Hlinovský podruhé

Pokec o genealogii jen tak - prostě volně.

Hlinovský podruhé

Příspěvekod Karolina Vernerova » úte črc 22, 2014 10:04

Jen bych se chtěla zeptat na Váš názor....

Našla jsem na internetu tohle, je to v knize hostů jednoho polského webu, který byl ale založen 1998 a nevypadá úplně aktuálně (http://www.geocities.ws/Heartland/Plain ... obook.html):
Vincent Hlinovsky (Hlynowski) - 11/14/99 21:55:34 My Email:wldg(zavináč)epix.net Address: RR4, Box 1036 City: Westfield, Pennsylvania, 16950-8753, USA Phone: tel. Age/Sex: 69, M Profession: Retired Military Hobbies: Genealogy Languages: English, some German
Comments:
I am searching for the source of my family name. Although I have traced the family back to 1700 in Bohemia, family stories indicate the Bohemian family, started by two brothers, came from Poland in 1620 and settled in the Petrovice area. Hlynow (ski) was supposed to had a coat of arms, so your site is of intense interest to me. Thank you.
(přeloženo: Hledám původ mého příjmení. Přestože jsem našel rodinu v Čechách kolem 1700, v rodině se říkalo, že česká část rodiny začala dvěma bratry, kteří přišli v roce 1620 z Polska a usadili se v okolí Petrovic. Hlinov(ský) by měl mít znak (erb), takže Vaše stránky jsou pro mne zajímavé. Děkuji)

No a tak jsem Vincentovi Hlinovsky napsala (z různých adres), ale zjistila jsem, že stránka neexistuje. Pán totiž již zemřel- našla jsem jeho úmrtní oznámení v novinách....
Zde: http://www.joycetice.com/clippings/tcobt275.htm
(HLINOVSKY – Vincent G. Hlinovsky Jr. 76, of Little Marsh, died Monday, May 1, 2006 at his residence. He was born Jan. 11, 1930 in Ashtabula, Ohio, a son of the late Vincent G. and Anna Nerad Hlinovsky Sr. He was married to Ruth E. Woserau Hlinovsky. Vince was a retired major in the United States Army serving two tours of duty in Vietnam and worked for the Paralyzed Veterans of America for 12 years. He was a member of the Jemison Valley Brethren in Christ Church. Vince is survived by his wife, Ruth; children, Vincent G. Hlinovsky III of Chesapeake, Va., Michael Hlinovsky of Zuni, Va., Laurie Koubsky, wife of David Koubsky of New Brighten, Minn., Joel Hlinovsky of Claymont, Del., Angelika Maihle, wife of Todd Maihle of Mt. Airy, Md.; sisters, Joyce Larson of Ashtabula, Ohio, Elaine Hart of Ashtabula, Ohio; 11 grandchildren; and one great grandson. Friends may call on Thursday, May 4 from 6-8 PM at the Carleton Funeral Home, Wellsboro. A memorial service will be held on Friday, May 5 at 10:30 AM with pastor Omer E. King officiating. Memorial contributions may be made to the Jemison Valley Brethren in Christ Church, RR4, Box 720, Westfield, PA 16950. – The Mansfield Gazette, 3 May 2006, p.6A )

No a teď nevím, zda mám přes např. White Pages najít potomky a psát jim, zda se mu povedlo něco zjistit....

Mám být chronický optimista? Myslela jsem, že se mi povede najít někde jím vytvořený rodokmen, ale zatím se mi to nepovedlo.....

Nějaké nápady? Komentáře? :-)

K.
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Hlinovský podruhé

Příspěvekod Zora » úte črc 22, 2014 10:33

určitě zkus absolutně všechno, co tě napadne, negativního přijít nic nemůže a pozitivum uvítáš.
Snad by se dalo také něco zjistit přes US Army, sice angličtinou nevládnu, ale zdá se mně, že byl v aktivním životě major? Píší tam snad o Vietnamu, také, že pracoval s "postiženými" americkými veterány, opět by se dalo něco zjistit a také je tam uveden kostel, kam spadal coby ovečka - já to nevím, já to tuším. :-))) tak sedni a piš, zvlášť, pokud vládneš anglickým jazykem.

já jsem šíleně dlouho odkládala návstevu zdejšího muzea, ted jsem bez počítače, jen paběrkuji na starém, nemám přístup k datům...., tak sjem zašla do muzea a ejhle, neskutečné množství zjistění... a to to mám za rohem.
odkládala jsem návštěvu rodiště předka, ejhle, dostala jsem od sousedů skoro i bábovku ...
Nezapomeń, v Americe je boom s rodokmeny, každý se snaží dopátrat zajímavostí mezi svými předky, patří to k zelenému trávníku před domem, úspěšnému synovi v bassetboolu a stejně tak úspěšné dceři mezi majoretkami či roztleskávačkami... (je toho víc... pro me úsměvné, až na ty rodokmeny)
Zrovna ted jsem nesla do muzea na oplátku povídání o židovských potomcích v Americe - od bývalých předků z Ivančic. Paní, která to hledala, vyhledala a sepsala, žije v USA a cestovala - jak z písemnosti vychází- kvůli tomu dvakrát do Evropy.
Z.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28990
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Hlinovský podruhé

Příspěvekod Pesta » ned říj 25, 2015 19:15

Vincent Hlinovsky II. (1930) mel otce Vincenta Hlinovsky (vdovec), matku Annu Nerad (rodice Frank Nerad a Mary Kadlecek) (9/1/1910-13/6/2005), oddani 27.1.1927. Dalsi deti: Joyce (asi1928) a Elaine (asi 1932)
Vincent G. Hlinovsky I. (1880 nekde uvedeno 1883 -3/7/1965mel otce John Hlinovsky (Jan) a matku Barbara Pekareck.
Pesta
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned říj 25, 2015 17:18
Oblast pátrání: Střední Čechy, Jižní Čechy


Zpět na Povídání volně na genealogické téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků