Vyhledání předků

Pokec o genealogii jen tak - prostě volně.

Re: Vyhledání předků

Příspěvekod Karolina Vernerova » sob kvě 25, 2013 22:40

Lenkae: ano, dneska souhlasím na 100%
Vzala jsem dopoledne mámu autem za její velkou kamarádkou z dob před 40ti lety. No a pobavily se jako kdyby ta mezera nebyla. A co já z toho mám jako nečekaný bonus? Dostala jsem hrníček po prababičce- protože mámy kamarádka byla prababičce blízká a měla ho celý roky na poličce...celá dojatá jsem byla- prababičku jsem nestihla poznat, dědu jsem nesměla vídat (to víte, ty spory o majetek) a najednou mi přistál v ruce hrníček...
A z těch historek o praprarodičích mi jde hlava kolem ještě teď- měla jsem mít diktafon.
Aj to je "genealogie" :-)
Asi je to taky svým způsobem signál, že to nějak půjde dát dohromady... Důkaz, že člověk musí být otveřený/věřit (v něco) a signály se objeví.
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Vyhledání předků

Příspěvekod Lenkae » sob kvě 25, 2013 22:52

Karolíno tak to je úžasné, tiše závidím :D Je to všechno o náhodě,předci, kteří byli prakticky neznámí a zapomenutí, dnes ,,žijí"a dávají o sobě vědět:-)
Já osobně na ně myslím denně, jací byli, jak žili, jak vypadali.Mám tak strašně málo fotek a tak mě to mrzí.Je mi líto, že mě tohle nezajímalo dřív, dokud bylo kde čerpat příběhy.Mě k hledání dohnala fotka z mé ikonky.Je to moje prababička, která zemřela strašně mladá.Na fotce má moji babičku(vlevo) a malou holčičku,Pak měla ještě chlapečka, a tomu byl rok, když prababička zemřela, a ty dvě malé děti zemřely 4 roky po ní, zároveň:-(
Zbyla jen moje babička a i ta zemřela docela brzo, takže nic moc nevím, jen to, co věděla mamka od ní
Babička z otcovy strany nám hodně vyprávěla, ale já byla malá a zas tak si nepamatuji, ale ségra slíbila, že to hodí na papír :)
Uživatelský avatar
Lenkae
 
Příspěvky: 149
Registrován: čtv led 17, 2013 23:57
Bydliště: Choceň
Oblast pátrání: Janovice u Polné,Polná, Sirákov//Dolní Dobrouč, Nasavrky u Chocně//Žďár Nad Orlicí, Chotiv//Dubicko, Bohuslavice, Zvole, Hněvkov, Příkazy, Olomouc //

Re: Vyhledání předků

Příspěvekod Zora » sob kvě 25, 2013 23:17

Pozor na "profesionální" deformace.
Chystáme se doma na nějakou opravu, přišla stavební firma, řešila se nosnost konstrukce, spojení prvků, povrchové úpravy, statika, výpočet ceny, dost úmorné jednání... nakonec se stavitel zeptal, jestli mám nějaký doplňující dotaz.
K jeho naprostému zděšení jsem se ihned zeptala, kde bydleli jeho předci. :D :D :D
Zíral, neznal souvislosti. Jeho příjmení bylo totiž stejné, jako má jeden z mých předků:-)))
Bohužel, nic nevěděl :?

Když jsem našla zcela náhodně při googlení našla generála wehrmachtu, který má stejné příjmení jako jeden z mých dědečku, ihned druhý den jsem narazila na dalšího generála, který má příjmení jako druhý z dědečků :-))) Trnu, jak to bude s dědečky z manželovy strany a jejich jmenovci...

A veřejně se snad ani nedá vyprávět původně vymyšlaná sci-fi, na jejímž konci jsem se fakt dopídila nepřímé příbuznosti se spisovatelem Lionem Feuchwangerem.
Držím všem palce, ať se Vám podaří najít co nejvíc stop i mimo matriky.

PS Ještě že nevidím na jmenovky prodavaček, to bych asi přes samé dotazy na předky nikdy nic nenakoupila. :D :D :D
Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29272
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Vyhledání předků

Příspěvekod Lenkae » sob kvě 25, 2013 23:27

Zoro teď jsem se nasmála, uplně toho chlapíka vidím, jak koukal :D
Ale jo, taky mám ty tendence, zrovna tuhle jsem si říkala o jedné paní od nás, jejíž jméno je v mém rodokmenu, že nedej bůh, aby ona byla má příbuzná, je taková ,,zvláštní"
Pak se mi ulevilo, protože oni pocházejí z Borohrádku a Častolovic.Nevydrželo mi to ale dlouho, protože jak už jsem psala-včera jsem zjistila, že ona rodina nakonec bydlela tady v CH :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Lenkae
 
Příspěvky: 149
Registrován: čtv led 17, 2013 23:57
Bydliště: Choceň
Oblast pátrání: Janovice u Polné,Polná, Sirákov//Dolní Dobrouč, Nasavrky u Chocně//Žďár Nad Orlicí, Chotiv//Dubicko, Bohuslavice, Zvole, Hněvkov, Příkazy, Olomouc //

Re: Vyhledání předků

Příspěvekod Zora » sob kvě 25, 2013 23:37

Jo, tohle znám,já když luštím příjmení a něco z toho leze, hned si říkám ... ať je to proboha špatně, s touhle rodinou bych nechtěla být z přízně.
po čase tedy slevuji a v duchu si přeji - když už to tedy musí být, tak raději v 17. a ne na konci 19. století...
Většinou mám ovšem "štěstí", že čtu zcela blbě. :D
Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29272
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Vyhledání předků

Příspěvekod Karolina Vernerova » ned kvě 26, 2013 7:37

tak jména prodavaček ještě neřeším- asi proto, že v sámošce jsou jen ty za kasou a maj tam napsáno Brigáda :-))
ale taky jsem se pobavila....

snad ty otazníky dáme dohromady- a za dlouhých zimních večerů to sepíšem (tedy myslím tím to, že ke stromu přidáme omáčku) a jednou si to někdo přečte a řekne si: "teda, to jsme rodinka k pohledání" :-), už chápu, proč je máma praštěná.
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Vyhledání předků

Příspěvekod LucieZach » ned kvě 26, 2013 9:02

:-) holky, vy jste mně pobavily :-) a já už jsem myslela, že jsem blázen. Jak někde vidím nebo slyším příjmení, které mám v rodokmenu, už mi to šrotuje hlavou :-) jinak svět je opravdu malej. Karolíno, to vám moc přeju, to musel být super den. Mě možná čeká taky pár zajímavostí. Moje babička měla maminku, která byla z 8dětí, ale bohužel zemřela docela mladá. Babi ale pořád mluvila o tom, že její sestra (zároveň kmotra mé babi) by měla být živa a že bydlí asi 40 km od nás. Znala vyvdané jméno, přibližný věk a vesnici. Babi měla v pátek svátek, tak jsem si dva dny předtím zavolala na obecní úřad a vyzjistila na ni adresu. Dokonce to byla kamarádka té paní, co mi zvedla telefon :-) řekla mi, že žije a nadiktovala adresu. Babi jsem to dala k svátku, měla slzy v očích a hroznou radost. Napsala jí dopis a chce se sejít, tak jsem zvědavá, co nás čeká :-) už proto, že by mohla mít doma fotky, pamatovat si na rodiče a také vědět, proč se moje prababi se svýma rodičema vůbec nestýkala.

A co se týče těch příjmení, jak píšete. Taky si vždycky říkám, když se objeví nějaké příjmení né zrovna prima lidí ze vsi - ajéje, s tímhle .... budeme určitě příbuzní :-)
LucieZach
 
Příspěvky: 247
Registrován: pon bře 11, 2013 18:56
Bydliště: Plzeň

Re: Vyhledání předků

Příspěvekod Tišlová » pon kvě 27, 2013 17:36

Já také přidám do mlýnku pár zajímavostí... Moje babička vždycky říká "Všichni jsme z jedné chalupy."A ono se mi to začíná potvrzovat.Jedná se o Puklice 24 před rokem 1800 tam žili Vondrákovi z linie od mají maminky,roku 1917 se tam narodil tatínkův dědeček, během druhé světové války tam bydlela manželova babička, protože byla vystěhována (z Přímělkova - nacisté si zde dělali střelnici) a asi posledních 10 let na této adrese bydlí manželův strýček. S tím příbuzenstvím - všichni jsou příbuzní se všemi a to se mi potvrzuje neustále.V obecním zastupitelstvu máme pana Partla, koho by napadlo, že jsme před 8 koleno příbuzní, přítelkyně manželova bratránka je zase spřízněná s mojí tchýní ( a i s již zmiňovaným panem Partlem) a nakonec jsem rozluštila, že i já jsem s manželem příbuzná, naštěstí v boční liniii...a to jsem teprve v začátcích pátrání :)
Tišlová
 
Příspěvky: 18
Registrován: pát úno 12, 2010 16:58
Bydliště: Puklice

Re: Vyhledání předků

Příspěvekod LucieZach » stř kvě 29, 2013 10:41

Také jsem teprve na začátku a jsem zvědavá, co na mě vybafne. až "dodělám" svůj rodokmen, vrhnu se na rodokmen mého druha a to asi budu koukat. Co jsem zatím slyšela, má předky ve stejných místech jako já :-)
LucieZach
 
Příspěvky: 247
Registrován: pon bře 11, 2013 18:56
Bydliště: Plzeň

Re: Vyhledání předků

Příspěvekod IvoD » čtv kvě 30, 2013 13:11

až "dodělám" svůj rodokmen - to myslíš vážně? :-) Rodokmeny nikdy nemají konec :-) To se asi na Tvého druha nikdy nedostane :-)
IvoD
 
Příspěvky: 127
Registrován: čtv lis 29, 2012 10:04

Re: Vyhledání předků

Příspěvekod alcariel » čtv kvě 30, 2013 13:19

Jsem profesionální genealog, takže jestli ještě pořád nemáte nikoho, kdo by vám to přeložil, můžete to poslat mně :-)
Email: Rodokmenprofi[a]seznam.cz nebo se přihlaště na http://www.facebook.com/rodokmenprofi a pošlete to prostřednictvím zprávy. Já se vám na to mrknu.
Hezký den :-)
alcariel
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř kvě 29, 2013 20:37
Bydliště: Unhošť

Re: Vyhledání předků

Příspěvekod LucieZach » čtv kvě 30, 2013 17:01

Dobrý den, moc děkuji, ale už mi tady na fóru pomohli a mám to vyřešené. Takže vám ušetřím práci. hodně úspěchů.
LucieZach
 
Příspěvky: 247
Registrován: pon bře 11, 2013 18:56
Bydliště: Plzeň

Předchozí

Zpět na Povídání volně na genealogické téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků