sčítací operáty MZA online

Co vás při bádání překvapilo, co jste objevili, o co byste se rádi podělili?

sčítací operáty MZA online

Příspěvekod filmovymaniak » sob kvě 09, 2020 14:45

Dobrý den, přes odkaz z okouna jsem se dostal na online operáty z MZA.

Zkuste se tam mrknout. Pak to chce ale trpělivost, zabere to dost času

mne funguje tento odkaz https://www.mza.cz/scitacioperaty/page/view/help

klikněte na vyhledávání nahoře vedle lupy a pak vyberte obec

:roll: rok 1921 jen na badatelnách
Uživatelský avatar
filmovymaniak
 
Příspěvky: 2346
Registrován: čtv říj 15, 2015 15:03

Re: sčítací operáty MZA online

Příspěvekod Zora » sob kvě 09, 2020 18:47

Jo, jo, funguje to, ale mně to tedy jede šíleně pomalu...
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: sčítací operáty MZA online

Příspěvekod zburget » sob kvě 09, 2020 21:13

Já to zkoušel taky a i u mě je pomalost ukrutná :-(
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: sčítací operáty MZA online

Příspěvekod ladin8 » ned kvě 10, 2020 19:04

V sobotu tj. 9.5. jsem poslal velmi kritický email vedoucímu oddělení IT a digitalizace ohledně tohoto problému se sčítacími operáty a odpověděl mi sice hned, ale že prý je to ve zkušebním provozu (ostrý provoz příští týden) a jemu to prý i z chalupy funguje normálně :-)
ladin8
 
Příspěvky: 140
Registrován: pon led 07, 2019 13:48
Oblast pátrání: okolí Pardubic

Re: sčítací operáty MZA online

Příspěvekod Zora » ned kvě 10, 2020 19:07

Otázkou je, co je pro MZA normální...
Já jsem to vzdala, to bych hledala snad do své smrti.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: sčítací operáty MZA online

Příspěvekod zburget » ned kvě 10, 2020 19:18

ladin8 píše:V sobotu tj. 9.5. jsem poslal velmi kritický email vedoucímu oddělení IT a digitalizace ohledně tohoto problému se sčítacími operáty a odpověděl mi sice hned, ale že prý je to ve zkušebním provozu (ostrý provoz příští týden) a jemu to prý i z chalupy funguje normálně :-)
Tak mu klidně napište, že ani na gigabitové lince, na PC s Intel core-i5 se s tím fakt nedá pracovat. Než se člověk dočká načtení skenu v plném rozlišení, vymámil by z jalové krávy tele.
No, doufám, že tohle není ta avizovaná nová aplikace, na které poběží i AP, až vypnou flash :roll:
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: sčítací operáty MZA online

Příspěvekod ladin8 » ned kvě 10, 2020 19:42

Určitě mu ještě napíšu,chci to ještě vyzkoušet v pracovní den v různé době.
ladin8
 
Příspěvky: 140
Registrován: pon led 07, 2019 13:48
Oblast pátrání: okolí Pardubic

Re: sčítací operáty MZA online

Příspěvekod Zora » ned kvě 10, 2020 19:43

Já to vlastně vůbec nechápu, taková Třeboň má naskenováno tolik věcí, nejen matriky, ale dokonce i školní kroniky. např., Opava - tam se už pomalu nedá vyznat, co je v nabídce... Praha zvládá , Plzeň taky (Litoměřice skoro neznám) ....
a Brno, tedy Zemský archiv... zřejmě řeší .....světový mír... a ne digitalizaci...

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: sčítací operáty MZA online

Příspěvekod alenas » pon kvě 11, 2020 8:02

Zdravím -
teď jsem to znovu odzkoušela - není to zrovna ideální, ale proti včerejšku se to hodně zlepšilo
Aš.
alenas
 
Příspěvky: 534
Registrován: stř lis 28, 2012 8:43

Re: sčítací operáty MZA online

Příspěvekod filmovymaniak » pon kvě 11, 2020 9:39

Dobrý den,

pokud hledám v Halenově osoby, které se často stěhovaly, tak bych to musel projít všechno. A to je v současné době na dlouho

měl bych dotaz: když byl předek na vojně, bývá u všech jen poznámka "pěší vojín" nebo tam psali i pluk

Pak by pomohla jedině kniha branců, ale jestli je budou digitalizovat.

A ještě jeden poznatek, myslím, že pro Radostín u Vojnova Městce je tam oproti FS ještě jedno sčítání 1880 navíc, oproti Moravě chybí roky cca 1858 a 1869
Uživatelský avatar
filmovymaniak
 
Příspěvky: 2346
Registrován: čtv říj 15, 2015 15:03

Re: sčítací operáty MZA online

Příspěvekod Zora » pon kvě 11, 2020 19:52

naprostý souhlas... (s příspěvkem co právě zmizel :-) )
1. asi tři hodiny jsem hledala údaj.... nakonec jsem našla jméno, příjmení a to podstatné je pro mě naprosto nečitelné....
2. asi třikrát bylo naskenováno tak, že část listu byla nečitelná... nezaostřená.

Dál jsem nehledala, je to pro mě děsný nápor na oči.

Rychlost je sice mírně lepší, ale kolísá to, (někdy ani netuším, zda se ještě něco děje).. snad tedy v příštích dnech aspoň na té rychlosti zapracují...
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: sčítací operáty MZA online

Příspěvekod zburget » pon kvě 11, 2020 20:04

Tak vrátím zpátky to, co jsem po sobě smazal :-)
Napsal jsem, že kvalita skenů je naprosto otřesná, že JPEGová komprese totálně rozbíjí čitelnost textů. Ale ono to není pravda. Ony ty skeny jsou ve skutečnosti velice hezké, ale ten systém je tak neskutečně pomalý, že se člověk nedočká, než se to načte v plné kvalitě. Tedy jsetli se to vůbec načte.
Já u jedné stránky čekám už asi 15 minut. v plné kvalitě je možná s bídou 1/4, další cca 1/3 je mizerná a zbytek je ještě totálně nečitelný.

Takže skeny jsou v pohodě, ale nefunguje to.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: sčítací operáty MZA online

Příspěvekod Zora » pon kvě 11, 2020 22:14

Jedna stránka čekám, další ihned, třetí čekám a čekám... pak tři skoro hned... a zase čekání...
Jaké jsou skeny ve skutečnosti, nevím, ale pro mě velice, velice špatně čitelné... Dlouho trvá, než se zaostří a jestli ten proces zaostřování probíhá v řádu minut, to nevím... Podívám se na jména, event. se zarazím u těch, která na daném čísle neznám... Povolání skoro nikdy nepřečtu na první pokus... to odkládám... jdu pryč...
Teď jsem si ale všimla, že lístky,. které jsem si uložila, se po otevření čtou už snáz...
Tak asi opravdu to zaostřování při vyhledávání trvá moc dlouho a já stránku opouštím moc brzy.

Takže vyhledat, nečíst, uložit... a přečíst z uloženého. Je to racionální?
Z

Zkusím zítra jeden lístek, který má evidentně rozostřenou jednu část... bohužel jsem ho ani neukládala, takže musím znovu vyhledat.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: sčítací operáty MZA online

Příspěvekod zburget » pon kvě 11, 2020 22:33

Tak taková hezká ukázka toho, jak se část stránky načte v plné kvalitě (jen horní část a to ještě ne celá - velice dobře čitelné i nejmenší písmo), část hůř (spodní polovina celá) a část se prakticky nenačetla vůbec (úplně rozmazané).
Obrázek
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: sčítací operáty MZA online

Příspěvekod filmovymaniak » úte kvě 12, 2020 10:33

dobrý den, dnes podstatně rychlejší
Uživatelský avatar
filmovymaniak
 
Příspěvky: 2346
Registrován: čtv říj 15, 2015 15:03

Další

Zpět na Vlastní poznatky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků