Italští obchodníci a řemeslníci ve městech uherskohradišťsko

Co vás při bádání překvapilo, co jste objevili, o co byste se rádi podělili?

Re: Italští obchodníci a řemeslníci ve městech uherskohradiš

Příspěvekod Zora » stř kvě 07, 2014 22:15

Ten poručík je správně jmenuje Columbo... viz
http://tv.sms.cz/index.php?P_id_kategor ... enych=true

Ale pokud nemáte dva nicky, tak třeba je tohle váš opravdový bratranec:
search.php?keywords=colombo&terms=all&author=&sc=1&sf=all&sk=t&sd=d&sr=posts&st=0&ch=300&t=0&submit=Hledat

PS kdysi proběhl kolem TV vysílání dotaz, proč se původní Colombo přejmenovat a dovětkem, že se ptal divák s tímto příjmením...
Buď už jsem moc stará nebo si moc pamatuji :-)))
Z.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Italští obchodníci a řemeslníci ve městech uherskohradiš

Příspěvekod AlesC » stř kvě 07, 2014 22:35

Zora píše:Ten poručík je správně jmenuje Columbo... viz

Asi jste v mém příspěvku nepostřehla, že jsem si tohoto rozdílu vědom, sám jsem napsal Columbo. Možná se mýlím, ale pokládám obě verze příjmení původně za ekvivalentní.

Za ty další odkazy mnohokráte děkuji, kouknu na to, ale je asi nepravděpodobné, že by se potomci mého Colomba tak rychle rozšířili do Bukoviny. Ještě tuto postranní větev nemám úplně prozkoumanou, ale rod Colombo se ve Frenštátu vyskytuje i v druhé polovině 19. století.
AlesC
 
Příspěvky: 168
Registrován: pát dub 25, 2014 12:32
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Frenštát p. R., Frýdlant n. O., Haná (okolí Prostějova, Vyškova a Přerova), okres Bochnia v Polsku

Re: Italští obchodníci a řemeslníci ve městech uherskohradiš

Příspěvekod Zora » stř kvě 07, 2014 22:40

Omlouvám se, přehlédla jsem, promiňte, spíš mně vrtalo hlavou v danou chvíli, kdo byl zmíněný tazatel v TV :_)))
Jinak je to docela fajn pátrat po předcích a mít příjmení Colo(u)mbo, tento poručík, pokud se nemýlím, zatím vyřešil vždycky vše. Tak ať se Vám daří stejně jako jemu :-)))
Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Italští obchodníci a řemeslníci ve městech uherskohradiš

Příspěvekod AlesC » stř kvě 07, 2014 22:53

No, mé příjmení je úplně jiné, ale i tak děkuji. Jinak by mě samozřejmě taky zajímalo, kam se vzdálení bratranci a sestřenice zatoulali. :-)
AlesC
 
Příspěvky: 168
Registrován: pát dub 25, 2014 12:32
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Frenštát p. R., Frýdlant n. O., Haná (okolí Prostějova, Vyškova a Přerova), okres Bochnia v Polsku

Předchozí

Zpět na Vlastní poznatky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků