Vojenská povinnost 1892

Co vás při bádání překvapilo, co jste objevili, o co byste se rádi podělili?

Vojenská povinnost 1892

Příspěvekod srab » stř pro 28, 2011 20:29

Chtěl bych se zeptat, zdali se dají dohledat nějak tyto vojenské záznamy a případně kde?

Ženich vyhověl vojenké povinnosti dle vysvědčení c.k. okr. hejtmanství v Plzni dto 1.6.1895 č.491/1892


je to napsané u svatby mého prapraděda 18.6.1895 - Josef Řabek ++ Anežka Čechová
Kód: Vybrat vše
http://actapublica.eu/matriky/plzen/prohlizec/7267/?strana=87
Uživatelský avatar
srab
 
Příspěvky: 319
Registrován: čtv lis 05, 2009 11:15
Bydliště: Štětí
Oblast pátrání: Plzeňsko, Radnicko, Soběslavsko, Jarok u Nitry

Příspěvekod Věra Mátlová » stř pro 28, 2011 20:55

Ahoj Stando,
jedině zkus požádat o vyhledání kmenového listu vojáka (musíš dodat jméno, místo a datum narození, podle toho oni si najdou přílušný útvar kde sloužil) ve Vojenském ústředním archivu v Praze - dá se to zvládnout i emailama. Pokud budeš mít štěstí a netrefiš se do ročníků, které byly v r. 1970 skartovány, tak je tam plno detailů včetně čísla bot. :lol:
kozulena
Uživatelský avatar
Věra Mátlová
 
Příspěvky: 1913
Registrován: úte kvě 12, 2009 8:04
Bydliště: Říčany

Příspěvekod srab » stř pro 28, 2011 21:44

Děkuji, takže k tomuto tématu je více zde. Již jsem zaslal email na VUA Praha, už jednou my poslali asi 15 stran, včetně dopisů mého pradědi na OVS.
Kód: Vybrat vše
http://www.genea.cz/informace/badani-v-archivu/vojenstvi/
Uživatelský avatar
srab
 
Příspěvky: 319
Registrován: čtv lis 05, 2009 11:15
Bydliště: Štětí
Oblast pátrání: Plzeňsko, Radnicko, Soběslavsko, Jarok u Nitry

Příspěvekod Milan Wölfl » stř pro 28, 2011 21:45

Zdravím, badatelé.
Přidávám tematicky podobný příspěvek, u mně též v oddací knize.
Můj praděd sloužil u "Švejkova" 91. c.k. regimentu jako Landstürmer.
Zároveň bych prosil o přečtení záznamu, kompletně. Díky a přeji hodně úspěchů všem, kteří v rodu mají někoho, kdo měl co dočinění s armádou!
Obrázek
Uživatelský avatar
Milan Wölfl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: úte pro 27, 2011 14:14
Bydliště: Lišov u Českých Budějovic
Oblast pátrání: Lišovsko, oblast hlubockého a třeboňského panství, jihočeské Sudety

Příspěvekod srab » čtv pro 29, 2011 11:00

Zdravím doporučuji VUA Praha stačí napsat jméno a datum narození, když něco budou mít, tak Vám to zadarmo pošlou.

Ppřepis je tento:
Franz Wölfl - landsturmer in infanteriss das K. u. K Inf. Reg. N91, geboren in Budweis, bahnhof asse? :19 Bzk u bzk Budweis, ehel. sohn das Johann Wölfl , taglohners in Budweiss, und der Franziska geb. Vltschek(Vlček) in - beide katholisch

Franz Wölfl - domobranář ve infanterii K. a K. regimentu 91, narozen v Budějovicích, Nádražní ??? 19, okrej a kraj Budějovice, vlatní syn Jana Wölfla nádeníka v Budějovicích, a Františky rozené Vlček v - oa katolíci.
Uživatelský avatar
srab
 
Příspěvky: 319
Registrován: čtv lis 05, 2009 11:15
Bydliště: Štětí
Oblast pátrání: Plzeňsko, Radnicko, Soběslavsko, Jarok u Nitry

Příspěvekod Pichnat4 » čtv pro 29, 2011 11:36

srab píše:Zdravím doporučuji VUA Praha stačí napsat jméno a datum narození, když něco budou mít, tak Vám to zadarmo pošlou.

Ppřepis je tento:
Franz Wölfl - landsturmer in infanteriss das K. u. K Inf. Reg. N91, geboren in Budweis, bahnhof asse? :19 Bzk u bzk Budweis, ehel. sohn das Johann Wölfl , taglohners in Budweiss, und der Franziska geb. Vltschek(Vlček) in - beide katholisch

Franz Wölfl - domobranář ve infanterii K. a K. regimentu 91, narozen v Budějovicích, Nádražní ??? 19, okrej a kraj Budějovice, vlatní syn Jana Wölfla nádeníka v Budějovicích, a Františky rozené Vlček v - oa katolíci.

Já když jsem po nich něco potřeboval, tak jsem to zadarmo neměl. Hezky zaplatit všechny kopie :-). Asi záleží kolik stran toho je. Měl jsem to pro 3 vojáky.
Pichnat4
 
Příspěvky: 636
Registrován: čtv zář 13, 2007 17:36
Oblast pátrání: Rakovnicko, Lounsko, Žatecko, Berounsko, Rokycansko

Příspěvekod srab » čtv pro 29, 2011 12:47

Já měl asi 17 stran zadarmo, tak uvidim jak to bude tentokrát, zeptal jsem se na další dva pradědy. Kolik Vás to vyšlo ? Strana 50Kč?
Uživatelský avatar
srab
 
Příspěvky: 319
Registrován: čtv lis 05, 2009 11:15
Bydliště: Štětí
Oblast pátrání: Plzeňsko, Radnicko, Soběslavsko, Jarok u Nitry

Příspěvekod Pichnat4 » čtv pro 29, 2011 14:40

Našel jsem vyúčtování. Celkem jsem měl:

13 ks A4 jednostranně z volných listů....65 Kč
31 ks A4 oboustranně z volných listů.....248 Kč

Celkově 313 Kč.
Pichnat4
 
Příspěvky: 636
Registrován: čtv zář 13, 2007 17:36
Oblast pátrání: Rakovnicko, Lounsko, Žatecko, Berounsko, Rokycansko

Příspěvekod Věra Mátlová » čtv pro 29, 2011 15:09

jen pro doplnění - ty otazníky jsou Bahnhofgasse čili Nádražní ulička
kozulena
Uživatelský avatar
Věra Mátlová
 
Příspěvky: 1913
Registrován: úte kvě 12, 2009 8:04
Bydliště: Říčany

Příspěvekod Milan Wölfl » čtv pro 29, 2011 15:31

Děkuji za přečtení, to Landstürmer | Infanteriss mi nějak neštimovalo, tudíž jsem dal k posouzení dalším...
Přeji hodně úspěchů v pátrání!
MW
Uživatelský avatar
Milan Wölfl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: úte pro 27, 2011 14:14
Bydliště: Lišov u Českých Budějovic
Oblast pátrání: Lišovsko, oblast hlubockého a třeboňského panství, jihočeské Sudety


Zpět na Vlastní poznatky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků