Digitální fotoaparát

Pokec o genealogii jen tak - prostě volně.

Příspěvekod Dr. Taby » pon led 08, 2007 10:15

Já teď řeším taky nákup fotoaparátu a vyhrál to zatím Kodak EasyShare Z710. 7,1 Mpx, až 10x zoom, priorita času i clony plný manuál, různé režimy a je na výrazně levnější SD karty a AA baterie. A je do 7000,-
Uživatelský avatar
Dr. Taby
Site Admin
 
Příspěvky: 345
Registrován: pon črc 31, 2006 5:59
Bydliště: Ústí nad Labem
Oblast pátrání: Staré Křečany, Brtníky, Zásmuky, Malenovice
Rodokmen online: MyHeritage - dr.taby(zavináč)taby.cz

Příspěvekod Majkas » pon led 08, 2007 10:53

Kodak EasyShare jsem měla (v jiné verzi, cca za 9.000,- Kč). Byl perfektní, ale časem se ukázalo, že má podstatný nedostatek, a to absenci optického stabilizátoru. Vyměnila jsem jej za levnější Panasonic DMC-LZ5 Lumix, který má stabilizátor obrazu a ještě přisvícení. Výsledky jsou lepší.
Majkas
 
Příspěvky: 106
Registrován: pon črc 31, 2006 10:46

Příspěvekod Rozina » pon led 08, 2007 21:15

Já jsem si sice koupila Panasonic FZ 7, ale ještě s ním neumím, a tak Vám své zkušenosti nemohu sdělit. Zatím jsem neměla čas. Okupuje ho můj syn a ten je nadšen. Teď zátím zápasím s notebookem (koupila jsem si Toshibu L 100). V práci to mám jednodušší, tam jsem napojena na terminál a když se něco popsuje tak volám správce sítě a ten to dá do pořádku.
Uživatelský avatar
Rozina
 
Příspěvky: 485
Registrován: pon črc 31, 2006 11:17
Bydliště: Opočno

Příspěvekod VLVOJTA » pon led 08, 2007 23:04

Dr. Taby píše:Já teď řeším taky nákup fotoaparátu a vyhrál to zatím Kodak EasyShare Z710. 7,1 Mpx, až 10x zoom, priorita času i clony plný manuál, různé režimy a je na výrazně levnější SD karty a AA baterie. A je do 7000,-


Jen malou poznámku na okraj. Zoom 10x se bez optického stabilizátoru nedá volně v ruce udržet, jedině na stativu.
Zhruba od zoomu 6x musí být stabilizace. A nebo fotit na krátké časy. V době kinofilmu byla taková poučka: minimální čas = 1 / ohnisko objektivu.
Uživatelský avatar
VLVOJTA
 
Příspěvky: 151
Registrován: pon srp 07, 2006 18:10
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod Dr. Taby » úte led 09, 2007 7:26

Samozřejmě objednávám stativ. Ono totiž je problém udržet v ruce i 3x zoom v ruce. Člověk má tendenci strhnout foťák i zmáčknutím spouště. Proto, je-li to možné, tak to řeším 2vteřinovou samospouští.
Uživatelský avatar
Dr. Taby
Site Admin
 
Příspěvky: 345
Registrován: pon črc 31, 2006 5:59
Bydliště: Ústí nad Labem
Oblast pátrání: Staré Křečany, Brtníky, Zásmuky, Malenovice
Rodokmen online: MyHeritage - dr.taby(zavináč)taby.cz

Příspěvekod Dr. Taby » stř led 10, 2007 10:53

Majkas píše:Kodak EasyShare jsem měla (v jiné verzi, cca za 9.000,- Kč). Byl perfektní, ale časem se ukázalo, že má podstatný nedostatek, a to absenci optického stabilizátoru. Vyměnila jsem jej za levnější Panasonic DMC-LZ5 Lumix, který má stabilizátor obrazu a ještě přisvícení. Výsledky jsou lepší.
když sem si dal požadavky - na www.fotoradce.cz - stabilizátor obrazu, alespoň 6 MPx, plný manuál, priorita času a clony, tak na mě vyběhl jako nejvlevnější Kodak Z612 kolem 9000, ale to už bych si radši připlatil za kodak P712, který už má úplně všechno, včetně manuálního ostření, záběrem pro vyvážení bílé a dá se sehnat za 10000,-. Buď budu šetřit a koupim si Z710 nebo se rozšoupnu a půjdu do P712.
Uživatelský avatar
Dr. Taby
Site Admin
 
Příspěvky: 345
Registrován: pon črc 31, 2006 5:59
Bydliště: Ústí nad Labem
Oblast pátrání: Staré Křečany, Brtníky, Zásmuky, Malenovice
Rodokmen online: MyHeritage - dr.taby(zavináč)taby.cz

Příspěvekod Vladimír Kafka » sob zář 01, 2007 21:32

Používám digitální zrcadlovku Canon EOS 350 D a jsem s ní zcela spokojen.
Fotím v archivu samozřejmě bez blesku a za běžných světelných podmínek to lze bezpečně i bez stativu.
Pro pořizování kopií ve větším množství je ale ideální tzv. reprodukční ramínko a fotoaparát pomocí něj umístit místo zvětšovacího přístroje a předlohu na desku, kam se pokládají fotopapíry.
kavka
Uživatelský avatar
Vladimír Kafka
 
Příspěvky: 143
Registrován: pon srp 27, 2007 11:47
Bydliště: Rovensko pod Troskami
Oblast pátrání: Semilsko (Rybnice, Sytová, Loukov, Proseč...)

Předchozí

Zpět na Povídání volně na genealogické téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků