Sčítání Brno - vyhledávání i dalších čvrtí

Pokec o genealogii jen tak - prostě volně.

Sčítání Brno - vyhledávání i dalších čvrtí

Příspěvekod Zora » pon pro 29, 2014 9:05

http://digiarchiv.brno.cz/search

Zcela náhodně jsem zjistila, že se kromě samotného Brna dají vyhledávat i některé (dnešní) čtvrtě, ovšem ne podle příjmení, ale podle adresy.
V mém případě - po zadání adresy Husovice- vybrání z nabídky Valchařská ulice- a dopsání čísla 14 se mně zobrazuje sčítací lístek pro hledané osoby, aniž by se ale tento lístek dal vyhledat pomocí příjmení. (Pravděpodobně jde ale pouze o r. 1900, ne starší sčítání)
Třeba to někomu pomůže.
Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Sčítání Brno - vyhledávání i dalších čvrtí

Příspěvekod Jiří Duchek » úte kvě 05, 2015 12:10

Dobrý den, pochopil jsem z Vašeho příspěvku, že se podle příjmení dá najít adresa dotyčného v dokladech o sčítání (počátek minulého století)? Mám asi celoživotní problém: otec měl bratra (František Duchek, nar. 14.11.1907 v Praze), který se měl předpokládám někdy v cca 20tých letech odstěhovat někam do Brna nebo okolí. Veškeré vazby s rodinou tím okamžikem skončily a mně se vůbec nedaří najít jakoukoli stopu, která by mne buď k jeho osobě a osudu ev. jeho potomkům dovedla. Vaším příspěvkem jste mne trochu nahlodala, zda by tudy cesta nevedla. Jakákoli rada či navádějící maličkost má pro mne ohromnou cenu. Děkuji.
Jiří Duchek
 
Příspěvky: 38
Registrován: čtv čer 12, 2014 7:57

Re: Sčítání Brno - vyhledávání i dalších čvrtí

Příspěvekod Karolina Vernerova » úte kvě 05, 2015 12:24

Pokud jsem to dobře pochopila, tak existují i brněnské policejní přihlášky, tedy Pobytová evidence občanů, částečně přístupná v badatelně....
http://www.archiv.brno.cz/index.php?nav01=1737
Možná, pokud nemůže prohledat sám, provádějí rešerše....
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Sčítání Brno - vyhledávání i dalších čvrtí

Příspěvekod Zora » úte kvě 05, 2015 12:34

Jiří Duchek píše:Dobrý den, pochopil jsem z Vašeho příspěvku, že se podle příjmení dá najít adresa dotyčného v dokladech o sčítání (počátek minulého století)? Mám asi celoživotní problém: otec měl bratra (František Duchek, nar. 14.11.1907 v Praze), který se měl předpokládám někdy v cca 20tých letech odstěhovat někam do Brna nebo okolí. Veškeré vazby s rodinou tím okamžikem skončily a mně se vůbec nedaří najít jakoukoli stopu, která by mne buď k jeho osobě a osudu ev. jeho potomkům dovedla. Vaším příspěvkem jste mne trochu nahlodala, zda by tudy cesta nevedla. Jakákoli rada či navádějící maličkost má pro mne ohromnou cenu. Děkuji.


Obávám se, že jsme si neporozuměli.
Zásadní věc - sčítací operáty - nejmladší jsou z roku 1900.

Já jsem psala o tom, že v databázi všech sčítání jsou osoby nejen ze středu Brna, ale i z obcí, které jsou dnes součásti Brna (dříve vedené jako samostatné obce - např. Husovice)
V případě těch okrajových obcí se dá vyhledávat tak, že se zadá adresa, na které měla dotyčná osoba bydlet. V nabídce se pak objeví sčítací lístky z této adresy - pokud je přesná, měla by se objevit i hledaná osoba.
Pokud ale zadáte jméno a příjmení hledané osoby, v nabídce se Vám objevím opravdu jen osoby z Brna - bez okrajových částí. (i přesto, že Vámi hledaná osoba je ve sčítání zahrnuta)
Více SZ
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Sčítání Brno - vyhledávání i dalších čvrtí

Příspěvekod Zora » úte kvě 05, 2015 13:55

Ještě mě napadlo zprostředkování kontkatu: služba je zpoplatněna - dobře pročíst pokyny.
http://www.mvcr.cz/clanek/zprostredkova ... 11838.aspx


Ministerstvo vnitra, na základě žádosti o zprostředkování kontaktu, písemně vyrozumí kontaktující osobu (žadatele) o výsledku hledání pouze v následujících případech:
pokud se kontaktovanou osobu nepodaří v informačním systému evidence obyvatel jednoznačně identifikovat.
pokud kontaktovaná osoba nemá trvalý pobyt na území České republiky.
pokud kontaktovaná osoba zemřela a zároveň byla ve vztahu ke kontaktující osobě osobou blízkou.

Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Sčítání Brno - vyhledávání i dalších čvrtí

Příspěvekod Semik » čtv kvě 07, 2015 14:24

V případě strýce tato služba nepomůže.
Semik
 
Příspěvky: 410
Registrován: ned říj 23, 2011 22:20
Oblast pátrání: Smrdov
Sázavka
Ovesná Lhota
Bačkov
Leština u Světlé

Re: Sčítání Brno - vyhledávání i dalších čvrtí

Příspěvekod Zora » čtv kvě 07, 2015 15:32

Pomohlo něco jiného :-))).
Zatím nebylo třeba službu využít, navíc by byla šance že se ozvou potomci. To bylo podstatné.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Povídání volně na genealogické téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků