příliš mnoho svobodných matek stejného příjmení

Co vás při bádání překvapilo, co jste objevili, o co byste se rádi podělili?

příliš mnoho svobodných matek stejného příjmení

Příspěvekod Acheron » ned čer 16, 2013 16:38

Ve svém rodokmeni jsem se zašmodrchal kvůli svobodným matkám, našel jsem po dobu dvou generací asi 5 svobodných matek, ale od dvou otců stejného příjmení. Omyly to navíc nebyly, měly několik dětí.
Vrtalo mi to hlavou, co tam blbnuli, a pak jsem našel u jednoho otců, že byl ras v Malenovicích. Nápľn povolání je mi známa, i společenská prestiž. Před těmito předky už se vyskytují normální manželství včetně dětí. Mělo tedy povolání takový dopad nebo předtím se udála nějaká těžká rodinná hana? Máte někdo podobnou zkušenost?
Acheron
 
Příspěvky: 87
Registrován: stř říj 17, 2012 15:54

Re: příliš mnoho svobodných matek stejného příjmení

Příspěvekod Rozina » ned čer 16, 2013 22:17

Také jsem na něco podobného narazila u předků mého manžela. Byli povoláním rasové a snad v minulosti i kati (to však nemám ověřené). Teď už si přesně nepamatuji podrobnosti, musela bych se na to podívat. Zřejmě zde byla nějaká uvolněnost mravů a bohužel se to projevuje přes jednu generaci. Ne snad, že by byly svobodnými matkami, ale já si teď nemohu vzpomenout jak je nazvat. Snad erotomanky.
Uživatelský avatar
Rozina
 
Příspěvky: 485
Registrován: pon črc 31, 2006 11:17
Bydliště: Opočno

Re: příliš mnoho svobodných matek stejného příjmení

Příspěvekod Zora » ned čer 16, 2013 22:33

Dcera otce, který vykonával zmíněné povolání, byla považována jako celá rodina za osobu nízkou, nečistou. (bylo jim vyhrazeno i oddělené místo v kostele) Je možné, že pro dcery se hlëdali velice špatně manželé, pokud nebyla v okolí další stejná rodina... Třeba děvčata uvěřila planým slibům nebo si prostě jen pořídila děti.....
Případně se také strávaly některé ženami povětrnými... Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29108
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Vlastní poznatky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků