sčítací operáty MZA online

Co vás při bádání překvapilo, co jste objevili, o co byste se rádi podělili?

Re: sčítací operáty MZA online

Příspěvekod Sagitarius » úte kvě 12, 2020 12:30

Dal bych tomu nějaký čas než to vyladí, přeci jenom zkušební provoz. Ale připomínkovat je samozřejmě třeba, ať vidí že je zájem... :-)
Jen doufám že nechají statické adresy jako teď, aby se na ně dalo odkazovat. (a třeba dělat i popisy, aby jeden nemusel prohlížet celý soubor, třeba tam kde nejsou čísla popisná v řadě ale podle ulic)
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 716
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Re: sčítací operáty MZA online

Příspěvekod alenas » stř kvě 13, 2020 8:17

Zdravím -
zrovna teď jsem to odzkoušela (Halenkovice) a jede to perfektně, žádné prodlení.
Aš.
alenas
 
Příspěvky: 534
Registrován: stř lis 28, 2012 8:43

Re: sčítací operáty MZA online

Příspěvekod filmovymaniak » čtv kvě 14, 2020 9:50

Dobrý den,
můžete mi prosím zkontrolovat, zda pro Halenkov je sčítání i pro rok 1869?
Já jsem přesvědčen, že tam ještě včera bylo, ale dnes jen 1858 a 1880 ...

Díky
Uživatelský avatar
filmovymaniak
 
Příspěvky: 2346
Registrován: čtv říj 15, 2015 15:03

Re: sčítací operáty MZA online

Příspěvekod Zora » čtv kvě 14, 2020 10:05

nevidím ho tam, Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: sčítací operáty MZA online

Příspěvekod filmovymaniak » čtv kvě 14, 2020 10:36

Dobrý den,
Zoro díky za kontrolu, zkusím to později.
Uživatelský avatar
filmovymaniak
 
Příspěvky: 2346
Registrován: čtv říj 15, 2015 15:03

Re: sčítací operáty MZA online

Příspěvekod filmovymaniak » pát kvě 15, 2020 9:22

Dobrý den,
je na interneru dostupný inventární seznam všech sčítacích operátů z MZA podle obcí a roků?

Chtěl bych si tam ověřit, zda-li je či není pro daný rok v archivu a měl by být digitalizovaný.

Díky za pomoc
Uživatelský avatar
filmovymaniak
 
Příspěvky: 2346
Registrován: čtv říj 15, 2015 15:03

Re: sčítací operáty MZA online

Příspěvekod kajula2 » sob kvě 16, 2020 7:28

Pěkný den, už to jde docela v pohodě, já tam konečně našla něco, co mi nedávalo spát :D mám narození mé nezdárné Anny Niklové :D ale tím jsem zas skončila :D pořád nemám rodiče, ale tak po malých krůčcích to snad vykoumám.
kajula2
 
Příspěvky: 73
Registrován: pon srp 26, 2019 22:12
Oblast pátrání: Štěpánov nad Svratkou, Švařec, Koroužné, Olešnička

Re: sčítací operáty MZA online

Příspěvekod alče » sob kvě 16, 2020 23:47

Dobrý den, jede to bezvadně, moc děkuju objeviteli, posunuje mě to a zjišťuju nové skutečnosti.
Např. že můj pradědeček dělal stoláře hraběte Kinského, že měl víc dětí, než jsem našla v matrice, že prošel s rodinou mimo jiné i Vídní apod.
Ještě jednou dík! :D
alče
 
Příspěvky: 319
Registrován: pon úno 18, 2019 11:36
Oblast pátrání: Těšínsko, Čáslavsko, Buchlovice, Nové Zámky, Nitra, Vídeň, Maďarsko,Srbsko

Re: sčítací operáty MZA online

Příspěvekod mfal62 » ned kvě 17, 2020 14:18

Není tam vůbec okres Prostějov - proč? Ten přece taky patřil do bývalého Jihomoravského kraje, takže by měl spadat pod MZA Brno.
Přitom na FamilySearch jsou sčítací operáty z velké části okr. PV dostupné už docela dlouho.
Uživatelský avatar
mfal62
 
Příspěvky: 504
Registrován: ned led 17, 2016 22:36
Oblast pátrání: střední Morava - především panství Bouzov, Mírov a Úsov

Re: sčítací operáty MZA online

Příspěvekod zburget » ned kvě 17, 2020 14:33

To je správně - okres Prostějov by měl být pod ZA Opava.
Spíš mě překvapuje, že MZA do Opavy nepředal i martriky. Po úpravě krajů se měly archiválie převést do územně příslušných archivů.
Třeba fondy farností, velkostatků, obcí, škol,… obcí z prostějovského okresu jsou všechny v ZA Opava.
Fyzicky většinou v Prostějově, něco v Olomouci a něco vzácně i v Opavě.

Proč matriky zůstaly v Brně, netuším.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: sčítací operáty MZA online

Příspěvekod filmovymaniak » úte kvě 19, 2020 9:44

Dobrý den,
tak digitalizované a přístupné na jejich webu jsou všechny dochované operáty. Více se jich nedochovalo.

škoda
Uživatelský avatar
filmovymaniak
 
Příspěvky: 2346
Registrován: čtv říj 15, 2015 15:03

Re: sčítací operáty MZA online

Příspěvekod kessler » úte kvě 19, 2020 21:06

Mně to dnes jede přímo bleskovou rychlostí, obrázky se načítají téměř okamžitě a kvalita je vynikající. Chválím použití moderního formátu JPEG2000, je to velký posun oproti flashovému AP, svižnost je znát! Co však výsledný dojem dost kazí, je, že to není optimalizované pro větší monitory. Přeci jen 840 px výšky zobrazení naskenovaného dokumentu je už počítačový středověk. Zkusím jim to napsat do zpětné vazby, třeba s tím ještě něco udělají.

//Aha, ono to lze jednoduše zvětšit na celou stránku – tím je problém vyřešen :D
Naposledy upravil kessler dne úte kvě 19, 2020 21:24, celkově upraveno 1
Hledám Hanáky, Janáky a Pekaře z Ivanovic na Hané (Eiwanowitz) v cizích matrikách.
kessler
 
Příspěvky: 57
Registrován: ned úno 15, 2015 13:33

Re: sčítací operáty MZA online

Příspěvekod Zora » úte kvě 19, 2020 21:12

filmovymaniak píše:Dobrý den,
tak digitalizované a přístupné na jejich webu jsou všechny dochované operáty. Více se jich nedochovalo.

škoda


Teď jsem hledala v nějakým obcích, které spadají pod M. Krumlov - archivně a dochovalo se sčítání pouze z r. 1921 a to navíc není přístupné. Takže buďme rádi za to, co je k dispozici.
Už to jede v pohodě, za mě palec nahoru. jen ten rozjezd byl děs běs,
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: sčítací operáty MZA online

Příspěvekod karels » úte kvě 19, 2020 22:37

kessler píše:Mně to dnes jede přímo bleskovou rychlostí, ...

bohužel (alespoň u mne) na úkor rychlosti prohlížení matrik (https://www.okoun.cz/boards/actapublica) :(
karels
 
Příspěvky: 795
Registrován: stř črc 07, 2010 20:38
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: H.Brod, Klatovy, Kroměříž, Náchod, Ostr. Nová Ves, Prostějov, Přerov, Telč, Třebíč, Úpice, Miroslav, Ořechov

Re: sčítací operáty MZA online

Příspěvekod zburget » stř kvě 20, 2020 11:56

karels píše:bohužel (alespoň u mne) na úkor rychlosti prohlížení matrik (https://www.okoun.cz/boards/actapublica) :(
No, já dnes s AP problém nemám, ale je fakt, že s tím dnes moc nepracuju. Každopádně bych primárně hledal chybu v Windows (předpokládám) / Prohlížeč / Flash player. Zkusit restart PC (pokud jsou to Win 8 nebo Win 10, tak restart, NE vypnout/zapnout - je to jiná akce).
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

PředchozíDalší

Zpět na Vlastní poznatky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků