Skrumáž příjmení jisté rodiny v Člunku

Co vás při bádání překvapilo, co jste objevili, o co byste se rádi podělili?

Skrumáž příjmení jisté rodiny v Člunku

Příspěvekod CharlesFly » pát črc 16, 2021 14:21

Tak na tohle "čumím jako vejr" :-)
Strávil jsem nad tím fůru času, než jsem si to seřadil tak, abych se v tom sám vyznal. Nejprve jsem si myslel, že se jedná o dvě různé rodiny s podobnými křestními jmény rodičů v jednom domě (něco jako sedláci a jejich zaměstnanci). Pak jsem ale pochopil, že se jedná o tu samou rodinu.

Pro přehlednost jsem údaje seřadil a jednotlivce barevně orámoval.

Takže:

Modrý rámeček:
Anna Schütznerová, nar. 1.3.1776 v Člunku 16 umírá po dvou týdnech pod jménem Anna Martziniová

Fialový rámeček:
Anna Maria Marziniová, nar. 1.7.1777 v Člunku 16 umírá po roce pod jménem Anna Schütznerová

Červený rámeček:
Anna Marcinyová, nar. 21.5.1782 v Člunku 16 se vdává 21.9.1802 pod jménem Anna Schütznerová

Oranžový rámeček:
Thomas Marciny, nar. 27.11.1784 v Člunku 25 umírá 24.1.1805 v Člunku 16 pod jménem Thomas Schützner

Ke stažení do 30.7.2021 zde: http://www.uschovna.cz/zasilka/NOK2XVU2RFTFG5PB-7BP

Má někdo tušení, jak k takové skrumáži může dojít? Jméno Marziny/Marcini ap. se v indexech matrik farnosti Blažejov a Člunek sporadicky objevuje, ale při pokusu o dohledání rodiny záhadně zmizí. U dalších potomků je již výlučně uvedeno příjmení Schützner(-ová).
Klidně napište i zdánlivě hloupý nápad.
CharlesFly
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte kvě 18, 2021 20:02
Oblast pátrání: Okres Jindřichův Hradec: Mrákotín, Člunek, Suchdol, Cep
Okres Třebíč: Rokytnice nad Rokytnou

Re: Skrumáž příjmení jisté rodiny v Člunku

Příspěvekod zatec » pát črc 16, 2021 17:11

Taky se zabývám stejnou oblastí a časovým období a musím říct, že tu často dochází ke střídání rodného příjmení a příjmení po střeše. Záleželo na faráři, jestli už respektoval tehdy nové nařízení, že se má psát příjmení rodné.
zatec
 
Příspěvky: 108
Registrován: pon led 01, 2018 14:13
Oblast pátrání: Jindřichohradecko
Y-DNA: R1b-Z43


Zpět na Vlastní poznatky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků