Trochu odvahy pro ty z nás, kteří začínají

Pokec o genealogii jen tak - prostě volně.

Trochu odvahy pro ty z nás, kteří začínají

Příspěvekod Zora » čtv led 23, 2014 14:33

V posledních dnech jsem se setkala s několika členy, kteří nemají odvahu přijít s dotazem, matričním zápisem, či souvislostí, které nerozumějí, stydí se ho položit na fóru.

Pro všechny, kteří "nevědí, jestli mohou obtěžovat"

Opravdu vítáme naprosto všechny dotazy, které jsou položeny slušně a mají aspoň trošku doplněné další informace.

Nikdo se nikomu nikdy nevysmíval, protože si všichni pamatujeme vlastní omyly, neznalosti, i ti nejzkušenější z nás jednou začínali.
Stejné je to se čtením - velice oceňujeme snahu, jinak se čtení nelze naučit, ale rozhodně se nikdo nepozastavuje nad špatně přečteným slovem, slovy, nebo celým zápisem.

Trošku asi nemáme rádi příspěvky, kde je je spíš než prosba - pokyn k přečtení "třetího řádku", či pokyn k hledání pana XY - bez dalších informací.
Doplňujeme se navzájem, jeden umí číst, druhý třeba místopis, ten z Moravy se rád poučí u znalců Slezska a Slezan přivítá pomoc v českých matrikách. Navzájem si ale šetříme čas tím, že uvádíme co nejvíce vlastních poznatků.

Jediné, co asi všichni vyžadujeme a co považujeme za samozřejmost, je slušnost. Radost z vyřešení je pak na obou stranách - jak luštitele, tak i toho, kdo pomohl.
Takže - těšíme se na všechny, kteří potřebují poradit, postrčit, ujistit....

Pökud někdo z nás udělá chybu, umíme se k ní přiznat, není to úmyslné, proto vždy na dotazy odpovídá více lidí, abychom se pak shodli na tom nejsprávnějším řešení.

A pro úplné začátečníky , tady na fóru funguje vyhledávání, zkoušejte pro Vás neznámé slovo, slovní spojení vyhledat. A čtěte si, prosím, pokyny nad jednotlivými tématy, tam pochopíte, jak nejlépe svůj dotaz položit, formulovat.
Skoro vše už bylo dotazováno a zodpovězeno.
Pokud nenajdete, nic se neděje, odpovíme znovu .

Jsem přesvědčená o tom, že píšu za většinu z nás, z fóra. Takže všem "váhajícím" držíme palce, posíláme kupu odvahy a nenechejte se odradit.
Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29133
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Trochu odvahy pro ty z nás, kteří začínají

Příspěvekod danuseko » čtv led 23, 2014 17:27

Díky Zoro za pěkný příspěvek. Moc děkuji za ochotu všem pokročilým, sama jsem naprostý amatér začátečník. Už jste mě vy sama několikrát poradila či pomohla. Ještě jednou díky a těším se na další příspěvky, rady či poznatky. Dana
Rod Sechter = Kunratice u Prahy, Straškov, Mnetěš
danuseko
 
Příspěvky: 755
Registrován: pát črc 08, 2011 20:37
Bydliště: Bílina, Kopisty (Most)
Oblast pátrání: Kunratice, Straškov, Mnetěš, Vojnice a jiné. Soběsuky, Nepomuk, Most, Souš, Kopisty a jiné.

Re: Trochu odvahy pro ty z nás, kteří začínají

Příspěvekod Dagmar8 » čtv led 23, 2014 19:18

I já děkuji, jsem jedna z těch, co mají pocit, že obtěžují druhé svou neznalostí. Jsem ráda že jste napsala za sebe i ostatní jak to cítíte.
ty Dáša
Uživatelský avatar
Dagmar8
 
Příspěvky: 1108
Registrován: pát pro 13, 2013 14:37
Bydliště: Hradec Králové
Oblast pátrání: Slavkov u Brna, Vyškov, Humpolec, Jiřice a okolí, Hradec Králové, Praha, Pardubice, Rokytno,

Re: Trochu odvahy pro ty z nás, kteří začínají

Příspěvekod artepa » čtv led 23, 2014 20:43

Zora to pěkně vystihla a vše podstatné shrnula :)
Alespoň za sebe mohu říct, že se reakcemi na dotazy též rozšiřuji obzory, učím se, ač už tu jsem nějaký ten pátek
artepa
 
Příspěvky: 1271
Registrován: pát srp 25, 2006 15:13
Oblast pátrání: Podřipsko, Praha, Hranice na Moravě, Klobouky u Brna, Štarnov, Štěpánov, Velké Karlovice

Re: Trochu odvahy pro ty z nás, kteří začínají

Příspěvekod Helena Hasmanová » čtv led 23, 2014 20:45

moc hezky napsané ;-)
Helena Hasmanová
 
Příspěvky: 24
Registrován: čtv úno 21, 2013 13:47

Re: Trochu odvahy pro ty z nás, kteří začínají

Příspěvekod Gringo » čtv led 23, 2014 20:47

jsem tu sice kratce, ale prijde mi, ze tohle forum je v pohode. Lidi si tu pomahaji, nejsou tu zadne hadky o "jedinnou pravdu" a prinos tohoto fora je obrovsky, snad zadne tema nezustane bez vyreseni.
Jako profesionalni ITak muzu doporucit navstevu nejakeho IT fora - tam poznate, jak na sebe lide umi byt hnusni a jak muze jeden nestastne polozeny dotaz zpusobit valku a puvodni otazka zustane pohrbena pod hromadou mrtvol;-)
TY Gringo
Gringo
 
Příspěvky: 558
Registrován: pát pro 27, 2013 12:48
Bydliště: Trojanovice
Oblast pátrání: Trojanovice, Frenstat p. R., Prostredni Becva, Kozlovice, Kuncice p. O., Bordovice, Ticha, Celadna, Frydlant n.O.
Dombrova (Doubrava na Karvinsku), Lazy

Re: Trochu odvahy pro ty z nás, kteří začínají

Příspěvekod LucieZach » ned led 26, 2014 10:39

Zorko, krásně jsi to napsala. Já jsem také úplný začátečník, ale tolikrát mi tady bylo pomoženo, ať už s přečtením nebo s objasněním pojmů či odpovědí na moje nekonečné otázky. Přestože jsem občas četla úplný blbosti nebo se ptala jako absolutní neznalec....nikdy se nikdo nesmál, nikoho neurážel. Naopak, snažili se 100% pomoct. A zrovna Zorka mi pomohla už tolikrát. A samozřejmě spousta dalších, které bych nezvládla ani vyjmenovat. Moc ráda sem zajdu, když si nevím rady. A jsem ráda, že toto fórum funguje a pomáhá. Je tu fajn. A opravdu se nestyďte, moc rádi všichni pomohou. Hezký den všem :-)
LucieZach
 
Příspěvky: 247
Registrován: pon bře 11, 2013 18:56
Bydliště: Plzeň


Zpět na Povídání volně na genealogické téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků