Dítě za svobodna

Co vás při bádání překvapilo, co jste objevili, o co byste se rádi podělili?

Dítě za svobodna

Příspěvekod Dana Schubertová » pon led 28, 2008 16:59

Mám jednu vlastní zkušenost s narozením dítěte za svobodna Moje pra, pra, prababička porodila za svobodna svého prvního syna v domě svých rodičů. Otec v té době už byl pravděpodobně na vojně. Po dvou letech byl propuštěn na dlouhodobou dovolenou a matku svého dítěte si vzal - v té době už s ním čekala druhé dítě. V listech - zkoušky novomanželů - kde snoubenci odpovídají na různé otázky, není nikde dítě napsáno - jako by neexistovalo a nevěsta byla panna. Opis rodného listu přiložen ve sčítačím archu - dále nalezen ve školní knize, kde je otec uveden. Tento syn se mi bohužel ztrácí přiblině ve věku 14 let - později zatím není žádná zmínka. Asi to byla velká láska. Tímto sňatkem se poprvé spojily dva rody z jedné vesnice, o devadesát let později se oba rody znovu spojily. A to byli mí rodiče. Zdravím všechny.
Dana Schubertová
 
Příspěvky: 187
Registrován: pát črc 13, 2007 14:26
Bydliště: J.Palacha 143, Kutná Hora

Příspěvekod Hotka » úte led 29, 2008 10:47

Mohu se zeptat, v jakém fondu lze nalézt ty zkoušky snoubenců? Ještě jsem na ně nenarazila.
Hotka
 
Příspěvky: 47
Registrován: stř bře 07, 2007 10:40
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Dana Schubertová » úte led 29, 2008 16:26

Já to našla v okresním archivu - vyžádejte si knihu, kde jsou materiály církve - u mne konkrétně katolická. Tam je seznam všech archivovaných materiálů. Zkoušky snoubenců jsou většinou seřazeny po roce. Záleží kolik se jich zachovalo.
Dana Schubertová
 
Příspěvky: 187
Registrován: pát črc 13, 2007 14:26
Bydliště: J.Palacha 143, Kutná Hora


Zpět na Vlastní poznatky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků