Tajemství rodu (seriál ČT)

Pokec o genealogii jen tak - prostě volně.

Re: Tajemství rodu (seriál ČT)

Příspěvekod Martin Jílek » čtv led 17, 2013 19:07

Vyjádření ČT k tomu proč nelze pořad sledovat přes internet na Slovensku:

Odvysílané díly jsou zařazeny v archivu iVysílání. Nicméně Česká televize jako médium veřejné služby poskytuje své služby zdarma zejména plátcům TV poplatku, kteři se nacházejí na území České republiky. Přesah služby do zahraniči je možný, ale nikoliv garantovaný.

Pro Vaši informaci uvádím, že cena zahranični konektivity bohužel řádově převyšuje cenu konektivity v rámci České republiky, a proto neni možné dotovat zahraniční zájemce o naše vysilani na úkor a za penize našich koncesionářů.


Takže problém je nejspíš koncesionářský poplatek!
Uživatelský avatar
Martin Jílek
 
Příspěvky: 1070
Registrován: sob srp 04, 2012 15:41
Oblast pátrání: Šumperk, Telč, Mrákotín, Studená a okolí

Re: Tajemství rodu (seriál ČT)

Příspěvekod stanley4 » čtv led 17, 2013 20:42

Martin Jílek píše:Vyjádření ČT k tomu proč nelze pořad sledovat přes internet na Slovensku:

Odvysílané díly jsou zařazeny v archivu iVysílání. Nicméně Česká televize jako médium veřejné služby poskytuje své služby zdarma zejména plátcům TV poplatku, kteři se nacházejí na území České republiky. Přesah služby do zahraniči je možný, ale nikoliv garantovaný.

Pro Vaši informaci uvádím, že cena zahranični konektivity bohužel řádově převyšuje cenu konektivity v rámci České republiky, a proto neni možné dotovat zahraniční zájemce o naše vysilani na úkor a za penize našich koncesionářů.


Takže problém je nejspíš koncesionářský poplatek!

Vďaka za zistenie, všetko je to o peniazoch... :(

PS: nechcem sem ťahať politiku, len jedno aktuálne zistenie - zo SR sa nedá online pozrieť ani Prezidentský duel (vraj kvôli autorským právam)... (foto)
Uživatelský avatar
stanley4
 
Příspěvky: 4679
Registrován: ned bře 06, 2011 20:53
Bydliště: Slovensko
Oblast pátrání: Uničovsko (Troubelice, Lipinka, Nová Hradečná, Libina)
SR - Horná Nitra, Liptov

Re: Tajemství rodu (seriál ČT)

Příspěvekod Zora » čtv led 17, 2013 20:47

Třeba tu ostudu nechtějí nechat uniknout mimo hranice ČR, to bych i chápala :-))) ,

Všechno je postupně na youtube...Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29272
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Tajemství rodu (seriál ČT)

Příspěvekod duros » čtv led 17, 2013 20:54

Ja uz fakt neviem, co si mam mysliet - raz licencia, raz autorske prava a ked sa uz inak neda, tak koncesionarske poplatky. Jdu blejt, velebnosti....
Ale inak Vam naozaj uprimne dakujem za vsetko, co ste zistili a rovnako tak dakujem tym, ktori sa obetovali, aby nam umoznili pozriet si nieco hodnotne z televizneho programu, inak plneho marazmu.
Uživatelský avatar
duros
 
Příspěvky: 853
Registrován: pát zář 04, 2009 22:06

Re: Tajemství rodu (seriál ČT)

Příspěvekod stanley4 » čtv led 17, 2013 22:12

Zora píše:Třeba tu ostudu nechtějí nechat uniknout mimo hranice ČR, to bych i chápala :-)))

:lol: ...tým to nebude... :)
z archívu to pre zmenu spustiť ide... nechápem to a už sa o to radšej ani nepokúšam... :?
Uživatelský avatar
stanley4
 
Příspěvky: 4679
Registrován: ned bře 06, 2011 20:53
Bydliště: Slovensko
Oblast pátrání: Uničovsko (Troubelice, Lipinka, Nová Hradečná, Libina)
SR - Horná Nitra, Liptov

Re: Tajemství rodu (seriál ČT)

Příspěvekod Semik » pát led 18, 2013 0:12

Zora píše:...nechat uniknout mimo hranice ČR...

Napadlo mě, že u online vysílání (stream) může být ve hře i bezpečnost. Tedy aby jim to někdo v průběhu vysílání "nezbořil".
Semik
 
Příspěvky: 413
Registrován: ned říj 23, 2011 22:20
Oblast pátrání: Smrdov
Sázavka
Ovesná Lhota
Bačkov
Leština u Světlé

Re: Tajemství rodu (seriál ČT)

Příspěvekod stanley4 » stř led 23, 2013 15:41

dnes večer Michal Viewegh
Uživatelský avatar
stanley4
 
Příspěvky: 4679
Registrován: ned bře 06, 2011 20:53
Bydliště: Slovensko
Oblast pátrání: Uničovsko (Troubelice, Lipinka, Nová Hradečná, Libina)
SR - Horná Nitra, Liptov

Re: Tajemství rodu (seriál ČT)

Příspěvekod Martin Jílek » pát led 25, 2013 18:01

stanley4 píše:dnes večer Michal Viewegh

Díval jsem se!
I jsem se zasmál-Viewegh hledal na OÚ židovské předky,pán mu podal ruku a povídá-ŠALOM.Já myslel,že jej zdraví,
ale on se tak opravdu jmenoval. :D
Uživatelský avatar
Martin Jílek
 
Příspěvky: 1070
Registrován: sob srp 04, 2012 15:41
Oblast pátrání: Šumperk, Telč, Mrákotín, Studená a okolí

Re: Tajemství rodu (seriál ČT)

Příspěvekod Karolina Vernerova » úte úno 19, 2013 22:30

TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Tajemství rodu (seriál ČT)

Příspěvekod zrnka písku » stř úno 20, 2013 7:37


to slovo genealožka je (pro mě) šílené... to už raděj promovaný psycholog mgr. Kudláková :-D
Uživatelský avatar
zrnka písku
 
Příspěvky: 1988
Registrován: sob led 08, 2011 22:41
Bydliště: Bílovecko

Re: Tajemství rodu (seriál ČT)

Příspěvekod Zora » stř úno 20, 2013 7:58

nebo redaktorka doktorka zorka horka - viz scenky Bohdalová Dvořák :-)))
Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29272
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Tajemství rodu (seriál ČT)

Příspěvekod wilye » čtv úno 21, 2013 17:57

duros píše:Ja uz fakt neviem, co si mam mysliet - raz licencia, raz autorske prava a ked sa uz inak neda, tak koncesionarske poplatky. Jdu blejt, velebnosti....
Ale inak Vam naozaj uprimne dakujem za vsetko, co ste zistili a rovnako tak dakujem tym, ktori sa obetovali, aby nam umoznili pozriet si nieco hodnotne z televizneho programu, inak plneho marazmu.


Vím, že existovaly weby, které měli v sobě jakoby prohlížeč a ten uměl simulovat, že se nacházíš v dané zemi. Bohužel si nemůžu vzpomenout na adresu. Nicméně strejda Google umí poradit (heslo: We're sorry, this video is not available in your country), takže se dá například použít tento web http://www.hidemyass.com/, kde se napíše do hledače adresa a on nasimuluje danou zemi.

Pro youtube je návod např. zde: http://www.sheeptech.com/bypass-this-vi ... ur-country

Sice pozdě, ale přece.... :mrgreen:

Jinak za mě...už jsem to vzdala a nedívám se, akorát mě to rozčiluje. Já se s tím párám přes rok, mám postahovaných stovky záznamů z matrik, které se mi nedaří přelouskat a oni si přijdou na obecní úřad a dostanou to naservírované na zlatém podnose...... fujtajbl! :twisted:
Uživatelský avatar
wilye
 
Příspěvky: 22
Registrován: pon úno 06, 2012 11:22
Bydliště: Praha

Re: Tajemství rodu (seriál ČT)

Příspěvekod Karolina Vernerova » čtv úno 21, 2013 18:27

To wilye: naprosto souhlasim, hlavne s tim zaverem. Tak leda, ze bychom se staly profesionalnimi geneolozkami (fujtajbl, presne jak psaly zrnka pisku a Zora) a pak nedelaly nic jineho. Uff ale.
Ale zase to nemaji tak napinavy.
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Tajemství rodu (seriál ČT)

Příspěvekod hanucha » sob bře 09, 2013 0:43

Zdravim vsechny,
nevite, kde by se dalo podivat na dily z unora krome toho posledniho? Byla jsem mesic v zahranici a pochopitelne mi to uteklo :-(
H.
Bádám hlavně v okresech Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Pelhřimov, České Budějovice a Kroměříž
hanucha
 
Příspěvky: 157
Registrován: pon lis 22, 2010 1:04
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: okresy: Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Jindřichův Hradec, Č. Budějovice, Pelhřimov, Kroměříž

Re: Tajemství rodu (seriál ČT)

Příspěvekod Milan Wölfl » sob bře 09, 2013 1:04

hanucha píše:Zdravim vsechny,
nevite, kde by se dalo podivat na dily z unora krome toho posledniho? Byla jsem mesic v zahranici a pochopitelne mi to uteklo :-(
H.

http://www.uloz.to/hledej?media=video&r ... C3%AD+rodu
Měření dostupností serverů:
:: SOA TŘEBOŇ :: ZA OPAVA :: SOA LITOMĚŘICE :: GENEALOGIE.TABY.CZ :: FAMILY SEARCH ::

(Kolegové, omluvte prosím moji dočasnou nepřítomnost zde, brzy se vrátím. V případě nutnosti e–mailem v kontaktu...)
Uživatelský avatar
Milan Wölfl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: úte pro 27, 2011 14:14
Bydliště: Lišov u Českých Budějovic
Oblast pátrání: Lišovsko, oblast hlubockého a třeboňského panství, jihočeské Sudety

PředchozíDalší

Zpět na Povídání volně na genealogické téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků