Pokračování Tajemství rodu

Pokec o genealogii jen tak - prostě volně.

Re: Pokračování Tajemství rodu

Příspěvekod venusev » pát pro 12, 2014 9:38

Zoro, to si zkuste vyhledat. Tam byl i pan Sassman :-)
Venuše (i v křestním listu)
Uživatelský avatar
venusev
 
Příspěvky: 539
Registrován: čtv lis 26, 2009 21:24
Bydliště: CHOMUTOV
Oblast pátrání: Kladno, Slaný, Mělník
jižní Čechy - Strakonicko

Re: Pokračování Tajemství rodu

Příspěvekod AlesC » pát pro 12, 2014 11:18

AlesC
 
Příspěvky: 168
Registrován: pát dub 25, 2014 12:32
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Frenštát p. R., Frýdlant n. O., Haná (okolí Prostějova, Vyškova a Přerova), okres Bochnia v Polsku

Re: Pokračování Tajemství rodu

Příspěvekod Zora » pát pro 12, 2014 12:28

díky moc, večer kouknu, teď bohužel věnuju pozornost oknům :-(
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28990
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Pokračování Tajemství rodu

Příspěvekod navstevnik » pát pro 12, 2014 15:45

Uživatelský avatar
navstevnik
 
Příspěvky: 306
Registrován: ned led 13, 2013 22:34
Bydliště: Rašovice

Re: Pokračování Tajemství rodu

Příspěvekod LucieZach » úte pro 16, 2014 18:52

Díky za odpovědi. Nemám moc času to tady vše pročítat. Ale já jsem tehdy sledovala každý díl. Nebýt tohoto pořadu, asi by mě to nenapadlo s rodokmenem začít. Třeba ten úplně první díl s Karlem Šípem jsem viděla snad desetkrát, stejně jako on hledám v Klenčí pod Čerchovem a moc mi to pomohlo. Takže mi je v podstatě jedno, jestli je pořad s VIPkama nebo "obyč" lidma. Hlavně, že jsem díky tomu poznala svoje kořeny, koníčka na celý život a spoustu prima "obyčejných" lidí. Možná by mě napadlo dělat rodokmen třeba za dvacet let, kdo ví...ale když jsem se do toho vrhla teď v mládí, kdy mám obě babičky a oba dědečky, kterých se pořád můžu vyptávat, tak o to větší plus to je. Těším se na druhou řadu, třeba se zase vydají po stejných stopách, kde hledám i já. Myslím, že by si v tom každý našel něco svého. A Zorko: Moc tě zdravím, doufám, že se máš báječně. S genealogií jsem nepřestala, jen sem moc nezajdu, snažím se sama :-)
LucieZach
 
Příspěvky: 247
Registrován: pon bře 11, 2013 18:56
Bydliště: Plzeň

Re: Pokračování Tajemství rodu

Příspěvekod Zora » úte pro 16, 2014 19:00

Dík , jsem ráda, že Tě genealogie chytla :-) Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28990
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Pokračování Tajemství rodu

Příspěvekod gazan » stř pro 17, 2014 17:00

Souhlasím s názorem, že pokud by tam nebyly známé osobnosti, asi by to skončilo fiaskem. Ve svém rodokmenu jsem u jedné boční větve narazil na zchudlou a stavu i erbu zbavenou, ale přitom hodně starou šlechtu ( Hrabišici - jedna z odnoží ), což byl samozřejmě " zlatý důl " pro informace. Ale musím říct, že naprostá většina naší rodiny si s předky z raného a vrcholného středověku neví rady a hledí na mně poněkud nechápavě. Líčit jim udatné i podlé činy jejich vlastních předků je bohužel mrháním času a energie. Holt jsem pochopil, že člověk musí narazit na někoho s podobnými zájmy.
Zatím jsem u tohoto seriálu překvapen, že nejdou příliš do minulosti. 17. století díky naskenovaným matrikám není zase taková senzace. Že by nenašli nikoho s troškou modré krve ?
gazan
 
Příspěvky: 34
Registrován: úte dub 16, 2013 13:21

Re: Pokračování Tajemství rodu

Příspěvekod HankaT » stř bře 18, 2015 17:51

Ještě vím o tom, že by v TR2 měla být Alena Zárybnická ;)
HankaT
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv lis 14, 2013 14:43

Re: Pokračování Tajemství rodu

Příspěvekod powery » úte lis 03, 2015 15:23

V Tajemství rodu II je jen 9 dílů? Už to asi skončilo :cry:
Uživatelský avatar
powery
 
Příspěvky: 231
Registrován: úte led 04, 2011 8:31
Oblast pátrání: Pelhřimov, Louka, Ostojkovice, Lažínky, Lhotice, Mladoňovice, Stračovská Lhota, Jackov, Podolí - Jemnice, Moravské Budějovice, Slavíkovice, Ilnice (Il'nycja), Počátky, Kdousov, Vranín

Předchozí

Zpět na Povídání volně na genealogické téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků