Malé peklo

Pokec o genealogii jen tak - prostě volně.

Malé peklo

Příspěvekod mannowar » čtv říj 03, 2013 21:50

Tak se věnuji i další větví svého rodu a už ted mě jímá hrůza.Jedná se o matriky v Lichnově okr Nový jičín,samé klikiháky ještě fleky od inkoustu a v rozmezí 50let sem našel asi 60 osob s příjmením Rek.Jestli se tím někdy prokoušu tak to bude zázrak :D
mannowar
 
Příspěvky: 381
Registrován: ned zář 29, 2013 11:52
Bydliště: ostrava
Oblast pátrání: Tichá.Lichnov.Orlová

Re: Malé peklo

Příspěvekod Karolina Vernerova » pát říj 04, 2013 7:13

nevěšte hlavu a vzhůru do boje- Zora má půlku matriky sežranou od myší :-)
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Malé peklo

Příspěvekod Míla » pát říj 04, 2013 10:59

Zatim jse nenarazila na nic sežraneho,ale když někdo odstřihne horní okraj stránky nebo blbě oskenuje stránky že nejde určit o který se jedná rok tak je to super.K svým předkúm poroce 1800 jsem se dostala jen díky skicám map propachtovaných pozemků z roku 1836 a tak mě to utvrdilo v tom,že člověk to nesmí vzdát a musi doufat. A taky někdy číst mezi řádky Tak hodně zdaru.
Míla
 
Příspěvky: 536
Registrován: stř říj 02, 2013 9:09
Oblast pátrání: okres Frýdek Místek

Re: Malé peklo

Příspěvekod Zora » pát říj 04, 2013 11:11

Karolina Vernerova píše:nevěšte hlavu a vzhůru do boje- Zora má půlku matriky sežranou od myší :-)


no, o trochu míň, ale bohužel v těch místech, která jsou naprosto nezbytná.... ale i to se dá... jen to dá moc práce ... :shock:
a včera jsem zrovna koukala do nějakých indexů od E - bylö tam jen a jen příjmení Elgart - jednou proloženo mým hledaným Eibelem ... Ještě že si prapředkyně našla Eibela a ne Elgarta :D
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29154
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Malé peklo

Příspěvekod mannowar » ned říj 06, 2013 7:22

Tak už to začínám rozmotávat,zjistil sem že je tam spousta přijmení Rek i Reck ,navíc sem zjistil že Rek si vzal Rekovou a všichni dávali ještě k tomu dokola jméno Jan.Josef a Rozálku. :D
mannowar
 
Příspěvky: 381
Registrován: ned zář 29, 2013 11:52
Bydliště: ostrava
Oblast pátrání: Tichá.Lichnov.Orlová


Zpět na Povídání volně na genealogické téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků