Pátrání po příbuzných z fotky-1931

Pokec o genealogii jen tak - prostě volně.

Re: Pátrání po příbuzných z fotky-1931

Příspěvekod artepa » čtv lis 28, 2013 21:46

Zajímavé informace, o množství dolarů, že nemá koupený další lístek.
Městečko Fayetteville bylo a je centrem vystěhovaných Moraváků a Čechů.
artepa
 
Příspěvky: 1271
Registrován: pát srp 25, 2006 15:13
Oblast pátrání: Podřipsko, Praha, Hranice na Moravě, Klobouky u Brna, Štarnov, Štěpánov, Velké Karlovice

Re: Pátrání po příbuzných z fotky-1931

Příspěvekod kokosovakulicka » pát lis 29, 2013 8:04

Nejsem si jistá, zas až tak do hloubky jsem to nemusela nikdy řešit, ale v oné hlavičce o penězích, pokud luštím a překládám dobře, se přímo ptají, "kolik máte peněz, pokud máte méně, než ..." Je možné, že bylo nějaké záchytné středisko pro imigranty, kteří neměli dost peněz aby se dostali do cílové destinace? Nechala by tam jedna sestra druhou?
Uživatelský avatar
kokosovakulicka
 
Příspěvky: 136
Registrován: úte bře 26, 2013 19:08
Bydliště: Brno

Re: Pátrání po příbuzných z fotky-1931

Příspěvekod kokosovakulicka » pát lis 29, 2013 8:07

Toto mě napadlo až v noci, proč jsme se ještě nikdo nepozastavili nad tím, že nejde o fotografii, ale je ze zadní strany navržena jako pohlednice? Já jsem se s tím nikdy nesetkala a to máme starých rodinných fotek dost (pravda, taky máme jenom samé nuzáky, proč by si dělali pohlednici :D ).
Uživatelský avatar
kokosovakulicka
 
Příspěvky: 136
Registrován: úte bře 26, 2013 19:08
Bydliště: Brno

Re: Pátrání po příbuzných z fotky-1931

Příspěvekod Karolina Vernerova » pát lis 29, 2013 8:13

já jsem se nad tím nepozastavila, protože moji "statkáři", měli taky rodinnou fotografii jako pohlednici. naopak jsem si řekla, že je to proto, že fotografií bylo málo, tak zabili dvě mouchy jednou ranou :-)
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Pátrání po příbuzných z fotky-1931

Příspěvekod artepa » pát lis 29, 2013 8:24

Ohledně fotky a pohlednice. Byť předci byli z malé vesnice, "jen" chalupníci, někteří malí rolníci, tak hodně fotek je z druhé strany jako pohlednice. Též mi to nepřišlo zvláštní :wink: Souhlasila bych s Karolínou, že využili fotky k poslání dál. Co vím z vyprávění, tak ještě na zač. 20. stol. nebylo focení běžné. Prý přijel do vsi fotograf, udělala se společná fotka na návsi, kdo chtěl nechal se vyfotit s rodinnou ... Z vyprávění z malé vsi :) Jinde to mohlo být jinak
artepa
 
Příspěvky: 1271
Registrován: pát srp 25, 2006 15:13
Oblast pátrání: Podřipsko, Praha, Hranice na Moravě, Klobouky u Brna, Štarnov, Štěpánov, Velké Karlovice

Re: Pátrání po příbuzných z fotky-1931

Příspěvekod Zdenek » pát lis 29, 2013 8:26

Já mám hodně fotografií jako pohlednice. Asi záleželo na fotografovi, jaký si koupil papír.
Zdenek
 
Příspěvky: 1263
Registrován: ned bře 29, 2009 19:58
Bydliště: Olomouc

Re: Pátrání po příbuzných z fotky-1931

Příspěvekod Míla » pát lis 29, 2013 14:43

Bratr babičky z otcovy strany poslal z 1. světové války babičce svou fotku jako pohlednici,jeho bratrovi zase poslala jeho nastávajíci na vojnu fotku sebe s jeho ročním synem taky jako pohlednici.Za rok nato přijel z Ruska domu aby se vzali.
Míla
 
Příspěvky: 536
Registrován: stř říj 02, 2013 9:09
Oblast pátrání: okres Frýdek Místek

Re: Pátrání po příbuzných z fotky-1931

Příspěvekod Dana Schubertová » stř pro 11, 2013 14:15

I já mám v archívu pár fotek - počátek 20. století, které byly poslány jako pohlednice. Myslím si, že se tím řešila vzdálenost mezi příbuznými, aby věděli jak ti dotyční vypadají. Jinak Vám přeji úspěšné bádání. Na začátku to vypadalo, že nic moc - žádné vyhlídky - a jak se to krásně vyvinulo. Říkám, genealogie je jak detektivka. Jak ji jednou otevřete, máte problém přestat. Hezké vánoční svátky a hodně úspěchů v r. 2014. :D
Dana Schubertová
 
Příspěvky: 187
Registrován: pát črc 13, 2007 14:26
Bydliště: J.Palacha 143, Kutná Hora

Předchozí

Zpět na Povídání volně na genealogické téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 návštevníků