Skusenost s mormonmi

Co vás při bádání překvapilo, co jste objevili, o co byste se rádi podělili?

Skusenost s mormonmi

Příspěvekod Oliverka » pon lis 05, 2007 19:06

Mate niekto skusenost so Strediskom rodinnej historie v Brne? Je to pobocka cirkvi, ktora prevadzkuje najvacsiu genealogicku kniznicu v Salt Lake City. Nasla som si (na familysearch.org) mikrofilmy s matrikami, ktore by ma velmi zaujimali. Teoreticky by sa v ich centre v Brne malo dat dostat ku vsetkym tymto materialom. Bohuzial, nedovolala som sa a mailovy kontakt nemaju uvedeny. Do Brna to mam podstatne blizsie ako do slovenskeho archivu, kde su tieto matriky "doma". Neviem vsak, kolko si za to pytaju... Ak mate nejaku skusenost, podelte sa. Dakujem.
Oliverka
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř srp 01, 2007 20:11

Skúsenosť: Nič moc

Příspěvekod mekelle » pon črc 27, 2009 13:34

Pekný deň,
centrum v Brne som kontaktoval po značných komplikáciách. Žiaľ, výsledok nebol žiadna sláva. V Brne vraj nemajú čítačku mikrofilmov, takže nevedia pomôcť so získaním a možnosťou študovať mikrofilmy, ktoré majú Mormoni v Salt Lake City.
Najbližšie centrum vybevené čítačkou mikrofilmov je vo Viedni, ale brnenskí mormoni mi nevedeli povedať, aký postup zvoliť, ak má človek záujem o konkrétne mikrofilmy. Chystám sa ich kontaktovať, keď niečo zistím, dám vedieť.
mekelle
 
Příspěvky: 15
Registrován: pát črc 24, 2009 21:25

v Praze to samé

Příspěvekod pmilcak » úte srp 25, 2009 8:39

to mekelle: mám úplně stejné zkušenosti s pražskou pobočkou - také nemají čtečku filmů
pmilcak
 
Příspěvky: 4
Registrován: pát zář 21, 2007 10:33

Re: v Praze to samé

Příspěvekod mekelle » sob říj 10, 2009 12:34

pmilcak píše:to mekelle: mám úplně stejné zkušenosti s pražskou pobočkou - také nemají čtečku filmů

Tak, vo Viedni som dopadol lepsie! Uz mam objednane prve mikrofilmy, ked tam pojdem, mozem poskytnut referencie. Ak na to zabudnem a budete mat zaujem, nevahajte ma kontaktovat:)
mekelle
 
Příspěvky: 15
Registrován: pát črc 24, 2009 21:25

Re: v Praze to samé

Příspěvekod km » úte lis 03, 2009 22:11

mekelle píše:Tak, vo Viedni som dopadol lepsie! Uz mam objednane prve mikrofilmy, ked tam pojdem, mozem poskytnut referencie. Ak na to zabudnem a budete mat zaujem, nevahajte ma kontaktovat:)

Ako to tam prebiehalo? Bratislavsky archiv ma otrasny system objednavania terminu na studium matrik, rada by som to skusila inde :)
Vdaka!
km
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte lis 03, 2009 16:15

Re: v Praze to samé

Příspěvekod mekelle » pon lis 16, 2009 0:00

km píše:
mekelle píše:Tak, vo Viedni som dopadol lepsie! Uz mam objednane prve mikrofilmy, ked tam pojdem, mozem poskytnut referencie. Ak na to zabudnem a budete mat zaujem, nevahajte ma kontaktovat:)

Ako to tam prebiehalo? Bratislavsky archiv ma otrasny system objednavania terminu na studium matrik, rada by som to skusila inde :)
Vdaka!

Ahojte, takze mam za sebou navstewvu Viedne a tamojsieho archivu, ktory zriadili Mormoni. Navsteva dopadla velmi dobre. Su tam take postarsie panie, hovoria nemecky, obstojne anglicky a mam pocit, ze niektore zvladaju aj madarcinu. Ked som povedal, ze to je moja prva skusenost pri praci s mikrofilmom, ochotne mi na poziadanie pomahali.Ked som finisoval s poslednym mikrofilmom, nechali studovnu o hodinu dlhsie otvorenu:) Co sa tyka otazok viery a podobne, padla za cely cas jedina otazka - ci som clenom mormonskej cirkvi. Po odpovedi, ze nie, sme uz riesili len veci okolo genealogie. Ak zistite, ze niektory z mikrofilmov, co maju mormoni, je pre vas uzitocny, podla mna navsteva Viedne stoji za to.
Ak mate dalsie otazky, nevahajte ma kontaktovat. Priebezne spravy o mojom patrani uverejnujem na svojej stranke www.ine.sk - niečo iné
mekelle
 
Příspěvky: 15
Registrován: pát črc 24, 2009 21:25

Příspěvekod duros » pon lis 16, 2009 11:27

Skoda, ze za to pytaju tak vela (6,50 EUR). Na druhej strane - ak maju nieco, co v nasich archivoch nie je, tak sa to oplati.
Uživatelský avatar
duros
 
Příspěvky: 853
Registrován: pát zář 04, 2009 22:06

Příspěvekod mekelle » úte lis 17, 2009 15:23

duros píše:Skoda, ze za to pytaju tak vela (6,50 EUR). Na druhej strane - ak maju nieco, co v nasich archivoch nie je, tak sa to oplati.

Ta cena je relativne vysoka, ale zas sa clovek dostane k veciam, ku ktorym by sa inak nedostal, pripadne by sa k nim dostal s problemami. Ja si neviem predstavit, ze by som siel studovat originaly starych matrik niekam do juzneho Madarska, kedze madarsky ani neceknem :)
mekelle
 
Příspěvky: 15
Registrován: pát črc 24, 2009 21:25

Příspěvekod ozana » úte lis 17, 2009 19:00

mekelle píše:kedze madarsky ani neceknem :)

tak se naučte alespoň "nem tudom maďarom" t.j. neumím maďarsky :)
To jediné jsem se naučil do slováků z jihu na vojně v Praze (1988 - 1990)

http://cs.wikipedia.org/wiki/Ma%C4%8Far%C5%A1tina
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Příspěvekod mekelle » stř lis 18, 2009 18:00

ozana píše:
mekelle píše:kedze madarsky ani neceknem :)

tak se naučte alespoň "nem tudom maďarom" t.j. neumím maďarsky :)
To jediné jsem se naučil do slováků z jihu na vojně v Praze (1988 - 1990)

http://cs.wikipedia.org/wiki/Ma%C4%8Far%C5%A1tina

a tak zas, toľko ceknem :) a ešte napočítať do desať a "Harapós kutya" čo myslím znamená "pozor zlý pes" :)
mekelle
 
Příspěvky: 15
Registrován: pát črc 24, 2009 21:25


Zpět na Vlastní poznatky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků