Evidence podkladů k rodokmenu.

Pokec o genealogii jen tak - prostě volně.

Evidence podkladů k rodokmenu.

Příspěvekod Lenule76 » stř led 01, 2014 14:00

Zdravím všechny,
chtěla jsem se zeptat, jakým způsobem archivujete podklady k rodokmenu, jestli máte všechny podklady např. pouze v PV nebo si vedete i písemnou archivaci apod. Mám zatím podklady psané ručně, něco mám v souborech Word v PC. Mám v plánu pomocí programu My Heritage vše zkompletovat. Pořád jsem nějak nenarazila na formu skladování podkladů :-) Budu ráda za každý tip.
Děkuji.
Lenule76
 
Příspěvky: 40
Registrován: úte pro 31, 2013 20:36

Re: Evidence podkladů k rodokmenu.

Příspěvekod lerak » stř led 01, 2014 17:33

Já Vám moc neporadím, protože se snažím vyloučit písemné podklady a mít vše v elektronické podobě s odkazy. Stažené doklady třeba z Ancestry budu muset dát na nějaké webové stránky a dát odkazy. Nechci papírovat, stačí mi to množství poznámek na papírky co dělám při bádání. :D
lerak
 
Příspěvky: 481
Registrován: čtv led 19, 2012 10:09

Re: Evidence podkladů k rodokmenu.

Příspěvekod Gringo » stř led 01, 2014 18:40

ja se zase osobne snazim starych dokumentu co nejmene dotykat, takze si do Ancestry pisu vsechno co v danem papiru najdu, pripadne papir ofotim a uz na nej vicekrat nemusim sahat.
TY Gringo
Gringo
 
Příspěvky: 555
Registrován: pát pro 27, 2013 12:48
Bydliště: Trojanovice
Oblast pátrání: Trojanovice, Frenstat p. R., Prostredni Becva, Kozlovice, Kuncice p. O., Bordovice, Ticha, Celadna, Frydlant n.O.
Dombrova (Doubrava na Karvinsku), Lazy

Re: Evidence podkladů k rodokmenu.

Příspěvekod Zora » stř led 01, 2014 19:13

lerak píše:Já Vám moc neporadím, protože se snažím vyloučit písemné podklady a mít vše v elektronické podobě s odkazy. Stažené doklady třeba z Ancestry budu muset dát na nějaké webové stránky a dát odkazy. Nechci papírovat, stačí mi to množství poznámek na papírky co dělám při bádání. :D


Jen upozoňuji, že číslování skenů matrik se mění, pokud se dělá nějaká oprava, dochází k přečíslování. Pokud si ukládáte odkazy na příslušnou stránku, pak je třeba listovat v okolí původního odkazu. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Evidence podkladů k rodokmenu.

Příspěvekod bibi » čtv led 02, 2014 20:41

Asi posloužím jako odstrašující příklad, ale mám poznámky úplně všude. V počítači v různých složkách. V Ancestry. V Dropboxu a v Evernote. V mobilu. Bločky s poznámkami po celém bytě. Spoustu papírků s s odkazy a různými postřehy taktéž v každé místnosti bytu, kde mě zrovna něco napadne. Taky v kabelce, v šuplíkách, v knihovně. Budiž mi omluvou, že se v tom pořád ještě vyznám.
bibi
 
Příspěvky: 61
Registrován: ned čer 20, 2010 1:24

Re: Evidence podkladů k rodokmenu.

Příspěvekod Míla » čtv led 02, 2014 21:06

No tak to bych se v tom asi uplně stratila.Jde o to,v jakem rozsahu se se svým rodokmenem pohybujete.Každy na to asi mame svůj system.Mi se osvědčily postupne výpisy matrik jak jdou po sobě do sešitu a pak jsem jen skládala jednotlivé větve a případně se vratila něco dohledat. V sešitě se Vám to alespoň nikdy nestrati a je dobre si tam k jednitlivým výpisum uvádět čísla matr. knih a stránky nakterých se zápis nacházi. To pro případ zpětného ověřeni když Vám něco nebude sedět.Tak se potom celkem snadno skládají ke svatbám narozene děti a tvoři se celé rodiny.
Míla
 
Příspěvky: 536
Registrován: stř říj 02, 2013 9:09
Oblast pátrání: okres Frýdek Místek

Re: Evidence podkladů k rodokmenu.

Příspěvekod Gringo » čtv led 02, 2014 21:45

Zora píše:
Jen upozoňuji, že číslování skenů matrik se mění, pokud se dělá nějaká oprava, dochází k přečíslování. Pokud si ukládáte odkazy na příslušnou stránku, pak je třeba listovat v okolí původního odkazu. Z


chcete rict, ze se muze stat, ze to co bylo dnes v matrice na strane 73 bude pristi rok treba na 75? To znamena, ze odkaz, ktery dnes udelam, nemusi byt uz zitra platny? Nebo jak tomu rozumet?
TY Gringo
Gringo
 
Příspěvky: 555
Registrován: pát pro 27, 2013 12:48
Bydliště: Trojanovice
Oblast pátrání: Trojanovice, Frenstat p. R., Prostredni Becva, Kozlovice, Kuncice p. O., Bordovice, Ticha, Celadna, Frydlant n.O.
Dombrova (Doubrava na Karvinsku), Lazy

Re: Evidence podkladů k rodokmenu.

Příspěvekod Zora » čtv led 02, 2014 21:52

ano, přesně tak - vztaženo k číslování skenů
(ne samozřejmě k číslicím napsaným na jednotlivých listech matriky)

Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Evidence podkladů k rodokmenu.

Příspěvekod Gringo » čtv led 02, 2014 21:56

Zora píše:ano, přesně tak - vztaženo k číslování skenů
(ne samozřejmě k číslicím napsaným na jednotlivých listech matriky)

Zora


hm, zvlastni definice slova Permanentni odkaz - kazdopadne dobre vedet, asi bych si sve podklady mel upravit;-)
TY Gringo
Gringo
 
Příspěvky: 555
Registrován: pát pro 27, 2013 12:48
Bydliště: Trojanovice
Oblast pátrání: Trojanovice, Frenstat p. R., Prostredni Becva, Kozlovice, Kuncice p. O., Bordovice, Ticha, Celadna, Frydlant n.O.
Dombrova (Doubrava na Karvinsku), Lazy

Re: Evidence podkladů k rodokmenu.

Příspěvekod Martin Jílek » čtv led 02, 2014 22:03

Osobně si zapisuji nejen stránku v prohlížeči ale také stránku přímo v matrice.
Uživatelský avatar
Martin Jílek
 
Příspěvky: 1070
Registrován: sob srp 04, 2012 15:41
Oblast pátrání: Šumperk, Telč, Mrákotín, Studená a okolí

Re: Evidence podkladů k rodokmenu.

Příspěvekod lerak » čtv led 02, 2014 22:08

Zoro a už jste se s tím setkala. Já to moc nekontroluji, akorát u SOA Opava když udělali nějakou změnu systému jsem musel stránky znovu najít, ale možná to byla má chyba při zadání odkazu.
lerak
 
Příspěvky: 481
Registrován: čtv led 19, 2012 10:09

Re: Evidence podkladů k rodokmenu.

Příspěvekod Zora » čtv led 02, 2014 22:10

Gringo píše:
Zora píše:ano, přesně tak - vztaženo k číslování skenů
(ne samozřejmě k číslicím napsaným na jednotlivých listech matriky)

Zora


hm, zvlastni definice slova Permanentni odkaz - kazdopadne dobre vedet, asi bych si sve podklady mel upravit;-)


Inu, permanentní odkaz Vás navede na stejné číslo stránky, ale budou tam jiné udaje :-))).
Je to jakási daň za to, co nám technika na druhé straně usnadňuje. Mám v PC data, takže se to zatím vždy dalo dohledat. Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Evidence podkladů k rodokmenu.

Příspěvekod Zora » čtv led 02, 2014 22:13

lerak píše:Zoro a už jste se s tím setkala. Já to moc nekontroluji, akorát u SOA Opava když udělali nějakou změnu systému jsem musel stránky znovu najít, ale možná to byla má chyba při zadání odkazu.


Vzhledem k tomu, že používám tak 95% actapublica Brno, nemám tutu zkušenost s opavskou matrikou.
Na actapublica Brno jsem se s tím setkala dvakrát v minulém roce, navíc mě na to upozorňovali nezávisle na sobě dva genealogové. Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Evidence podkladů k rodokmenu.

Příspěvekod stanley4 » čtv led 02, 2014 22:21

Zora píše:
Gringo píše:
Zora píše:ano, přesně tak - vztaženo k číslování skenů
(ne samozřejmě k číslicím napsaným na jednotlivých listech matriky)
Zora

hm, zvlastni definice slova Permanentni odkaz - kazdopadne dobre vedet, asi bych si sve podklady mel upravit;-)

Inu, permanentní odkaz Vás navede na stejné číslo stránky, ale budou tam jiné udaje :-))).
Je to jakási daň za to, co nám technika na druhé straně usnadňuje. Mám v PC data, takže se to zatím vždy dalo dohledat. Zora

Chápem to tak, že napr. máte záznam na obrázku (skene) č. 100 (z 200), kde je strana matriky s číslom 105. Niekto nahlási, že nie sú digitalizované stránky matriky 10 a 11, digitalizujú ich, doplnia a tak na skene č. 100 (teraz už z 202) nebude strana 105, ale 103 (posun o tie dve pridané stránky).
Uživatelský avatar
stanley4
 
Příspěvky: 4679
Registrován: ned bře 06, 2011 20:53
Bydliště: Slovensko
Oblast pátrání: Uničovsko (Troubelice, Lipinka, Nová Hradečná, Libina)
SR - Horná Nitra, Liptov

Re: Evidence podkladů k rodokmenu.

Příspěvekod carlos » čtv led 02, 2014 22:30

Ze začátku jsem si zapisoval odkaz z adresního řádku, ale po několika změnách odkazů jsem to zrušil. Velkou výhodou je systém matrik v Zámrsku. Stáhnu si matriku a pro zpětnou kontrolu si zaznamenám číslo matriky/číslo obrázku v prohlížeči/číslo folia v matrice. Proto mám raději všechny matriky, ve kterých se pohybuji v PC. Je to rychlejší pro vyhledávání zápisů, včetně zjišťování vývodů. Neztrácím čas s pomalým otvíráním stránek např. v Litoměřicích. Ono i 15 vteřinové otevírání stránky matriky při hledání zápisu není nic moc. Jinak papírové dokumenty mám oskenované a "zarchivované", takže do nich fyzicky nemusím. Pro archivaci zápisů z matrik používám program BK5. Ale program si asi najde každý svůj, který mu vyhovuje. Horší je to s grafickým výstupem, který je v gen. programech horší. Nakonec si grafické výstupy kreslím v PC samostatně, nezávisle na genealogických výstupech.
Uživatelský avatar
carlos
 
Příspěvky: 833
Registrován: čtv kvě 10, 2007 15:39
Oblast pátrání: Liberecko, Semilsko
http://www.genealogieglaser.euweb.cz/index.html
http://vlach.webz.cz
http://zds-rochlice.webz.cz/
R1b - R-Y19469 - R-F2610
https://www.yfull.com/tree/R-Y19469/
https://www.yfull.com/mtree/H3p/

Další

Zpět na Povídání volně na genealogické téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 18 návštevníků