelů pocházel biologický otec K.G., byl znám, na dítě platil.

Porod se měl udát u potoka, odkud byla rodička převedena na Zlámalův statek.
Mně se to líbí pro svou absurdnost možného spojení dvou rodů prezidentů, ale opravdu jsem nezkoumala do detailu jednotlivé příbuzenské vztahy, ani nejsem s nikým s aktérů příbuzná :-)
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Další

Zpět na Povídání volně na genealogické téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků