Hitlerovi příbuzní v Čechách

Pokec o genealogii jen tak - prostě volně.

Hitlerovi příbuzní v Čechách

Příspěvekod Bártík » pát srp 15, 2014 10:37

Jeden čas mě zajímal rodokmen Adolfa Hitlera, o kterém se tvrdilo, že má možná českou krev. Jeho nejstarší doložení předci se jménem Hüettler žili ve vsi Stierberg nedaleko českých hranic, konkrétně ve výběžku, který sousedí s přehradou Lipno. Když jsem si procházel generální rejstřík k berní rule, všiml jsem si, že je tam uveden jakýsi Jiřík Hitler, který žije v Lipně, tedy asi 30 km od Stierbergu. Poté, co jsem procházel matriky, se v oblasti kolem Lipna vyskytuje rodina Huetter a podobně. Tak možná, že na tom něco pravdy bude, a ke všemu, když jsem procházel Hitlerův rodokmen, všiml jsem si, že jeden jeho praprapradědeček se jmenoval Mali, což může odkazovat na jméno Malý.
Bártík
 
Příspěvky: 79
Registrován: stř zář 05, 2012 15:41
Bydliště: Hradec Králové

Re: Hitlerovi příbuzní v Čechách

Příspěvekod Zora » pát srp 15, 2014 10:58

Kde je k dosažení zmiňovaný rodokmen a kdy byl vytvořen... právě v tomhle rodu jsou "drobné" problémy s cílenými úpravami.... docela by mě to zajímalo, díky za tip. Traduje se také, že snad nějaká rodina se vyskytovala v okolí Jihlavy.. Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Hitlerovi příbuzní v Čechách

Příspěvekod Bártík » pát srp 15, 2014 11:06

Našel jsem to na stránce www.geni.com, tam je to vypsané. Já vím, že jeho rodokmen je složitý, protože vlastně jeho rodiče byli bratranci, měli stejného předka Hiedlera. Já jsem v jednu chvíli hledal sám na actapublica, ve farnosti St. Pölten, kde byla zdigitalizovaná ves Spital, odkud pocházela Hitlerova matka Clara. Tam jsem právě narazil na toho Maliho.
Bártík
 
Příspěvky: 79
Registrován: stř zář 05, 2012 15:41
Bydliště: Hradec Králové

Re: Hitlerovi příbuzní v Čechách

Příspěvekod Zora » pát srp 15, 2014 11:09

Děkuji za tip, kouknu, tu složitost jsem měla na mysli v souvislosti s úpravami, o kterých jsem četla, že se prováděly, aby se zakryli méně nebo zcela nevhodní předci (Norimberské zákony). Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Hitlerovi příbuzní v Čechách

Příspěvekod Ladislav Krejča » pon zář 29, 2014 11:35

Příjmení Hitler je poměrně běžné v řadě německých obcí na Jindřichohradecku.Nejčastěji ve farnosti Lodhéřov,tam je opravdu časté.Vyskytuje se jako všude v nepřeberném množství variant-Hüttler,Hütler,Hietler,Hiedler,Hitler....Vždy se jedná o jednu a tutéž rodinu,farář to prostě zapsal tak,jak ho to v tu chvíli napadlo.V některé obci ovšem třeba žili 3 nositelé tohoto příjmení(po stejném předkovi).A tady faráře podezírám,že kvůli odlišení jednoho napsal s 1 T,druhého s 2 T a třetího IE.Takže tvrzení,že otec Adolfa H. se jmenoval Hiedler,je zavádějící.Podle mých zkušenosti jde ve všech výše zmiňovaných případech o identické příjmení.A stejné zkušenosti mám i s dalšími oblastmi Sudet a i s dalšími příjmeními.Takže o pár kilometrů jižněji v Rakousích to bude stejné.
Ladislav Krejča
 
Příspěvky: 30
Registrován: stř zář 15, 2010 11:05

Re: Hitlerovi příbuzní v Čechách

Příspěvekod hozacwa » pon zář 29, 2014 20:22

dovolím si nabídnout místa předků Hitlerových spolubídníků 2.sv.války - Himlerovy v Rousínově a Goebelsovy na severní Moravě (Šterneberk a okolí).
H.
hozacwa
 
Příspěvky: 237
Registrován: úte dub 09, 2013 16:28

Re: Hitlerovi příbuzní v Čechách

Příspěvekod Miro1 » pon zář 29, 2014 20:50

kdysi jsem někde narazil na část rodokmenu Konráda Henleina, co se měl narodit ve Vratislavicích nad Nisou 6.května 1898 tátovi Konrádovi (co měl maďarské předky) a české matce, ale zápis v matrice jsem nenašel...Možná, že jsem špatně hledal nebo ho kdysi kvůli česko-maďarskému původu odstranili...
Miro1
 
Příspěvky: 208
Registrován: pát kvě 09, 2014 17:08

Re: Hitlerovi příbuzní v Čechách

Příspěvekod Zora » pon zář 29, 2014 20:56

https://www.youtube.com/watch?v=2rmgObennss

Pořad přináší první úplný portrét Hitlera a jeho rodiny a využívá pozoruhodné množství nově objeveného a dříve nezveřejněného materiálu. Několik nejbližších Hitlerových žijících příbuzných se svěřuje s rodinnými vzpomínkami na nacistického vůdce a hovoří o vlastních trvalých obavách z krevní msty. Film obsahuje autentický filmový záznam rozhovorů s Hitlerovou sestrou a synovcem a nabízí exkluzivní pohled do vzpomínek Hitlerovy rodiny a osobních fotoalb.
Něco z rodokmenu se dá najít také tady. Z.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Povídání volně na genealogické téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků