Pokračování Tajemství rodu

Pokec o genealogii jen tak - prostě volně.

Pokračování Tajemství rodu

Příspěvekod LucieZach » stř led 22, 2014 16:20

Nevíte někdo na kdy se chystá pokračování Tajemství rodu na ČT1? Slyšela jsem, že by druhá řada měla být letos :)
LucieZach
 
Příspěvky: 247
Registrován: pon bře 11, 2013 18:56
Bydliště: Plzeň

Re: Pokračování Tajemství rodu

Příspěvekod Argema » čtv led 30, 2014 17:28

Snad až příští rok. První by měla být Jiřina Bohdalová
Argema
 
Příspěvky: 64
Registrován: pát dub 05, 2013 13:05

Re: Pokračování Tajemství rodu

Příspěvekod LucieZach » pon úno 03, 2014 13:04

Děkuju za odpověď. Tak to mě mrzí. Ale kdyby se tam objevila paní Bohdalová, vůbec nebudu proti :-)
LucieZach
 
Příspěvky: 247
Registrován: pon bře 11, 2013 18:56
Bydliště: Plzeň

Re: Pokračování Tajemství rodu

Příspěvekod stanley4 » úte úno 04, 2014 20:15

LucieZach píše:Děkuju za odpověď. Tak to mě mrzí. Ale kdyby se tam objevila paní Bohdalová, vůbec nebudu proti :-)
určite tam bude:
Přijala jste nabídku pátrat po svých předcích v cyklu Tajemství rodu. Je to právě kvůli otci?
Taky. Víte, co už jsme v archivech objevili? Mimo jiné i tátovy dopisy z vězení, které nám nikdy neodeslali. Ale počkejte si, dovídám se o tátovi velice zajímavé věci. To je daleko podstatnější než ty dnešní tanečky. (zdroj)
Uživatelský avatar
stanley4
 
Příspěvky: 4679
Registrován: ned bře 06, 2011 20:53
Bydliště: Slovensko
Oblast pátrání: Uničovsko (Troubelice, Lipinka, Nová Hradečná, Libina)
SR - Horná Nitra, Liptov

Re: Pokračování Tajemství rodu

Příspěvekod LucieZach » čtv úno 06, 2014 14:45

Díky moc :-) to je super, četla jsem o ní knížku, neměla to jednoduchý, tak jsem zvědavá.
LucieZach
 
Příspěvky: 247
Registrován: pon bře 11, 2013 18:56
Bydliště: Plzeň

Re: Pokračování Tajemství rodu

Příspěvekod Martin Jílek » úte lis 04, 2014 19:33

V dalším pokračování se objeví i Miroslav Donutil. Jeho předci pochází z Horních Vilémovic u Třebíče.
Uživatelský avatar
Martin Jílek
 
Příspěvky: 1070
Registrován: sob srp 04, 2012 15:41
Oblast pátrání: Šumperk, Telč, Mrákotín, Studená a okolí

Re: Pokračování Tajemství rodu

Příspěvekod powery » úte lis 04, 2014 20:21

Ha, konečně Morava ;)
Uživatelský avatar
powery
 
Příspěvky: 231
Registrován: úte led 04, 2011 8:31
Oblast pátrání: Pelhřimov, Louka, Ostojkovice, Lažínky, Lhotice, Mladoňovice, Stračovská Lhota, Jackov, Podolí - Jemnice, Moravské Budějovice, Slavíkovice, Ilnice (Il'nycja), Počátky, Kdousov, Vranín

Re: Pokračování Tajemství rodu

Příspěvekod hermoch » čtv pro 11, 2014 16:35

Česká televize 3. prosince 2014 zveřejnila, že na jaře 2015 odvysílá na kanále ČT1 druhou řadu seriálu, v níž budou účinkovat například: Jaromír Hanzlík, Miroslav Donutil, Natálie Kocábová, Matěj Ruppert, Jiřina Bohdalová a Jiří Mádl. Další zveřejněnou osobností je Jan Pirk. (Zdroje viz: https://cs.wikipedia.org/wiki/Tajemstv%C3%AD_rodu)
hermoch
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon úno 18, 2013 13:28
Bydliště: Hořice
Oblast pátrání: Ostroměř, Lukavec u Hořic, Týniště nad Orlicí

Re: Pokračování Tajemství rodu

Příspěvekod hozacwa » čtv pro 11, 2014 21:22

osobně nemám nic proti celebritám, vyzdvihovaným všude, včetně tohoto programu (Tajemství rodu);
co kdyby takhle naše veřejnoprávní televize, placená z našich daní, zařadila do tohoto seriálu "obyčejné běžné"L idi, kteří mají buď kořeny daleko hlubší, než třeba již zveřejněné osobnosti, nebo nějakým způsobem, zajímavé?
osobně začínám být alergický na jakékoliv televizní pořady (na různých programech), kde se zároveň"protáčí" cca 20-30 stejných osobností!
to jsou vedení televize a šéfredaktor(ka) tak duševně/programově omezení, že nedokáží realizovat "výběrové" řízení na kohokoliv, jako v jiných show?
asi se mnou nebude většina čtenářů tohoto webu souhlasit, ale tento pořad by měl být především "o možnostech obyčejného občana" dopátrat se svých předků, než aby to vedlo k závěrům, že jen vybraným celebritám (které na to stejně mají) se stejně platí výlety do zahraničí, jen aby bylo co ukazovat!
ať to televize (i z mých koncesionářských poplatků) klidně zaplatí nějaké obyčejné/mu Novák-ové/ovi. jen tak se opravdu rozšíří reálný zájem o své předky, a ne - jak mně komentuje řada mých příbuzných i známých - zase privilegium milionářů a hvězd.
já osobně po tomto zvěčnění netoužím, ale samotná úroveň pořadu nejen podle mne tímto přístupem " pouze ke hvězdám" upadá.
a ať ČT neoperuje potřebou sledovanosti - podle průměru vyjádření obecného lidu se většina kloní k tomu, že je tady opravdu privilegovanáu skupina osob, které jsou schopny se nacpat kamkoliv, jen aby byly vidět v televizi.
H.
hozacwa
 
Příspěvky: 238
Registrován: úte dub 09, 2013 16:28

Re: Pokračování Tajemství rodu

Příspěvekod Zora » čtv pro 11, 2014 21:32

Mluvíš mi z duše, proto jsem se na pořad nedívala ani jednou. Nepotřebuji vědět nic o předcích nějaké VIPky, ale potřebuji vědět, jak systém vyhledávání funguje. To, co bych se dozvěděla - podle diskuzí, a reklamních spotů, je na hony vzdáleno skutečnosti platné pro běžného občana. Jen pro vztek a pro zlost. Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Pokračování Tajemství rodu

Příspěvekod venusev » pát pro 12, 2014 8:52

hozacwa píše:osobně nemám nic proti celebritám, vyzdvihovaným všude, včetně tohoto programu (Tajemství rodu);
co kdyby takhle naše veřejnoprávní televize, placená z našich daní, zařadila do tohoto seriálu "obyčejné běžné"L idi, kteří mají buď kořeny daleko hlubší, než třeba již zveřejněné osobnosti, nebo nějakým způsobem, zajímavé?
osobně začínám být alergický na jakékoliv televizní pořady (na různých programech), kde se zároveň"protáčí" cca 20-30 stejných osobností!
to jsou vedení televize a šéfredaktor(ka) tak duševně/programově omezení, že nedokáží realizovat "výběrové" řízení na kohokoliv, jako v jiných show?
asi se mnou nebude většina čtenářů tohoto webu souhlasit, ale tento pořad by měl být především "o možnostech obyčejného občana" dopátrat se svých předků, než aby to vedlo k závěrům, že jen vybraným celebritám (které na to stejně mají) se stejně platí výlety do zahraničí, jen aby bylo co ukazovat!
ať to televize (i z mých koncesionářských poplatků) klidně zaplatí nějaké obyčejné/mu Novák-ové/ovi. jen tak se opravdu rozšíří reálný zájem o své předky, a ne - jak mně komentuje řada mých příbuzných i známých - zase privilegium milionářů a hvězd.
já osobně po tomto zvěčnění netoužím, ale samotná úroveň pořadu nejen podle mne tímto přístupem " pouze ke hvězdám" upadá.
a ať ČT neoperuje potřebou sledovanosti - podle průměru vyjádření obecného lidu se většina kloní k tomu, že je tady opravdu privilegovanáu skupina osob, které jsou schopny se nacpat kamkoliv, jen aby byly vidět v televizi.
H.


Dobrý den,

ačkoliv s Vámi v principu souhlasím, tak tu vidím dva problémy. První že tento pořád je zakoupený od BBC, tak myslím, že mají celkem omezené pole působnosti. A za druhé potom by to byl tento pořad vysílán někdy okolo půlnoci na ČT2 nebo možná spíš na Artu. Protože kdo by na to, kromě naší omezené komunity, koukal? :-D
Venuše (i v křestním listu)
Uživatelský avatar
venusev
 
Příspěvky: 539
Registrován: čtv lis 26, 2009 21:24
Bydliště: CHOMUTOV
Oblast pátrání: Kladno, Slaný, Mělník
jižní Čechy - Strakonicko

Re: Pokračování Tajemství rodu

Příspěvekod Zora » pát pro 12, 2014 9:03

Souhlasím s Vámi,
ale hlava mně nebere, proč není možné udělat pořad domácího "formátu". Vždyť špičkových genealogů je tady dost, stejně jako osob, kteří dokáží vymyslet dobrý způsob TV prezentace,. Snad by to ani tolik nestálo.... No, nemůžu rozumět všemu.
Mohly se představit postupně jednotlivé matriční archivy, ale také další zdroje, a hledat se mohly třeba příbuzní známých osobností z oblasti hudby, malířství, vynálezů a pod. Osobnosti jsou známé všem, a jistě by to pobavilo víc lidí než VIPky. Třeba pan Monopthalmus si vyhledává narození spousty osobností, které něčím vynikly, a kolikrát se až divím, kam vedou jím nalezené stopy. A každý z nás má i mezi svými "zcela obyčejnými" předky nějakou tu historku, záhadu, či něco pro pobavení...
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Pokračování Tajemství rodu

Příspěvekod Peters » pát pro 12, 2014 9:13

Pokud se dobře pamatuji, tak byla druhá řada plánována mnohem dříve, nicméně kvůli malé sledovanosti se to odložilo ad acta.

Sledovanost je prostě modla a té je podřízen i výběr osob.

Jinak já jsem se díval na všechny díly, protože skoro v každém bylo možné najít nějakou obecnou zajímavost, netýkající se pouze dotyčné celebrity, které mě samy o sobě také moc nezajímaly.
Peters
 
Příspěvky: 445
Registrován: ned lis 29, 2009 22:39

Re: Pokračování Tajemství rodu

Příspěvekod venusev » pát pro 12, 2014 9:28

Zoro, ten pořad tu přece byl. Jmenovalo se to myslím "Hledáme své předky". Byl tam tehdy Vladimír Čech. To bylo právě o tom, jak a kde se hledá. Ale mělo to tragickou sledovanost, takže žádné pokračování to nemělo.

Kromě toho mám pocit, že na BBC tenhle model se hledání předků se známými osobnostmi, funguje spíš jako historický dokument. Hodně se tam vysvětlují historické souvislosti a historické události v návaznosti na nalezené předky. To mě baví hodně. Viděla jsem už všechny řady anglické, americké i australské "Kdo si myslíš,. že jsi". U nás to má spíš takový bulvární formát. Koukneme se někomu do "domácnosti".

Vůbec nejsem tak optimistická, že by se na to bez VIPek koukali lidi raději :-)
Venuše (i v křestním listu)
Uživatelský avatar
venusev
 
Příspěvky: 539
Registrován: čtv lis 26, 2009 21:24
Bydliště: CHOMUTOV
Oblast pátrání: Kladno, Slaný, Mělník
jižní Čechy - Strakonicko

Re: Pokračování Tajemství rodu

Příspěvekod Zora » pát pro 12, 2014 9:33

Dík za upozornění, pořad s Čechem si vůbec neuvědomuji, zkusím pohledat, zda se někde nedá najít. Já vím, že jsem starší ročník a beru asi trošku jinak dnešní svět, ale takové bádání po kořenech někoho pro "Českomoravsko", nakonec i Slovensko důležitého by mě asi zajímalo mnohem víc. Jen by se nás fajkt asi moc nenašlo. Nevadí, občas něco zajímavého i pro genealogy najdu na historie.cs. Ještě jednou dík za info. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Další

Zpět na Povídání volně na genealogické téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků