Národní archiv fond Česká komora

Co vás při bádání překvapilo, co jste objevili, o co byste se rádi podělili?

Národní archiv fond Česká komora

Příspěvekod janamic » pon črc 30, 2018 21:31

Náhodou jsem jsem se dostala do tohoto fondu a jen jsem se divila, co je tam za poklady - seznamy listin o propuštění z poddanství apod.
Problém však je ve vyhledávání, listiny nelze vyhledávat podle jména, ale podle lokality, odkud poddaný přišel na komorní panství. Asi nejlépe to demonstruji na příkladu: 2. zápis. Jakub Kotelínský byl propuštěn z Městečka k manželství k Anně Kořeneříkové do Tejčku. Vyhledávání nefunguje na Kotelínský, Kořeneříková ani na Tejček, ale pouze na "Městečko". V okamžiku, kdy právě hledám odkud přišel, tak je to k ničemu. Tak pokud máte předky na komorních panstvích, přečtěte si celou archivní pomůcku - 2267stran :-)
http://www.badatelna.eu/fond/279/reprodukce/?zaznamId=386478&reproId=466476
Miana
janamic
 
Příspěvky: 1788
Registrován: sob čer 29, 2013 13:28
Oblast pátrání: Podbrdský kraj, Prácheňský kraj, Jižní Čechy, Křivoklátsko, Praha západ, Praha východ, Střední Polabí

Re: Národní archiv fond Česká komora

Příspěvekod janamic » pon črc 30, 2018 22:35

Je to nešťastné, opravdu přímo ve fondu to nic nenajde. Ale zadejte "Městečko" do Vyhledávání úplně nahoře vedle loga Badatelny, potom to vyhledá pět stránek odkazů, jděte na Českou komoru, kde je 35 reprodukcí listů archivní pomůcky, kde se slovo městečko vyskytuje. Pokud to někdo umí jednodušeji, tak ať dá vědět.
Miana
janamic
 
Příspěvky: 1788
Registrován: sob čer 29, 2013 13:28
Oblast pátrání: Podbrdský kraj, Prácheňský kraj, Jižní Čechy, Křivoklátsko, Praha západ, Praha východ, Střední Polabí


Zpět na Vlastní poznatky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků