nečekané překvapení

Co vás při bádání překvapilo, co jste objevili, o co byste se rádi podělili?

nečekané překvapení

Příspěvekod korinka12 » stř dub 27, 2016 20:49

Tak jsem při svém bádání potěšila maminku manžela. Ale abych to vzala od začátku, bydlím u Rozvadova (Tachov) a manžel se přistěhoval s rodiči z Teplic v roce 1990, sem na západ za prací. Celá jeho rodina žije v severních Čechách a při pátrání po předcích jeho matky, jsem najednou zjistila ve sčítacích arších z roku 1921, že vlastně manželovo praděda se narodil zde v Rozvadové a celá rodina jeho i předci pochází odsud. Oženil se ale pak se ženou z Libočan u Loun a šli zpět do severních Čech:-) To pak člověka zajímá, kde se seznámili nebo proč odešel na sever? Tak člověk nikdy neví, co s ním osud zamýšlí. jen takové malé dělení se o radost:-)
korinka12
 
Příspěvky: 128
Registrován: sob led 09, 2016 19:47
Bydliště: Tachov
Oblast pátrání: Stará Huta,Nova Huta,Černá Hora,Bihor(vše Rumunsko),Užhorod,Luta)vše Ukrajina),Sobrance,Bežovce,Koromľa(Východní Slovensko),Teplice,Rtyně,Žatec,Louny,Litoměřice

Re: nečekané překvapení

Příspěvekod petra28 » čtv dub 28, 2016 6:58

Já jsem nějaký čas žila už na všech místech odkud byli moji předci :) A to aniž bych o tom měla tušení, sestavování rodokmenu jsem se začala věnovat teprve před rokem. Asi je to osud, že to člověka zavane na stejné místo.
petra28
 
Příspěvky: 273
Registrován: stř zář 23, 2015 8:08
Bydliště: Heroltice u Tišnova

Re: nečekané překvapení

Příspěvekod Homelessbar » čtv dub 28, 2016 17:04

To moji a manželčiny předci žili v sousedících vesnicích. Sice moji předci v 16. a 17. století a její v 18. století (co mám nejdále podloženo) a já rodištěm u Šumperka a manželka rodištěm od Brna, tak to je celkem malá pravděpodobnost. Navíc se ještě stalo, že v našem společném rodokmenu se dvakrát vzali naši vzdálení příbuzní. Prostě svět je malej.
Uživatelský avatar
Homelessbar
 
Příspěvky: 186
Registrován: ned lis 24, 2013 22:02
Oblast pátrání: Morava

Re: nečekané překvapení

Příspěvekod Zora » čtv dub 28, 2016 17:37

našla jsem necíleně alespoň pět svateb, kde se brali snoubenci, kteří měli oba stejné příjmení, totéž, které mám i já.
Kdysi sem přišel pouze jeden nositel, zakladatel rodu...

Vzhledem k tomu, že podobné je to s rodem A. Muchy - kdysi přišel první nositel tohopto příjmení, tak se dnes místní Muchové přou, kdo je víc příbuzný se slavným malířem :-)))

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28971
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: nečekané překvapení

Příspěvekod korinka12 » čtv dub 28, 2016 19:36

Zora píše:našla jsem necíleně alespoň pět svateb, kde se brali snoubenci, kteří měli oba stejné příjmení, totéž, které mám i já.
Kdysi sem přišel pouze jeden nositel, zakladatel rodu...

Vzhledem k tomu, že podobné je to s rodem A. Muchy - kdysi přišel první nositel tohopto příjmení, tak se dnes místní Muchové přou, kdo je víc příbuzný se slavným malířem :-)))

Z


no a moje babička je za svobodna Muchová:-D))))))))) ale rod jde do Rumunska a stále pátrám, odkud ze Slovenska přišli předci po roce 1920 do Rumunska:-)
korinka12
 
Příspěvky: 128
Registrován: sob led 09, 2016 19:47
Bydliště: Tachov
Oblast pátrání: Stará Huta,Nova Huta,Černá Hora,Bihor(vše Rumunsko),Užhorod,Luta)vše Ukrajina),Sobrance,Bežovce,Koromľa(Východní Slovensko),Teplice,Rtyně,Žatec,Louny,Litoměřice

Re: nečekané překvapení

Příspěvekod Zora » čtv dub 28, 2016 19:42

Všechno je možné, předci Alfonse Muchy jsou zde už od přelomu 15. a 16. století...
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28971
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Vlastní poznatky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 2 návštevníků