Sbírka nafocených listů z matrik.

Pokec o genealogii jen tak - prostě volně.

Sbírka nafocených listů z matrik.

Příspěvekod Petr.R » stř říj 11, 2006 13:10

Vymění někdo nějaké nafocené listy z matrik ? Cokoliv. Jsem sběratel.
Petr.R
 
Příspěvky: 13
Registrován: ned říj 01, 2006 21:40

Příspěvekod VLVOJTA » stř říj 11, 2006 17:14

Petr. R: Taková dobrá rada. Dojděte si do prvního SOA (státního oblastního archivu) a nafoťte si jich kolik chcete. I když nevím, k čemu Vám takto nasbírané zápisy budou.
Uživatelský avatar
VLVOJTA
 
Příspěvky: 151
Registrován: pon srp 07, 2006 18:10
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod Petr.R » čtv říj 12, 2006 13:19

VLVOJTA: Dekuji za velmi dobrou radu. Neco uz jsem nafotil ale moje casova zaneprazdnenost mi nedovoluje byt castym navstevnikem archivu. A na otazku k cemu mu to bude, musim odpovedet take otazkou... K cemu jsou treba sberateli pohlednic jeho pohlednice ? Nebo sberateli pivnich uzaveru jeho uzavery ? A lide sbiraji mnohem podivnejsi veci. Vite ze jsem slysel o cloveku kterej sbira zachodove prkynka ? K cemu mu asi budou ? :lol:
Petr.R
 
Příspěvky: 13
Registrován: ned říj 01, 2006 21:40

Příspěvekod Majkas » čtv říj 12, 2006 13:24

Taky mi to připadá trochu podivné, ale jak říkáte, sbírky jsou různé... Ale když už Vás téma matrik zajímá, nestálo by za to spojit to s vyhledáváním svých předků?
Majkas
 
Příspěvky: 106
Registrován: pon črc 31, 2006 10:46

Příspěvekod Petr.R » čtv říj 12, 2006 13:56

A kdo rika ze to nespojuju ? Proste me zajimaji i udaje o jinych lidech nez jsou jen moji predci...
Petr.R
 
Příspěvky: 13
Registrován: ned říj 01, 2006 21:40

Příspěvekod Morpheus » ned říj 15, 2006 20:26

Petr.R píše:Vymění někdo nějaké nafocené listy z matrik ? Cokoliv. Jsem sběratel.

Petr.R píše:A kdo rika ze to nespojuju ? Proste me zajimaji i udaje o jinych lidech nez jsou jen moji predci...



Měl byste si uvědomit, že Váš zájem o "údaje o jiných lidech než jsou Vaši předci", je z hlediska genealogie nejen značně nemorální, ale i nezákonný. Shromažďování osobních údajů navíc rozhodně nelze srovnávat se sbíráním starých pohlednic nebo víček od piva, které narozdíl od matrik neobsahují žádné osobní údaje. Začněte se podle toho chovat a nežádejte po návštěvnících tohoto serveru zasílání kopií matrik.
Morpheus
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte srp 15, 2006 21:08
Bydliště: Brno

Příspěvekod Blackpenny » pon říj 16, 2006 8:24

Morpheus:Já nevím jak vy,ale většina genealogů hledá nejen své předky,ale i další rody-třeba ze stejné vesnice,oblasti apod...Sice mi přijde divné sbírat kopie matrik,ale třeba to Petra R. opravdu baví a nebo si říká,že časem jich budeme mít dost na to,aby díky nim sestavil svůj rodokmen.V takovém případě ale mohl uvést kontaktní mailovou adresu:-)
Uživatelský avatar
Blackpenny
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon říj 09, 2006 9:53
Bydliště: Orlová

Příspěvekod Petr.R » pon říj 16, 2006 17:47

Morpheus:
Vazeny pane,
Verim tomu ze doslo k nedorozumeni. Vy mate nejspis na mysli matriky tzv. zive, cili matriky mladsi 100 let ulozene na uradech a nikoliv v archivech. Schromazdovat data z techto matrik by skutecne mohlo byt protizakonne. Ja mel vsek na mysli matriky starsi, ulozenea zpristupnovane v archivech. Na schromazdovani udaju o osobach z techto matrik kteri nejsou mi pribuzni nevidim nic nemoralniho ani nezakonneho. Nebo si snad myslite ze pokud si chci zjistit udaje z matriky treba o nejake zname osobnosti 19. stoleti dopustim se nezakonneho jednani ? Nebo nechova se protizakonne treba server www.rodclan.cz kde se nachazi databaze predku a tez tedy schoromazduje udaje o jinych osobach ? A neni nakonec podle vaseho pohledu nezakonny cely dejepis a historicke vedy ktere tez schromazduji osobni udaje o ruznych osobach ?
Pevne verim ze doslo jen k nedorozumeni v pojmech. Nebo jste jen dostal od nekoho mylnou informaci. A nechce se mi verit ze by jste zde uzivatele zamerne dezinformoval.

Blackpenny: omlouvam se ze jsem neudal mailovou adresu, ale mail se mi presto da poslat kdyz klinete na ikonku e-mail. A tak tedy specialne pro vas: muj mail je Petr.R@seznam.cz
Petr.R
 
Příspěvky: 13
Registrován: ned říj 01, 2006 21:40

Příspěvekod Morpheus » pon říj 16, 2006 20:54

Petr.R:

Chápu Vaše argumenty a uznávám že došlo k nedorozumnění. Ale rozhodně jsem nechtěl (úmyslně ani neúmyslně) dezinformovat návštěvníky serveru, ovšem přesto mi připadá přinejmenším divné kopírovat si matriky osob, které mi nejsou nějakým způsobem blízké. Tím spíše že jste napsal že sháníte kopie matrik kohokoliv. To už si můžete rovnou otevřít vlastní veřejný archiv a těch je tady doufejme dost. Pochopitelné a bez námitek by bylo kdybyste sháněl informace o nějakých konkrétních osobách a domníval se že Vám někdo zdejší (návštěvník těchto stránek) je schopen pomoci.

Snad jsem tímto vnesl do věci jasné světlo a můžeme se začít věnovat tomu, kvůli čemu toto fórum navštěvujeme: genealogii.
Morpheus
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte srp 15, 2006 21:08
Bydliště: Brno

Příspěvekod Petr.R » pon říj 16, 2006 21:11

Jen jeste mala poznamka.

Zalozit vlastni verejny digitalni internetovy archiv by nebyl tak spatny napad.
A nesbiram jen ofocene stranky matrik ale i kopie nejruznejsich historickych dokumentu. Nejruznejsi tiskoviny, stare knihy, stare casopisy, plakaty, letaky, rodne listy, vyucni listy...
Petr.R
 
Příspěvky: 13
Registrován: ned říj 01, 2006 21:40

Příspěvekod VLVOJTA » úte říj 17, 2006 6:25

Tak nějak bych řekl, že jste si k tomuto tématu řekli dost. Nemá smysl jej dále rozvíjet. Vraťte se všichni, prosím, k genealogii, tedy k tématu, pro které je toto fórum založené.
Uživatelský avatar
VLVOJTA
 
Příspěvky: 151
Registrován: pon srp 07, 2006 18:10
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod Petr.R » úte říj 17, 2006 9:13

VLVOJTA: No ja myslim ze to s genealogii souvisi... nebo aspon v povidani volne na genealogicke tema by to snad mohlo sve misto najit. No ale vy jste tu sef....
Petr.R
 
Příspěvky: 13
Registrován: ned říj 01, 2006 21:40

Příspěvekod Blackpenny » úte říj 17, 2006 12:33

No já bych řekl, že nelze založit "veřjný digitální internetový archiv" z prostého důvodu - matriky lze v archivu ofocovat jen pro vlastní potřebu,což člověk podepisuje.Pokud by jejich kopie někdo umístil na net,obávám se,že by archivy okamžitě zakázaly jejich ofocování...Pokud by to ovšem bylo legislativně schůdné,byl bych samozřejmě pro všemi 10:-)Znám pár lidí,co by do toho šli a zcela nezištně přispěli "svou trochou do mlýna".Ale jak jsem uvedl výše - legislativně to není možné...
Uživatelský avatar
Blackpenny
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon říj 09, 2006 9:53
Bydliště: Orlová

Příspěvekod Petr.R » úte říj 17, 2006 13:02

Blackpenny: Ano máte pravdu, bohuzel archivy tu zde jsou pro archivare a nikoliv pro lidi. Tak tedy aspon "svou trochou do mlyna" prispejme ke kritice teto legislativy :) A doufejme ze se na odpovedna mista ktera rozhoduji o teto legislative uz brzo dostanou lide kterym nejsou cizi nove technologie....
Petr.R
 
Příspěvky: 13
Registrován: ned říj 01, 2006 21:40


Zpět na Povídání volně na genealogické téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků