další zdroje pro možné bádání

Pokec o genealogii jen tak - prostě volně.

další zdroje pro možné bádání

Příspěvekod Zora » stř led 08, 2014 20:28

V minulých dnech se mně podařilo zjistit původ předka, u kterého sice byla zmíněna obec původu, ale v ní se příjmení nevyskytovalo -příjmení se změnilo- a to pomocí historických knih, které byly vydávány kolem roku 1900 nadšenci, především z řad buditelů - knězů. Jednalo se o knihy o Ivančicích a Lošticích. Info z druhé knihy jsem dostala pouze v podobě oskenované stránky, ale knihu o Ivančicích vlastním.
.
Na základě dotazu jednoho z členů, kde autoři těchto knih čerpali svá zjištění, okopírovala jsem z knihy o Ivančicích část s označením Prameny - dnes jsme zvyklí spíš tedy uvádět zdroje.
Je tam vypasáno neskutečné množství listin, knih, zápisů, kronik, pamětních knih, které by se snad z části daly využít i pro našené badatele - amatéry v dnešní době.
Navíc - nejde pouze o konkretní zdroje pro Ivančice, ale dají se takto asi vystopovat zdroje pro další obce.

seznam pramenů
https://picasaweb.google.com/uzivatelzs ... 9KJ_vDJfQ#

Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29135
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Zpět na Povídání volně na genealogické téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 40 návštevníků