BONUS pro začínající či pokročilé genealogy!

Co vás při bádání překvapilo, co jste objevili, o co byste se rádi podělili?

Re: BONUS pro začínající či pokročilé genealogy!

Příspěvekod chasanar » čtv úno 25, 2016 19:43

Zdravím a děkuji; řeším to takhle: nahoru za "rod" napíšu odpovídající příjmení, kterého se RL týká. Do kolonky pro partnera napíši toho, který se na linii sledovaného rodu přímo podílel (u dětí všechny zjištěné).
Takže v tabulce otec (resp.ženich) na první řádek jeho jméno, pod něj zaměstnání (sedlák, krejčí,apod.), pak je naroz.(pokud se narodili jinde než bydlí v době sňatku, dopíši údaj za datum) a úmrtí.
U matky (tj.nevěsty) na 1.ř. také jméno a ještě bydliště v době sňatku, na druhý ř. její rodné příjmení, naroz., úmrtí a stejně vyplňuji i u jejich rodičů.
Příp. další partnery předka buď označím hvězdičkou a napíši na okraj nebo pro ně založím vedlejší nový RL. Pro rychlý přehled si přímé předky v jednotlivých RL označuji barevnými zvýrazňovači. ID je určitě výborný nápad, ale musím přiznat, že já zatím do vedlejších linií příliš nejdu, takže si ještě vystačím jen s RL. Ale pokud se časem moje pole působnosti rozšíří, určitě ho použiji. Doufám, že jsem to popsala srozumitelně, ale třeba si najdete jiný systém, který Vám bude lépe vyhovovat. Mně sedí tenhle :-)
chasanar
 
Příspěvky: 491
Registrován: pon říj 15, 2012 13:52
Oblast pátrání: Klatovsko,Plzeňsko

Předchozí

Zpět na Vlastní poznatky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků