placení genealogů

Pokec o genealogii jen tak - prostě volně.

placení genealogů

Příspěvekod Gabriel » pát srp 06, 2010 9:14

Ikdyž se tomu věnuji teprve pár let, mám doma docela zajímavé pavouky, grafy rozrody atd. Už chvíli si kladu otázku, kolik by mě to stálo, kdybych to někomu zadal vyhledat... máte s tím někdo zkušenosti? Platí se za generaci, nebo za člověka, či snad od (i neúspěšné) hodiny práce takových lidí? Alespoň rámcově..nemám vůbec představu...
Uživatelský avatar
Gabriel
 
Příspěvky: 241
Registrován: čtv zář 27, 2007 16:33
Bydliště: Bílovice nad Svitavou

Příspěvekod duros » pát srp 06, 2010 15:24

Je to rozne od firmy k firme. Tak napr. p. Lednicka ma taky prehladny cennik, s akym som sa malokedy stretol (ak vobec). To povazujem za velmi serioznu ponuku. Tam viete presne na com ste, navyse si neuctuje cenu za dopravu.
Naproti tomu niektori Vam uvedu len tolko, ze sa dohodnete na prvej konzultacii a uvedu na stranke len povinne poplatky v archivoch. Obvykle sa to vsak na Slovensku odhaduje radovo v desiatkach tisicoch byvalych SKK. Nasiel som dokonca stranky s ponukou takychto sluzieb, kde ceny vobec neboli uvedene!
Na jednej strane chapem, ze taky vyskum teda jeho cena je zavisla na viacerych faktoroch, ale /nechcem sa vtierat p. Lednickej/ cennik p. Lednickej ma v tomto smere naozaj navrch.
Inak staci si zadat do vyhladavaca "spracovanie rodokmenov" a vyskoci na Vas niekolko firiem.
Uživatelský avatar
duros
 
Příspěvky: 853
Registrován: pát zář 04, 2009 22:06

Příspěvekod Gabriel » sob srp 07, 2010 12:11

to jsem se zase blýsknul...myslel jsem si, že to zpracovvají spíše starší lidé, kteří se na internetu tak jednoduše najít nedají... tak děkuji za tip. Hned se kouknu... :-)
Uživatelský avatar
Gabriel
 
Příspěvky: 241
Registrován: čtv zář 27, 2007 16:33
Bydliště: Bílovice nad Svitavou

Příspěvekod Zdenek » ned srp 08, 2010 20:38

Ony ty ceny asi budou různé. Já jsem se jednou dal do řeči při cestě domů z brněnského archivu s mladším, ale mnohem zkušenějším kolegou, a ten si tvorbou rodokmenů přivydělával při studiu. Prý má práce víc než stačí stihnout. Nejčastěji dělá linii příjmení otců a maximálně do roku 1750. Podle něj od tohoto roku se dochovali téměř všechny matriky a většinou i indexy. Od zadavatele rodokmenu si nejprve zjistí co nejvíce informací a potom vyrazí do příslušného archivu. Vyhledá vždy jen otce a jeho manželku a všechny jejich děti a to samé zase jen u otce přibližně až do toho roku 1750. Sám si můžete spočítat kolik je to asi osob. Podle něj se to dá zvládnout tak za 2-3 celodenní návštěvy archivu. Doma to zpracuje do formy stromu a k tomu přidá několika stránkovou práci odkud předci pocházeli, jaké bylo jejich povolání a takovou tu omáčku o době ve které žili. Teď už si nevzpomínám, jestli u toho byli i fotografie zápisů z matrik. To mohlo trvat taky tak 2 dny.
Teď asi to nejdůležitější, zákazníkovi předem říká, že se to vejde do 10000,- většinou se vejde do 8000,-. To jsou jednoduché počty, kolik to dělá na hodinu, a jestli by se tím dalo i uživit?
Po mě nedávno jeden můj známý něco takového chtěl, ale slušně jsem to odmítl. Ne že bych to nezvládl, vždyť to přece zvládne každý kdo chodí na tyto stránky, ale mám špatnou zkušenost, když se koníček stane povoláním. Před 20 lety jsem to udělal, a teď se v práci musím někdy hodně přemlouvat abych ráno vůbec začal :roll: :lol: :cry:

Zdeněk Olomouc
Zdenek
 
Příspěvky: 1263
Registrován: ned bře 29, 2009 19:58
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod aloe » čtv pro 29, 2011 7:59

není nad to nakít si to sám kdybych měl platit za to co mam doma stálo by mě to několik set tisíc
Uživatelský avatar
aloe
 
Příspěvky: 419
Registrován: sob lis 13, 2010 2:26

Příspěvekod hanucha » čtv pro 29, 2011 11:33

Jen pro zajimavost, psala jsem jednomu nemeckemu genealogovi, nez jsem zjistila, ze sice jedna generace pusobila v Nemecku, ale puvodem byli z Polska. Tak ten mi nabizel, ze zpracuje veskery rodokmen nekolik generaci zpet po otcovske linii vcetne sourozencu, a to od roku 1804 do minulosti (takze nevim, kolik by toho nasel) za 2480 Euro :shock: To jsem necekala teda se priznam, byla jsem ochotna dat tak max. polovinu... Zvlast kdyz nemohl predem tusit kam se az dostane.
hanucha
 
Příspěvky: 157
Registrován: pon lis 22, 2010 1:04
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: okresy: Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Jindřichův Hradec, Č. Budějovice, Pelhřimov, Kroměříž

Příspěvekod aloe » čtv pro 29, 2011 14:40

hanucha píše:Jen pro zajimavost, psala jsem jednomu nemeckemu genealogovi, nez jsem zjistila, ze sice jedna generace pusobila v Nemecku, ale puvodem byli z Polska. Tak ten mi nabizel, ze zpracuje veskery rodokmen nekolik generaci zpet po otcovske linii vcetne sourozencu, a to od roku 1804 do minulosti (takze nevim, kolik by toho nasel) za 2480 Euro :shock: To jsem necekala teda se priznam, byla jsem ochotna dat tak max. polovinu... Zvlast kdyz nemohl predem tusit kam se az dostane.


tak pokud se člověk dostane do pozdějších dob jsou pro mě matriky přijatelnější.. větší správní celky, indexy, lepší styl písma.. nejhorší záznamy byly německé kolem roku 1820 v Brusnici.. kupříkladu od roku 1750 do 1640 v Novékm Městě n/M to byla paráda.. člověk se někdy modlí aby ten člověk který píše matriky byl vystřídán
Uživatelský avatar
aloe
 
Příspěvky: 419
Registrován: sob lis 13, 2010 2:26

MZA Brno

Příspěvekod mastermisule » čtv pro 29, 2011 14:58

Než zdigitalizovali v MZA matriky, které jsem potřebovala, tak jsem si zažádala o gen.rešerži. Za částku přes tisíc korun mi našli 3 generace otcovské linie-veškeré údaje,ale díky tomu, že u všech byly i údaje o svatbách,tak tím pádem i matky a jejich rodiče a navrch u posledního člena rodiny byly další dvě generace-tam už sice jen jména a odkud byli, ale i tak myslím,že to bylo velmi levné-když zde čtu, kolik to stojí jinde.M
mastermisule
 
Příspěvky: 134
Registrován: pon pro 26, 2011 21:19
Bydliště: Česká Kamenice


Zpět na Povídání volně na genealogické téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků