Předci kriminálníci z jižních Čech

Co vás při bádání překvapilo, co jste objevili, o co byste se rádi podělili?

Předci kriminálníci z jižních Čech

Příspěvekod Yxuq » stř led 12, 2022 19:32

Dobrý den,
už dříve jsem zjistil, že jeden z mých příbuzných, konkrétně bratr mého přímého předka, Vojtěch Trča ze Smetanovy Lhoty, pravděpodobně páchal nějakou trestnou činnost. Narodil se 16. dubna 1815. U zápisu narození má opravdu velké množství vět o kriminálních kauzách. https://digi.ceskearchivy.cz/2980/73/1211/1849/68/0 - čtvrtý zápis odshora.

Jeho bratr Jakub, který je můj přímý předek, má také spolu se starším bratrem Janem na kontě kriminální kauzu z 12. března 1828 - https://digi.ceskearchivy.cz/2980/64/1464/2080/68/0 - pátý odshora. Tehdy bylo Jakubovi šestnáct let a Janovi devatenáct.

Nevíte, jestli je možné zjistit, co spáchali? Existuje nějaká kniha trestných činů a kriminálních kauz? Děkuji za odpověď.
Yxuq
 
Příspěvky: 47
Registrován: úte lis 30, 2021 20:49
Bydliště: Třebíč
Oblast pátrání: Okres Třebíč - matriky Třebíč, Rudíkov, Pyšel, Vladislav, Budišov, Červená Lhota, velké množství obcí a jiných matrik, zejména v Třebíči a na sever a východ od ní - ve většině obcí v této oblasti mám nějaké přímé předky
Okres Jihlava - Bítovčice, Kamenice, Kamenička
Okres Žďár nad Sázavou - Nížkov, Veverská Bítýška, Skřinářov, Velká Bíteš
Okres Hodonín - Ždánice, Archlebov, Želetice, Žarošice, Věteřov, Lovčice, Mouřínov
Okres Prostějov - Alojzov, Myslejovice, Pačlavice, Dětkovice
Okres Písek - Smetanova Lhota, Horní Ostrovec, Nevězice, Dědovice, Křešice, Krsice, Radobytce, Písek

Re: Předci kriminálníci z jižních Čech

Příspěvekod pavel.m » čtv led 13, 2022 6:21

Dobrý den,

mě bylo doporučen tisk, konkrétně: https://www.digitalniknihovna.cz/mzk a opravdu jsem nějaké informace dohledal. A dokonce i o jiných předcích.

S pozdravem
PaM
PaM
pavel.m
 
Příspěvky: 1514
Registrován: stř led 05, 2022 12:46
Bydliště: Valašské Meziříčí
Oblast pátrání: Panství Hodonín, Strážnice, Uherský Ostroh.

Re: Předci kriminálníci z jižních Čech

Příspěvekod Zora » čtv led 13, 2022 6:42

Bohužel, nic moc se v tisku najít nedá, zkoušela jsem, přece jen je to hodně brzy v 19. století...

Možná rakouský vyhledavač, třeba se něco objeví v rakouském tisku. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Předci kriminálníci z jižních Čech

Příspěvekod zavrelka » čtv led 13, 2022 16:49

Zkusila bych se podívat do archivu obce.
zavrelka
 
Příspěvky: 31
Registrován: čtv čer 01, 2017 17:00
Oblast pátrání: Jižní Čechy /Samosoly, Dírná, Kardašova Řečice, Jindřichův Hradec/, Praha, Střední Čechy

Re: Předci kriminálníci z jižních Čech

Příspěvekod J.i.Š.i. » úte led 18, 2022 10:15

Zjistěte si, pod který kriminální soud spadalo příslušné panství, kde žil, a hledejte v příslušném archivním fondu.
Sein Grund und Boden pflanz' ich nicht, nach seiner Pfeife tanz' ich nicht.
J.i.Š.i.
 
Příspěvky: 2331
Registrován: pon srp 18, 2014 16:18
Oblast pátrání: Absolon - Olomoucko
Hála, Janda, Pokorný - Mělnicko, Staroboleslavsko
Šiška - Mladoboleslavsko, Mělnicko, Sedlčansko, Táborsko
Albrecht - Praha, Český Brod, Mladá Boleslav
Ulrich - Mostecko
Vlček - Náchodsko
Eliáš - Habry
Vydra - Český Brod


Zpět na Vlastní poznatky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků