Stromeček 1. řádu MATČIN

Co vás při bádání překvapilo, co jste objevili, o co byste se rádi podělili?

Stromeček 1. řádu MATČIN

Příspěvekod Ladislav Bátora » sob říj 29, 2016 23:13

A zde teda ještě pro pořádek a úplnost stromeček 1. řádu matčin, ať vidíte, jak to vypadá, když nic nechybí. Dokonce jsem sehnal všechny potřebné fotky pro tři poslední pokolení...
Ovšem ti její uherští předkové, to je bída, matriky nejsou zdarma přístupné, vycházím jen z údajů na familysearch. A to je jak známo bída s nouzí... :-(
Přílohy
AAAMatka.jpg
Uživatelský avatar
Ladislav Bátora
 
Příspěvky: 1003
Registrován: pon lis 16, 2015 16:51
Bydliště: dolní Holešovice
Oblast pátrání: Čechy: přede vším Jaroměřsko, Plzeňsko a mladé i staré Boleslavsko
Morava: zatím jen Prostějov a okolí
Slovensko: Bánovce na Bebravou a okolí
Maďarsko: Kiskunlacháza a okolí

Re: Stromeček 1. řádu MATČIN

Příspěvekod Lvice » ned říj 30, 2016 2:54

Je to pěkné!
Lvice
 
Příspěvky: 170
Registrován: čtv kvě 19, 2016 0:13
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Benešovsko (Teplýšovice, Humenec), Brno, Hodonín, Strážnice

Re: Stromeček 1. řádu MATČIN

Příspěvekod JanaVi » čtv lis 10, 2016 16:19

Je to krásné. Jestli můžu naprosto laický, možná hloupý dotaz. Je možné sehnat někde šablonu, do které lze pouze doplnit údaje a fotografie?
Uživatelský avatar
JanaVi
 
Příspěvky: 248
Registrován: pon led 04, 2016 18:13
Bydliště: Beroun
Oblast pátrání: Kladno, Beroun a okolí, Pocinovice, Úsilov, Kosova Hora, Hvožďany, okolí Komárova, Stará Ves - Altdorf, Panenský Týnec, Jezbořice, Horní Kamenice

Re: Stromeček 1. řádu MATČIN

Příspěvekod Ladislav Bátora » čtv lis 10, 2016 17:54

Pár „šablon“ jsem někde před tím rokem zahlédl, když jsem s tím svým rodokmenováním začínal, ale nějak se mi nezamlouvaly. A tak jsem si v InDesignu „namaloval“ první dva stromečky: pro prvních šest pokolení mámy a táty, pro každýho zvlášť.
A dnes už mám takových stromečků hodně přes padesát. Samosebou se mi ovšem do nich nic nedoplňuje automaticky, je to už napořád ryze ruční práce. Ale mám neustále po ruce na jedno rozkliknutí přehled, jak na tom v těch 11 pokoleních (u Cikánů dokonce v 16, u nich už jsem u bitvy u Lipan) aktuálně jsem ohledně základních údajů: jméno a příjmení, narození, sňatek, úmrtí. A dobře vidím, co všechno mi ještě chybí... :-(

Nejsmutnější ale bylo, když jsem letos v únoru doplňoval do stromečku úmrtí matčino... :'(
lb.
Uživatelský avatar
Ladislav Bátora
 
Příspěvky: 1003
Registrován: pon lis 16, 2015 16:51
Bydliště: dolní Holešovice
Oblast pátrání: Čechy: přede vším Jaroměřsko, Plzeňsko a mladé i staré Boleslavsko
Morava: zatím jen Prostějov a okolí
Slovensko: Bánovce na Bebravou a okolí
Maďarsko: Kiskunlacháza a okolí

Re: Stromeček 1. řádu MATČIN

Příspěvekod JanaVi » čtv lis 10, 2016 20:22

Děkuji, mám o čem přemýšlet a jestli budu mít nadbytek času, zkusím také něco podobného. Stejně čekám na matriky Kladenska a Sedlčanska, tak si můžu v mezičase hrát.
Jana
Uživatelský avatar
JanaVi
 
Příspěvky: 248
Registrován: pon led 04, 2016 18:13
Bydliště: Beroun
Oblast pátrání: Kladno, Beroun a okolí, Pocinovice, Úsilov, Kosova Hora, Hvožďany, okolí Komárova, Stará Ves - Altdorf, Panenský Týnec, Jezbořice, Horní Kamenice

Re: Stromeček 1. řádu MATČIN

Příspěvekod Ladislav Bátora » čtv lis 10, 2016 21:11

To já zas čekám na matriky z Dubence jako na smilování Bóží. Už rok. Už rok mi blokujou osminu tátova stromu, viz někde výše v téhle rubrice.
Ale hlavně, že loni na podzim přišla ještě včas Jaroměř. Bez digitální Jaroměře bych se bejval nedostal ke svým Cikánům. A bez nich by mě bejvalo to genealogování tak nechytilo a asi bych to už dávno zabalil.
Právě díky nim jsem rázem octl až v tý bitvě u Lipan... A to už stojí za to žít. A genealogovat. :D :D :D
Uživatelský avatar
Ladislav Bátora
 
Příspěvky: 1003
Registrován: pon lis 16, 2015 16:51
Bydliště: dolní Holešovice
Oblast pátrání: Čechy: přede vším Jaroměřsko, Plzeňsko a mladé i staré Boleslavsko
Morava: zatím jen Prostějov a okolí
Slovensko: Bánovce na Bebravou a okolí
Maďarsko: Kiskunlacháza a okolí

Re: Stromeček 1. řádu MATČIN

Příspěvekod Dagmar8 » čtv lis 10, 2016 22:37

JanaVi píše:Je to krásné. Jestli můžu naprosto laický, možná hloupý dotaz. Je možné sehnat někde šablonu, do které lze pouze doplnit údaje a fotografie?


jani, je to sice trochu něco jiného, ale fotky se dají dávat do tohoto prográmku, který vám i s nimi vyjede strom, když si to nastavíte. Používám sice Ancestry, ale tenhle program se mi zalíbil asi nastejno. Je zdarma ke stažení, tak se mrkněte.
http://www.instaluj.cz/ahnenblatt
ty Dáša
Uživatelský avatar
Dagmar8
 
Příspěvky: 1108
Registrován: pát pro 13, 2013 14:37
Bydliště: Hradec Králové
Oblast pátrání: Slavkov u Brna, Vyškov, Humpolec, Jiřice a okolí, Hradec Králové, Praha, Pardubice, Rokytno,

Re: Stromeček 1. řádu MATČIN

Příspěvekod JanaVi » pát lis 11, 2016 13:58

Dagmar8 píše:
JanaVi píše:Je to krásné. Jestli můžu naprosto laický, možná hloupý dotaz. Je možné sehnat někde šablonu, do které lze pouze doplnit údaje a fotografie?


jani, je to sice trochu něco jiného, ale fotky se dají dávat do tohoto prográmku, který vám i s nimi vyjede strom, když si to nastavíte. Používám sice Ancestry, ale tenhle program se mi zalíbil asi nastejno. Je zdarma ke stažení, tak se mrkněte.
http://www.instaluj.cz/ahnenblatt

Také používám Ancestry, takže přehled mám. Ovšem to krásné grafické provedení je něco úplně jiného. Podívám se na ten váš program, děkuji za odkaz.
Uživatelský avatar
JanaVi
 
Příspěvky: 248
Registrován: pon led 04, 2016 18:13
Bydliště: Beroun
Oblast pátrání: Kladno, Beroun a okolí, Pocinovice, Úsilov, Kosova Hora, Hvožďany, okolí Komárova, Stará Ves - Altdorf, Panenský Týnec, Jezbořice, Horní Kamenice

Re: Stromeček 1. řádu MATČIN

Příspěvekod JanaVi » pát lis 11, 2016 14:06

Monika píše:Na této stránce http://www.cyndislist.com/free-stuff/pr ... and-forms/ je celkem zásoba různých formulářů pro genealogii (ve formě odkazů na zdroje). Třeba tam bude i to, co hledáte.

děkuji, mám co prohlížet a nad čím přemýšlet.
Uživatelský avatar
JanaVi
 
Příspěvky: 248
Registrován: pon led 04, 2016 18:13
Bydliště: Beroun
Oblast pátrání: Kladno, Beroun a okolí, Pocinovice, Úsilov, Kosova Hora, Hvožďany, okolí Komárova, Stará Ves - Altdorf, Panenský Týnec, Jezbořice, Horní Kamenice

Re: Stromeček 1. řádu MATČIN

Příspěvekod JanaVi » pát lis 11, 2016 14:13

Ladislav Bátora píše:To já zas čekám na matriky z Dubence jako na smilování Bóží. Už rok. Už rok mi blokujou osminu tátova stromu, viz někde výše v téhle rubrice.
Ale hlavně, že loni na podzim přišla ještě včas Jaroměř. Bez digitální Jaroměře bych se bejval nedostal ke svým Cikánům. A bez nich by mě bejvalo to genealogování tak nechytilo a asi bych to už dávno zabalil.
Právě díky nim jsem rázem octl až v tý bitvě u Lipan... A to už stojí za to žít. A genealogovat. :D :D :D

Ano, ten váš stromeček Cikánů jsem obdivovala už včera. Tak daleko se asi nikdy nedostanu, už 17. století považuji za zázrak. Přesto mám už 13 generací. Na kladensku a sedlčansku si potřebuji jen doplnit některá data, tak mi zase tak moc netrápí. To nejdůležitější jsem si vyhledala v archivech. Zvlášť ten v Zámrsku je krásný, jsem ráda, že jsem stihla prohlížet originály matrik dřív než je třeba úplně přestanou půjčovat.
Uživatelský avatar
JanaVi
 
Příspěvky: 248
Registrován: pon led 04, 2016 18:13
Bydliště: Beroun
Oblast pátrání: Kladno, Beroun a okolí, Pocinovice, Úsilov, Kosova Hora, Hvožďany, okolí Komárova, Stará Ves - Altdorf, Panenský Týnec, Jezbořice, Horní Kamenice

Re: Stromeček 1. řádu MATČIN

Příspěvekod Ladislav Bátora » pát lis 11, 2016 15:15

Tak to máte strašně moc generací! Ale může to být tím, že jste o dvě generace mladší než já – * 1952.

To víte, v opravdových matrikách se lépe listuje.
Uživatelský avatar
Ladislav Bátora
 
Příspěvky: 1003
Registrován: pon lis 16, 2015 16:51
Bydliště: dolní Holešovice
Oblast pátrání: Čechy: přede vším Jaroměřsko, Plzeňsko a mladé i staré Boleslavsko
Morava: zatím jen Prostějov a okolí
Slovensko: Bánovce na Bebravou a okolí
Maďarsko: Kiskunlacháza a okolí

Re: Stromeček 1. řádu MATČIN

Příspěvekod JanaVi » pát lis 11, 2016 18:28

jsem mladší jen o trochu, ale do těch 13 generací počítám i své děti, resp. takto mi to počítá ve statistikách program Ancestry
Uživatelský avatar
JanaVi
 
Příspěvky: 248
Registrován: pon led 04, 2016 18:13
Bydliště: Beroun
Oblast pátrání: Kladno, Beroun a okolí, Pocinovice, Úsilov, Kosova Hora, Hvožďany, okolí Komárova, Stará Ves - Altdorf, Panenský Týnec, Jezbořice, Horní Kamenice

Re: Stromeček 1. řádu MATČIN

Příspěvekod Ladislav Bátora » pát lis 11, 2016 18:57

Tak to já teda započtu i vnuka Kryštofa! :D To panečku bude generací:

1440 Mikuláš Cikán
1475 Jiří Cikán
1517 Václav Cikán
1548 Bonifác Cikán
1572 Jan I. vladyka Cikán z Čermné
1618 Jan II. vladyka Cikán z Čermné
1661 Kateřina Cikánová oo Václav Kubů alias Jezwinský
1682 Anna Marie Kubů oo Václav Riedl
1715 Pavel Vojtěch Riedl
1752 Jan Anastasius Riedl
1793 Kateřina Riedlová oo Josef Pádr
1825 Josef Pádr
1860 Albertina Pádrová oo Karel Bátora
1887 Josef Bátora
1918 Zdeněk Bátora
1952 Ladislav Bátora
1979 Alexandr Bátora
2013 Kryštof Bátora

Ani to v tom úzkým okýnku neumím pořádně sečíst. Asi 18 kolen.
Ale u prvních dvou Cikánů je narození odhadem podle toho, že už v roce 1478 byl Mikuláš ouředně zaznamenaným purkmistrem v Hostinném.
Toho předchozího starostu zavřeli za nějakou šmelinu s veřejnejma zakázkama a za Mikulášem přijeli ráddní do Čermné, zda by se toho aspoň na nějaký čas neujal. Ujal a po něm se ujímali i jeho potomci.
Ale Jan I. Cikán už císařsky rychtářoval v Jaroměři, kam se přestěhovali kolem roku 1580. Umřel těsně před II. pražskou defenestrací. To měl docela kliku, byl to velkej místní politikář.
Uživatelský avatar
Ladislav Bátora
 
Příspěvky: 1003
Registrován: pon lis 16, 2015 16:51
Bydliště: dolní Holešovice
Oblast pátrání: Čechy: přede vším Jaroměřsko, Plzeňsko a mladé i staré Boleslavsko
Morava: zatím jen Prostějov a okolí
Slovensko: Bánovce na Bebravou a okolí
Maďarsko: Kiskunlacháza a okolí

Re: Stromeček 1. řádu MATČIN

Příspěvekod Ladislav Bátora » pát lis 11, 2016 19:36

Ovšem u Bátorů samotných je to genealogická ostuda:
2013 Kryštof
1979 Alexandr
1952 Ladislav
1918 Zdeněk
1887 Josef
1860 Karel
1830 Imre
1793 János
1768 Ferenc
1750 János (snad je to ten pravej) a zatím je to koncovka, nějak se mi v těch uherskejch matrikách nedaří, Bátorů je tam moc a u sňatků nejsou zapisováni rodičové... :-(
Uživatelský avatar
Ladislav Bátora
 
Příspěvky: 1003
Registrován: pon lis 16, 2015 16:51
Bydliště: dolní Holešovice
Oblast pátrání: Čechy: přede vším Jaroměřsko, Plzeňsko a mladé i staré Boleslavsko
Morava: zatím jen Prostějov a okolí
Slovensko: Bánovce na Bebravou a okolí
Maďarsko: Kiskunlacháza a okolí

Re: Stromeček 1. řádu MATČIN

Příspěvekod JanaVi » pát lis 11, 2016 20:28

Pěkné. Máte tušení, jak vzniklo příjmení Cikán? V uherských matrikách vám hledání opravdu nezávidím, spíš vás obdivuji, že to vůbec zkoušíte.

Já jsem se ve svém rodném příjmení nedostala taky moc daleko. První Auterský přišel okolo roku 1750 odněkud do vesničky Úboč, kde jsem ho našla v soupisech poddaných, ale v matrikách není ani narození, ani svatba rodičů. Matriky široko daleko také nic, tak asi přišel na chudenické panství z jejich jiného panství, například v okolí Radnice je lidí tohoto příjmení stále hodně. Ovšem podle křestních jmen jsem tam tuto rodinu nenašla. Občas se k nim vracím, ale zatím marně.
Uživatelský avatar
JanaVi
 
Příspěvky: 248
Registrován: pon led 04, 2016 18:13
Bydliště: Beroun
Oblast pátrání: Kladno, Beroun a okolí, Pocinovice, Úsilov, Kosova Hora, Hvožďany, okolí Komárova, Stará Ves - Altdorf, Panenský Týnec, Jezbořice, Horní Kamenice

Další

Zpět na Vlastní poznatky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků