Svatba v (bývalé) Jugoslavii

Co vás při bádání překvapilo, co jste objevili, o co byste se rádi podělili?

Svatba v (bývalé) Jugoslavii

Příspěvekod blue_rose » stř dub 04, 2012 7:00

Při svém bádání jsem narazil v matrice narození (r.1892) na poznámku o sňatku - byl uveden datum, město v Jugoslávii a jméno ženicha. Svatba měla být v roce 1933. Tak to je konečná, pomyslel jsem si.

Ale nedalo mi to a za pomoci Googla jsem našel kdesi v Srbsku město, jehož jméno znělo velmi podobně, následně jsem zjistil, že ve městě je jakýsi archiv. Na webových stránkách archivu jsem našel email, na který jsem poslal dotaz (strojově přeložený z češtiny do srbštiny), jestli je někde možné ověřit údaje o svatbě. Za dva dny přišla emailem odpověď lámanou češtinou (pisatel asi taky použil strojový překlad) podepsána ředitelem archivu - ať vyčkám na jejich odpověď, že potřebují více času. Už ten fakt, že někdo odpověděl, mě překvapil, ale jaké bylo moje překvapení, když za další 4 dny přišel mail s pdf přílohou a tam byla ofocená příslušná dvojstrana matriky s "mým" záznamem. Celé to tedy trvalo 6 dní. I touto cestou ještě jednou archivu a panu řediteli děkuji za ochotu a rychlost.

Tímto příspěkem chci ukázat, že i zdánlivě beznadějná situace může mít překvapující rozuzlení a všem přeji aby se jejich dotazy vždy dostaly ke stejně ochotným lidem.
Uživatelský avatar
blue_rose
 
Příspěvky: 112
Registrován: ned úno 12, 2012 3:00
Bydliště: Trhové Sviny

Zpět na Vlastní poznatky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků